şükela:  tümü | bugün
  • istediğiniz yerin dönerini tadın, en iyi dönerci burasıdır.
  • vejeteryan insanı ete döndürdüğüne şahit olduğum efsane dönerci. 15 yılını et yemeden geçirmiş olan arkadaşım ikinci pide döneri de gözümün önünde affetmemiştir. (bkz: ölüyü diriltir) (bkz: işte öyle bir şey)
  • burada döner yiyen kişi, başka yerde döner yemeyi düşünmez. iyi döner arayışını sonlandırdmıştır zira.
  • lezzeti bozulmuş biraz. hayatımda ilk defa bugün yedim ama bozulmuş kesin. yani benim bildiğim oceanus böyle bir lezzet için başlık açıp "istanbul'un en manyak döneri" diye yazmaz. eğer yazdıysa onu yazdığı zaman gerçekten istanbul'un en kopuk döneridir. ama bence artık değil. bir de bugünkü ilk müşteriydim dönerin başıydı belki ondan iyi değildi ne bileyim. var mıdır acaba dönercilikte öyle bir şey? tabii yine çok üst düzey bir döner o kesin ama en iyisi demeyeceğim.

pide döner 10 tl, açık ayran 2 tl.

yiyin yedirin. çabuk olun öğleden sonra bitiyor.

dur lam biraz daha yazcam: yani ben oceanus'un o üstün ağız tadından, o ulaşılmaz gurmeliğinden biraz nasiplendiysem bu döner o döner değildir. zaten o ortadoğu ve balkan toplumunun yetiştirdiği en süper ama en süper böyle yani öyle böyle olmayan acayip olan yani süper olan insanıdır ve döner konusunda da haklıdır yani. besiciler ona sormadan et yetiştirmez, balıkçılar ona sormadan balık avlamaz ve tavukçular ona sormadan tavuk yetiştirmez o öyle bir insandır ve elinde küçük bir değneği vardır ve o değnekle doğaya dokanınca hemen tomurcuklar açar ve dereler çağlar ve yavru ceylanlar annelerinin yanında atlayıp zıplamaya başlamak suretiyle süper türde olaylara vesile olması olayı şeklindeki varoluşlara sebebiyet verilişi olayları biz ölümlü türdeki kişilere nasip olur yerappi. bunlar olur hep.
  • en başta sahibi adam gibi adamdır. döner için ise söylenecek tek söz, daha iyisi yok.
  • kapalıçarşı'da çıraklık yaptığım zamanlarda ustamın, "şahin usta'dan döner yiyelim mi" teklifini duyduğum anda dünyalar benim olurdu. depar atarak gittiğimi çok net hatırlıyorum. cebimde biraz harçlık da varsa direkt 2. pideyi gömerdim. demin gördüm bakınız olarak bir başlıkta. dehşet bir hüzünle karışık şahane bir iştah geldi. yıllar yılı olmuş yemeyeli. insan üzülüyor tabii.
  • teorik olarak çuhacı han'da bulunan bir dükkan.

çuhacı han dediğimiz osmanlı'nın avm mantığıyla çarşı'ya destek amacıyla kurduğu bu devasa yapı, çarşı'nın mahmutpaşa kapısı ile kılıççılar kapısı arasında nerdeyse mahmutpaşa cami'sine kadar devam eden devasa bir handır. hanın bitiş yerinde yanılmıyorsam şu an bir kokoreççi mevcut. vahap usta ünlü olmadan önce burada kokoreç yapardı ve sonrasında o dükkan birkaç kez el değiştirdi.

velhasıl kelam, dönerci şahin usta da bu hanın nuruosmaniye cami'sine bakan sokağın üstündeki bir yerdir.
  • kapalıçarşı ziyaretlerimden birinde tadına bakma gafletinde bulunduğum,o günden sonra başka bir yerde yedğim her döneri kendisi ile kıyaslamak zorunda bırakan harika lezet
  • bugün keşfedip hayran katıldığım dönerci. giderken en azından bir kaç masa, sandalye olur beklentisi içindeydim. lakin 3-5 metrekare alanda bir yazar kasa, bir döner ve dışarda elinde döner ekmek ayakta bekleşen insanları görünce şaşırdım.

ustaya sordum;
    -buraya vedat milor gelmi mi?
    + karşı dükkana geldi, bizim vedat milorlarımız sizlersiniz.

bu cevap her ne kadar "beni sizler yarattınız" klişesi barındırsa da doğruydu. ayrıca popüler olmaya da ihtiyacı yok gibiydi.
  • hayatimda gordugum acik ara en abartilmis balon donercidir. besiktas' taki karadeniz pide&doner salonu (asim usta) bunlardan kat be kat daha iyi doner yapmasina ragmen 7 liraya satarken bunlarin 12 tl fiyat cekmesi son derece sacmadir. asim usta haricinde emirgan sutis, gunaydin doner ve aksaray'daki donerci sadik da sahin usta'dan cok daha iyidir doner severlerin aklinda bulunsun.

hesabın var mı? giriş yap