şükela:  tümü | bugün
  • "nerden niçin mi geldim
    bilmeden bir şey diyemem, ya siz?
    hem hiç önemli değil
    geldim, yer açtılar, oturdum
    girip çıkanlar vardı
    zaten ben geldiğimde.

başka şeyler de vardı, ekmek gibi, su gibi
    gülüşler öpüşler ne bileyim hepsi.
    doğrusu anlamadım bir düğün-dernek mi
    sonra da kimileri düşünceli, durgundu
    gidenler neye gitti doğrusu anlamadım
    zaten ben geldiğimde.

bir luna-park mı bir konser bir gösteri
    bilmem pek anlamadım önüm kalabalıktı
    sıkıştığım yerde vakit çabuk geçti
    bak dediler baktım pek bir şey göremedim
    hem her yer karanlık
    zaten ben geldiğimde.

benim tek düşüncem büzüldüğüm köşede
    nasıl çekip gideceğim kalk git dediklerinde
    çünkü çıkmak sıkışık sıralardan mesele
    kalkacaklar yol vermeye bakacaklar ardımdan
    az mı söylendilerdi şuracığa ilişirken
    zaten ben geldiğimde."

behçet necatigil
    (türk dili, 111, 1 aralık 1960)
  • bir zeki alasya, metin akpinar filmi. yardimci olarak nevra serezli var. iki dostun, bilindik dilde ve lezzetli maceralarindan birisi daha. yonetmen zeki alasya olmali.
    capkin bir senaryo yazari olan lutfu ile eczaci kalfasi selami iki yakin dostturlar. ama selami'nin karisi bu arkada$ligi desteklememektedir. bir tesaduf eseri karisi selami'yi ba$ka bir kadinla opu$urken yakalar ve bo$anmaya karar verir. bir yol bulmak isteyen selami arkada$i lutfu'den yardim ister. hep beraber selami'nin karisini ajan olduklarina inandirirlar.
    olaylar geli$ir...
  • 1983 yapımı zeki alasya, metin akpınar, nevra serezli ve âli yalaz'ın oynadığı bu film'den önce, 1967 yılında cici gelin isimli başrollerinde cüneyt arkın, öztürk serengil, filiz akın'ın oynadığı film aynı senaryo üzerine kurulmuştur. cüneyt arkın lise öğretmeniyken, kendisini öpen bir kız öğrencisiyle gören eşine, arkadaşı senarist (ö. serengil) ile uluslararası ajan yalanını söylerler falan.

1983 yapımı filmde de zeki alasya eczane kalfasıdır ve eskaza bir alman kadın (ahhahahah alman melahat) tarafından öpülür ve karısı tarafından görülür. gene senarist çakal bi' arkadaş (m. akpınar) imdada yetişir aynı uluslararası ajan rolünü oynarlar.

her iki filmde senaryo aynı olsa da farklı tatlar bırakmaktadır. eğlenceli vakit geçirtiyorlar kesinlikle. ancak benim oyum birazcık da olsa ikinci filme gidiyor.
  • baktı ki cümle alem içini hoplatıyor yükseklerde.
    ah'ım tutturdu "ben de bineyim" diye.
    bak buradan göründüğü gibi değil o dedim
    bir yandan bozuk para aranırken
    hem eğlenmeye takatim kalmamış benim
    uzaktan güzel dönüyor ama
    içinden bakınca
    ışıklar renkler görünmüyor
    varsa yoksa
    alçalıp alçalıp yükseliniyor
    hem dönen dolaplar
    dokunamıyorlar ki birbirlerine
    aynı anda inemiyorlar da
    birinin canı gondol istiyor sonra
    diğerininki atlıkarınca
    dedim
    dinletemedim
    ah.
  • en sevdiğim eurovision parçası. ayrıca çok funky gitar riff'leri olduğunu belirtmem lazım.
  • çocukken düğğğğğne parka gidelim` :lunapark gömme dolaba :dönme ` biniceeem diye zırladığım lunapark oyuncağı. zamanla kabuslarımın baş öğesi olmuştur. dönek ve hain olduğu şu an için su götürmez bir gerçektir. inmek istiyorum inemiyorum ben bundan ...

(bkz: inecek var kardeşim)
  • berna laçin ve cihan ünal'ın profilo iş merkezinde sergiledikleri tiyatro oyunun adı. gidilesi, görülesi..
  • (bkz: #9749003)

redd in ali kocatepe 40. yıl tribute konser performansını izlemek için:

http://www.youtube.com/watch?v=_c-r6av5ikw
  • yorum farkı duygusunu bu kadar mı değiştirir dedirten şarkı..
    redd öyle bir coverlamıs ki , dogan duru öyle bir icten, öyle güzel söylemiş ki, dinlerken başka bir iş yapıyorsa insan, bir duruyor ve sadece dinliyor..
  • söz ve müziğini ali kocatepe'nin, düzenlemesini ise onno tunç'un yaptığı 1981 eurovision türkiye finalinde birinci olan ve aynı sene dublin'de yapılan yarışmada ülkemizi temsil eden şarkı. onno tunç'un mükemmel orkestrasyonuyla ne derece büyük bir müzisyen olduğunun da kanıtıdır bu parça.

http://www.youtube.com/watch?v=2i3zlahtpby