şükela:  tümü | bugün
 • oasis'in en damar şarksıdır bence.özellikle takdire şayan bi intro'su vardır.burada adet olduğu üzere sözleri de aşağıda yer almakta.

  cold and frosty morning there's not a lot to say
  about the things caught in my mind
  and as the day was dawning my plane flew away
  with all the things caught in my mind

  i don't wanna be there when you're ...
  coming down
  i don't wanna be there when you hit the ground

  so dont go away, say what you say
  say that you'll stay
  forever and a day ... in the time of my life
  cos i need more time, yes i need more time just to make things right

  damn my situation and the games i have to play
  with all the things caught in my mind
  damn my education i can't find the words to say
  with all the things caught in my mind

  me and you whats going on?
  all we seem to know is how to show
  the feelings that are wrong
 • be here now'un nadir guzel anlarindan.
 • (bkz: baby dont go)
 • çocuksu gençliğin en güzel günlerinde gitmesi istenmeyen, kendileri de daha neredeyse çocuk olan sevgililere söylenip gitmelerini engelleyen şarkıdır bu. pırıl pırıl dupduru sesle, eller o dupduru yanaklara dokundurularak söylenir. büyülüdür kendisi.
  today's trivia: o yıllarda bir an, sadece bir an için tüm insanlığın oasis'in dünyanın en iyi grubu olduğu konusunda birbirinden habersiz olarak ortak kanıya varmış olduğunu biliyor muydunuz? incecik bir andı, farketmemiş bile olabilir çoğunuz.
 • duygusal parça çıkarmanın zor olduğu rock müzikte, bunu kendine misyon seçen oasis in en süper parçalarındandır.diğer bi kaçtanesi için.(bkz: stand by me)(bkz: stop crying your heart out)(bkz: little by little)
 • unplugged versiyonu dinlenmesi gerekn parçadır, seviyoruz...
 • live acoustic versiyonunda me and you what's going on? derken seyircilerde bi galeyana gelme olur ki insanın orda olası gelir. leziz bi parçadır
 • bir onceki entry acik acik belirtiyor ama damn my education i cant find words to say ne kadar guzel bir laftir. dusunmek lazim. liam degil de noel ne kadar super bir insandir bunu dusunmek lazim .hatta mumkunse noel butun konserde bulunan insanlarla dont look back in anger soylerken orda bulunmak lazim.
 • yes i need more time just to make things right..damn my situation and the games i have to play falan filann ayrica bunu seven bunlari da sevdi..
  (bkz: live forever)
  (bkz: wonderwall)
 • "oasis ne güzel bir grup" gibi bir cümleyi her defasında hatırlatan şarkıdır. "yes, i need more time just to make things right" derken, doğru zamanları harcamış olan birinin çaresizce son çırpınışları gelir gözünüzün önüne. kalmak istersiniz ama kalamazsınız da. ama böyle bir şarkıdan bu sözlerden sonra kim gidebilir ki bir yerlere, birilerini terk ederek... eşeksin, eşeksiniz, eşekler.