şükela:  tümü | bugün soru sor
 • royal shichibukai'den biri.flamboyant takılır,500 küsür chapter boyunca çok ortada dolaşmadığı için hakkında pek fazla bir şey bilinmiyor şu an.one piece evreninde açıklanmış en fazla bountye sahip olduğu,kölecilikle uğraştığı ve gücünün insanların bedenlerini kontrol etmek gibi bir şey olduğu biliniyor sadece.

  şahsen gıcık olurum.
 • ciddi olduğunu gören olmamıştır, sürekli gülümser buna rağmen korsan arması gülümseyen bir yüzün üzerindeki çarpı işaretidir. doflamingo gold d. roger'ın döneminin kapanmasının sembolü olarak bunu kullanır. one piece evreninin diğer kötüleri gibi kendisi de iyi tasarlanmış bir kötüdür. gerek pembe kıyafeti gerek psikopat gülüşü gerek karizmatik laflarıyla şimdiye kadar yaratılmış en başarılı kötü adamlardan birisidir.
 • "korsanlar şeytan ve denizciler melek mi? bu şartlar tarihin akışı boyunca sürekli değişti. barışı hiç görmemiş çocukların ve savaşı hiç görmemiş çocukların farklı değerleri vardır. neyin doğru neyin yanlış olduğunu belirleyecek olanlar da onlar. bu bölge en tarafsız bölgedir. adalet galip gelecek diyorsun değil mi? evet bu doğru. savaşı kazanan adalet olacak."

  gibi muhteşem sözlere sahip olan görebileceğiniz en çatlak shichibukai.
 • --- spoiler ---

  690. bölümde ilk defa hep yüzünde olan sadist gülümsemesi silinen shichibukai.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  law'ın luffy ile ittifak kurarak, ayarlarıyla oynadığı eski shichibukai. meyvesi üzerine çok fazla spekülasyon var ama en mantıklısı örümcek örümcek meyvesine sahip olması. ağlarıyla ordan oraya uçarken bir yandan da milleti kuklaya çevirebilir.
  "barışı hiç görmemiş çocukların ve savaşı hiç görmemiş çocukların farklı değerleri vardır." uzun, etkileyici ve güzel sözü hala akıllardadır.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  sonunda 724. bölümde "ito ito no mi" (ito: ip), şeytan meyvesi kullanıcısı olduğu anlaşılmıştır. one piece evrenindeki en sağlam karakterlerin başında gelir ve şeytani bir karizmaya sahiptir. kendisi aynı zamanda 800 yıl önce kutsal ülke mariejois'a yerleşen 19 kraliyet ailesinden biri olan dressrosa'nın donquixote ailesine ve bunun doğal sonucu olarak da kutsal ejder soyuna mensuptur. trafalgar law'la derin bir geçmişe sahip oldukları aşikar. yonkou kaido'dan çok çekindiği gerçeği de kayıtlara geçen diğer bir gelişmedir.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  donquixote doflamingo'nun özgüveninin bir diğer sebebi ise bir kutsal ejder olmasıdır. doflamingo ailesi dünya hükümeti kurulmadan evvel dressrosa adasını yönetmekteydi.
  --- spoiler ---
 • serideki şu an en güçlü shichibukai ve gerek ailesi gerekte eylemleri açısından diğerlerinden epey farklı olduğu anlaşılmıştır.luffy için büyük bir sınavdır ama şuda bir gerçektir doflamingo artık olaylara yön veren kişidir ve birçok şeyde onunla birlikte değişeçek ...genç efendi..
 • one piece adlı manganın 759 uncu chapter'ında ilk defa luffy - law alliance'ından sağlam bir direct hit almıştır. daha önce ne yaparlarsa yapsınlar kıs kıs gülmeye devam eden bu dingil herifin luffy'den red hawk'ı karnının ortasına yediğindeki yüz ifadesi paha biçilemezdir.

  o yüz ifadesi için bakınız:
  http://www.mangareader.net/one-piece/759/15
 • doflamingo dünyanın cehennemini görmüş ve bu cehennemi yıkmak yerine onlardan biri olmayı tercih etmiştir. özenle yaratılmış bir karakterdir. gerçekçidir, intikam ve öfke dolu karakteri kendisini kuşatan derin bir gaddarlıkla çevrelenmiştir.

  "güçsüz olanlar nasıl öleceklerini seçemezler."

  bu sözün altında bile yaşanmışlık vardır. kendisi en güçsüz en masum denilen insanların bile gücü ele geçirdiklerindeki acımasızlığını çocukları çarmıha gerip ok atacak kadar delirdiğini görmüştür. o yüzden zayıflar ölür, güçlüler hayatta kalır ilkesini benimsemiştir. çünkü o zayıfların aslında kendisinden tek farkı iradelerinin olmamasıdır.

  "barışı hiç görmemiş çocuklar ile savaşı hiç görmemiş çocukların farklı değerleri vardır." diyişi onun tüm çocukluğunu anlatmaktadır.

  one piece'i güzel yapan karakterlerden biridir açıkçası.