şükela:  tümü | bugün
  • afc ajax genç takımında oynayan 18 yaşındaki hollandalı futbolcu.

edit:

dolar: 2,91 tl
    euro: 3,13 tl
    altın(gram): 102,55 tl
    winston: 8 tl
  • henüz 18 yaşında olmasına rağmen ajax taraftarının kendisine marş bestelediği genç futbolcu.

nereden biliyorum çünkü 5 aralık 2015 ajax sc heereenveen maçında bizzat duydum. ancak felemenkçem olmadığı için marşta övgü mü yergi mi yapılıyor anlayamadım.
  • youtube videolarından izleyebildiğim kadarıyla stili oğuzhanı andırıyor selçuğun yerine olursa iyi olabilir riekerink ve sneijder varken gelmesi epey muhtemel
  • günün birinde yolunun galatasaray'la kesişmesini bekleyeceğiz.....
  • geride bıraktığımız 2015/16 sezonu gibi bu sezon da a takım ile b takım arasında mekik dokuyan bir performansa imza atmakta bulunan 19 yaşındaki orta saha oyuncusu.

* https://www.instagram.com/donnyvdbeek/
    * https://twitter.com/donny_beek6
  • matthijs de ligt ile birlikte bu sezon ajax'ın en dikkat çeken oyuncusu. geçtiğimiz sezon biraz bocalamıştı ama bu sezon dolu dizgin top oynuyor. takımın özellikle hücum organizasyonlarının çok önemli bir parçası haline geldi. ajax'ın maçlarını izlediğimde genelde hep iyi oynuyordu. adam eksiltir, pas dağıtır, ileri çıkar gol atar. ajax ziyech'ten medet umarken bu çocuk çıktı kendini gösterdi. seneye başka takıma transfer olursa şaşırmam, giderse de büyük ihtimalle epl yolunu tutar. seneye olmasa bile en geç 2020 yılında başka takıma gideceğini düşünüyorum. o bocalama dönemini geçen sezon atlattığını varsayarak konuşuyorum tabi.

bu saatten sonra kariyerindeki yükseliş bence sürecektir. yalnız, bu ajax çok tuhaf bir takım gerçekten. futbol piyasasında zaman zaman bazı takımlar transfer piyasasını yönlendiriyor ama bunların bazıları tekrar oyuncu çıkartmada sorun yaşıyor. mesela benfica ve porto gibi kulüpler transfer piyasasında çok önemli bir yere sahip ama bu iki kulübün de oyuncu yetiştirmekte zorlandığı dönemler oluyor. ajax'a baktığımızda adamlardan neredeyse her sezon birden fazla genç yıldız adayı çıkıyor ve sistemleri de hiç bozulmuyor. ajax futbolcu fabrikası derler ya hep ciddi anlamda fabrika adamlar. dibe vurmuş hollanda futbolunda bile hala oyuncu parlatıyorlar. milli takımı da kurtarırsa ajax kurtarır zaten. beek'i de keşke bizim galatasaray falan alsa ama nerde.