şükela:  tümü | bugün
 • tr. üstüme basıp geçme yar.
 • beatles'ın herkesin bildiği en çılgın şarkılarından biri olmasının yanında farklı bir aşk söylemine sahip sözleri olan bir şarkı bu, hem sevdiceği hem başkalarını sevgisinin büyüklüğüne ikna etme çabasında olan john lennon hem yalvarmakta, hem de mesmerize olmuş bir halde sevgiliye övgüde bulunmakta. tahminlerime göre verdiği hissiyatın tersine oldukça physical bir aşk bu söz konusu olan, uğruna ağlak olunan utanmadan. ne güzel.

  don't let me down, don't let me down.
  don't let me down, don't let me down.

  nobody ever loved me like she does,
  oo, she does, yeh, she does.
  and if somebody loved me like she do me*,
  oo, she do me, yes, she does.

  don't let me down, don't let me down.
  don't let me down, don't let me down.

  i'm in love for the first time*.
  don't you know it's gonna last.
  it's a love that lasts forever*,
  it's a love that had no past*.

  don't let me down, don't let me down.
  don't let me down, don't let me down.

  and from the first time that she really done me*,
  oo, she done me, she done me good.
  i guess nobody ever really done me,
  oo, she done me, she done* me good.

  don't let me down, don't let me down.
  don't let me down, don't let me down.
 • bavulunu toplayıp gitmeye hazırlanan sevgiliye haykırışta bulunmak için söylenebilnecek en caydırıcı şarkı. o dakika itibariyle bavullar samanlık olur. tabii kızın ingilizce bilmesi şarttır yoksa arkanızdan " ay ben herifi tek ediyorum, herif hala dalgasında, arkamdan türkü çığırıyor" diyebilir.
 • her zaman olmasa da bazen anlamsız gelebilen şarkı.

  açıyorsun müziğini, arkada akıp gidiyor.
  kararlar vermişsin kendi kendime yetebilirim, kendi ayaklarım üstünde durabileceğim diye. çat don't let me down diye bağırıyor kulağında.

  yok, bu sefer olmadı.
 • paolo nutini güzel yorumlamış; dinlemeniz dileğiyle..
 • the beatles ile ilgili bir şey yazılmayalı olmuş biraz o yüzden ufak bir bilgi verelim hakkında. bu şarkıda lennon, daha bir gaza gelip bağırmak için ringo'dan zillere vurabildiği kadar sert vurmasını istemiştir. ayrıca yoko'ya yazdığı ilk şarkıdır.
 • hiç kimse beni
  onun gibi sevmedi
  evet o sevdi

  (bkz: the beatles şarkılarını haikulaştırma operasyonu)
 • bir söyleşide john lennon bu sarkıyla alakalı şöyle demiş ''insan bogulurken bayım lütfen su küregi uzatır mısınız demez,imdat ! diye bagırır....'' (bkz: ve de öyledir)
 • beatles'in beatlesliktan cikip tüy yumaklarina donustukleri 1969 senesinde beatles üyelerini gorenlerin hepsine teker teker "ne bicim bir insan evladi oldu bu cocuk" dedikleri donemde yani son album "let it be" den cikan en bomba sarkilardan birisidir don't let me down.. direk yoko ya yazilmistir.. yani lennon kendisi yazmistir. yoksa ringo'nun yokoya karsi bu sarkiyi yazmasini beklemek dingillik olur..

  her neyse. sarki 4/4 baslarken sonlara dogru 5/4 lük olur ki insanlar sasarlar.. daha evvelinde "happiness is a warm gun" ile damina vurulan bu ölcek degisikligi bu sarkida makul seviyede tutulmustur.. tabi bunun nedeninin phil spector in manyakligi oldugunu dusunuyorum.. phil'in kim olduguna bakmaya üsenecekler icin soyleyeyim, albumun produktoru.. yani "naked" olmayan albumun ..

  sarki hakkindaki en eglenceli trivia bilgisi kanada basbakani stephen harper tahta oturdugunda bir grup muzisyenin gidip gozunun icine bakarak "don't let us down" diye sarkiyi icra etmeleridir.. işte insan beatles icin, anadilinin ingilizce olmasini bu durumlarda istiyor.. hos nazim hikmet, neset ertas varken kim türkceden gayri mutsuz da, o apayri..