• ibrahim tatlıses şarkılarından. içki sofrasında dinlenmesi tehlikelidir.

kınamayın dostlar allah aşkına
    yalvardım yakardım
    dönmüyor geri
    çaresiz kalmışım çıldıracağım
    ağladım sızladım
    dönmüyor geri

işte dostlar budur halim
    görmedim ben böyle zalim
    bilsem onu sever miydim
    dönmüyor dönmüyor dönmüyor geri

kolunda tutupta getiremem ki
    kendimi ben zorla sevdiremem ki
    silahı çekipte öldüremem ki
    dizine kapandım dönmüyor geri

işte dostlar budur halim
    görmedim ben böyle zalim
    bilsem onu sever miydim

aldı gitti beni benden
    vurdu beni yüreğimden
    anlamıyor hiç sevgimden

kolunda tutupta getiremem ki
    silahı çekipte öldüremem ki
    dizine kapandım dönmüyor geri

işte dostlar budur halim
    görmedim ben böyle zalim
    bilsem onu sever miydim
  • yıl olmuş 2013 ve ben bu şarkının sözlükte beşinci entrysini yazıyorsam yansın öyle sözlük. işte öyle bir şarkı!
  • sanki eş dost sorup durmuş da sonunda içine attığın derdi dökmüşsün halini çaresizliğini anlatmışsın gibi içten bi şarkıdır. "kolundan tutup da getiremem ki?! kendimi ben zorla sevdiremem ki?! silâhı çekip de öldüremem ki?!" daha içten ne desin adam zaten. 'artık sormayın siz de daha da yarama tuz basmayın' diyor sanki. fena parçadır vesselâm. peşine de 'sormadın beni' pek bi yakışır ha. kan gibi akar gider.
    şu da var ki; ilk söyleyeni ibrahim tatlıses olan şarkılar hakkaten başkasından dinlenmiyor, olmuyor, eksik kalıyor fazla kaçıyor ayarsız oluyor cansız ruhsuz oluyor bişeyler.
    sözleri selahattin sarıkaya'ya müziğiyse uğur bayar'a aittir bu arada, kendisine değil.
  • 9 mayıs 2010. saat sabah 6:30 civarı. yorucu bir gecenin ardından boğucu bir sabah. bir grup arkadaşla sabahlıyoruz, uykusuzluk çökmüş iyice sırayla şarkılar açılıyor. arada bir tane ibrahim tatlıses şarkısını duyuyorum iyiymiş diyorum geçiyorum, uykusuzluktan çok da üstüne düşemiyorum. uyuyup uyandıktan sonra dert oluyor bu bana, tabii ki hepsini teker teker arayıp soruyorum ama hiçbiri hatırlamıyor şarkıyı. benim de ne sözler ne de müzik aklımda. kafayı taktım, bulmam lazım diye diye birkaç hafta geçiyor. o zamanlar youtube'un algoritması bu kadar boktan değil tabii, yazıyorum ibrahim tatlıses diye yazıp sayfa sayfa ilerliyorum. bir de o zamanlar arabesk dağarcığım bu kadar geniş de değil. en sonunda bir sürü şarkı dinledikten sonra 9. sayfada buluyorum bu şarkıyı. dinledikten sonra bulmuş olmanın rahatlığından mı ne o kadar hoşuma gitmiyor. hikayesi de çok uymuyor. öyle ara ara dinler geçerdim arabesk damarım tuttuğunda. yıllar sonrası için keşfetmişim demek ki bu şarkıyı.

ceylan ertem & cihan mürtezaoğlu yorumu da hoşuma gitti ama favorim elbette ibrahim tatlıses versiyonu. cihan mürtezaoğlu'nun sesini çok beğensem de sesi şarkının çaresizliğini çok iyi yansıtsa da şarkının başındaki bölümü kestiklerinden hikayeyi iyi anlatamıyor, şarkıya sokamıyorlar beni. bir de ibo'nun sonda feryat figan ay ay diye bağırması yetiyor zaten.

bu kadar arabesk güzellemesi yeter. taşşaklı şarkı. yukarıda defalarca yazıldığı gibi sarhoş bünyeleri darma duman ediyor. sarhoş olmayanı da sarhoş ediyor gerçi.

kınamayın dostlar allah aşkına

işte dostlar budur halim
    görmedim ben böyle zalim

"kolundan tutup da getiremem ki
    silahı çekip de öldüremem ki
    dizine kapandım dönmüyor geri" demiş zaten daha ne desin.
  • işte yaratıcılık hakikaten bu, adamlar** ibrahim tatlıses şarkısını alıp bambaşka bir hale sokmuşlar, tek kelime ile harika. içerken güzel gidiyor tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=umjnunrxuys
  • şarkıyı ceylan ertem söylerken sesindeki tınıya, titremeye dikkat edin. söyleyeceklerim bu kadar.

çok başarılı.

https://www.youtube.com/watch?v=umjnunrxuys

işte dostlar, bu'dur halim.
  • https://www.youtube.com/watch?v=umjnunrxuys

y'akşanlar diliyorum çocuklar.
  • spotify'da olmayan ibrahim tatlıses şarkısı.
  • cihan mürtezaoğlu'nun yeniden yorumladığı ibrahim tatlıses şarkısı.
    buyurunuz: https://www.youtube.com/watch?v=zo28qg3myb4
  • ceylan ertem söyleyince mevlevi olup durmadan dönesim gelen şarkı. youtube da bakındım solosunu bulamadım. cihan'da hoş söylemiş gerçi ama intihar etmem için ceylan'ımın tek söylemesi gerekiyor...
hesabın var mı? giriş yap