• ip man serisini yeni izlemiş biri olarak bu adamda iki ayrı yüz ifadesi tespit ettim. başka hiçbir yüz ifadesi yok, o ikisi arasında gelip gidiyor. diğerleri pasif

birincisi "şimdi ananı laciverte boyadım" bakışı. sinirlenince öyle bakıyor.

ikincisi "merhaba komşu biz mahalleye yeni taşındık hanım aşure yapmış afiyet olsun size" bakışı. musmutlu bir yüz ifadesi.
  • filmlerinde koreografileri kendi kuruyor ve çoğu sahnede dublör kullanmıyor.

hollywood bizi yıllarca jackie chan ve jet li ile kandırmış arkadaş... adamın hası donnie yen.
  • spl' in dvd sinde bonus kısımlarda kendi demesiyle çalıştığı çoğu aktör (jet li- jackie chan vs.) kendi hızına yetişememiştir.kendi yönettiği filmlerde çoğu aksiyon sahnesini olandan daha hızlı çekmek istemiş lakin rol arkadaşlarının kendisine yetişememelerinden dolayı rol arkadaşının maksimum hızına göre çektiğini belirtmiştir. ayrıca çoğu rol arkadaşı onun filmlerinde çok şeyler öğrenmiş bir kısmı kendi filmlerini çekmiş , sinema dünyasına yeni yetenekler çıkarmada aracı olmuş güzel adamdır.sevdik çok sevdik. öpüyorum kib.
  • alık alık bakarken hafiften gülümseyişini her gördüğümde eriyorum. fotoğrafa yansımayan bir karizma.
  • ip man'deki hali ile yalçın çakır abimizin çinli versiyonu gibi duran adam.rahmetli bruş li nin ustası
    (bkz: bruce lee iyi adamdı)
  • ustaların ustası ip ustamızdır. adamın hasıdır.
  • ip man serisinde dövüş bitip rakibi patates ettikten sonra ağızdan tek bir derin nefes alır. onun dışında dövüşürken ağzı hep kapalıdır.
  • son filmi kung fu jungle ile yine aşan aktör master yoda. keşke bunun gibi adamlardan (tabii adamın hası) daha çok yetişse. dövüş deyince şu an için akla gelmesi gereken insandır kendileri
  • biraz seyredince bruce lee'nin jenerik kavga sahnelerinin yavan gelmesine sebebiyet veren adam.

sadece enter the dragon'u 5 kere izlemiş, 12 yaşından beri bruce lee hayranı olan biri olarak söylüyorum.
  • ip man ile hayatıma giren, baştacı uzakdoğu dövüş filmi aktörüm. onun o dövüşmeden evvel gömleğinin kollarını kıvırışındaki asalet yok mu hele. her filmini zevkle izlerim. ıp man 3'de geliyormuş yakında. heyecanla bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap