şükela:  tümü | bugün soru sor
 • field songs albümünde bulunan mark lanegan şarkısı. kişilere eski sevgili ve benzeri başlıklar altına girdikleri entryleri sildirip "sadece bu şarkıya bkz versek de yeterli olurmuş" fikrini aşılayabilecek bir şarkı olduğu inancındayım. ibret olsun.

  cool water divine
  now i'm thristy with nowhere to go
  and what else do we find
  but sorrow and misery untold
  i know you got somebody new
  much better than me
  when that change starts to swing, keep in mind one thing
  don't forget me dear
  and when you're lost i feel it too
  woman make life sweet
  because of what you do, all my world is you
  now i know it's not easy don't believe them when they say i'm not right
  don't put a hex on me baby
  because i don't know what's wrong or right
  i know that there's somebody new
  much better than me
  but because my love is true, all my best to you
  don't forget me dear
  and when you're alone please take care
  don't go walking after dark
  shine a light behind the stair
  remember what might be in there
  cool water divine
  now i'm thristier with nowhere to go
  it's sorrow that we find
  i'm thirstier with no where to go
  i know that there's somebody new
  much better than me
  when that change starts to swing, keep in mind one thing
  don't forget me dear
  because my love is true, give my best to you
  don't forget me dear
 • mark lanegan'a ait olanı hatun kişiyi çok fena eder. hani ayrılan yok, giden yok, her şey güllük gülistanlık ama işte bu şarkıyı dinleyince bünye bir hoş oluyor, üzülüyor falan, böyle "ah keşke terketmeseymişim mark'ı" falan tripleri... insanı ruh hastası eder bu şarkı, o kadar etkileyici yani. yok, hiç hoş değil.
 • mark lanegan'a ait olanı geride bıraktığınız sandığınız kişileri, olayları, düşünceleri yeniden karşınıza çıkarır, bir kez daha anlarsınız hayat sadece kendisine sahip olduğunu sanan bizleri yıkıp dümdüz etmek için var edilmiş bir virüstür. allah belanı versin lanegan!
 • özellikle, giriş ve bitiş kısmı olmak üzere, şarkının ruhunu şekillendiren flea'nın bas ritimleri; anthony kiedis'in kendini aştığı ve şüphesiz ki gelmiş geçmiş en iyi yorumu; chad smith'in kusursuz davul performansı ve tabi ki john frusciante'nin, en ağır dramı bile "ben dramım" demeye utandıracak inanılmaz introsu ve şarkı içindeki efsane solosu...

  işte, tüm bunların birleşimiyle ortaya çıkmış olan 2006 yılı "la cigale"deki(fransa) konser kaydı, müzik tarihinin en muazzam anlarından biridir.

  http://www.youtube.com/watch?v=9dlljcirduw
 • rhcp'ın en güzel şarkısıdır.kime göre neye göre değerlendirilebilir ama müzik sanırım kişsel zevklere göre belirlenebildiğinden bana göre rhcp'ın en güzel sarkısıdır.flea'nın bas tonları,kiedis'in muhteşem yorumlaması,john'un muhteşem solosu ile gelmiş geçmiş en güzel rhcp şarkısıdır zannımca.pek popüler olmaması da kendisini sevdirir.bu şarkıyı canlı canlı dinleyebildiğim için kendimi de şanslı hissediyorum..

  tabi ki live performasını tavsiye ediyoruz ve dinlemeye koyuluyoruz..
 • kesinlikle aşağıdaki konser versiyonu dinlenmesi gereken rhcp şaheseri. frusciante gerçekten başlıkta yazdığı gibi inanılmaz, muhteşem.
  http://www.youtube.com/watch?v=fv9ijvofr_q
 • mark lanegan, her

  i know you got somebody new
  much better than me

  dediğinde

  i know you got somebody new
  nah! better than me

  diyorum.
 • red hot chili peppers'ınki tecavüz eylemi etrafında dönen bir şarkıdır. tecavüz edilenin ağzından duyarız sözleri. "two legs that you spread inside the toolshed", "i'm the bloodstain on your shirt sleeve" sözleri zaten bağırır bu açıdan. ama ilginç olan mütecaviz (ki alıntıladığım ilk sözden ve kan lekesinden kadın olduğunu anlıyoruz) büyük olasılıkla öldürüldüğü için ve tecavüz eden hapiste onun anısıyla devam edebildiği için (bkz: i'm the rainbow in your jailcell), şaşırtıcı bir sevgi vardır aralarında. en azından kadın tarafında. ve eylemin canalıcılığına* rağmen, caanım redhotun sürekli altını çizdiği "sevgiye inanmak" önplana çıkar. böyle de vurucu bir şarkıdır. sözlere çok dikkat etmeyen insanlara bile *sözlerini belleten bir şarkıdır.

  not alone, i'll be there... ne güzel bir tesellidir ya, allaam allaam.
 • shuffleın* arkasından hotel'i getirerek combo çektiği, fatality diye bağırdığı mark lanegan şarkısı.
 • grey's anatomy 2 nci sezon 5 nci bölümde çalan way out west 'e ait şarkı, çok güzel ve yumuşak bir kadın sesiyle ruhumuzu hüzünlendirmiştir, şarkı arka fondayken geçen diyaloglar ve şamanın ayin yaptığı sahne etkileyicidir.