şükela:  tümü | bugün
 • hitchhikers guide to the galaxy'e göre, hitchhikers guide to the galaxy'nin kendisinden çok daha kapsamlı olan encyclopaedia galactica'dan popüler olma nedeni budur.
  direkt olarak aletin üzerinde bulunmaz. aletin içinde bulunduğu yeşil ve şeffaf kapaklı metalik kutunun üzerinde büyük ve dostça harflerle yazar.
 • tam adı don't panic: douglas adams & the hitch hiker's guide to the galaxy olan ve türkçe'ye "paniğe kapılma! douglas adams ve otostopçunun galaksi rehberi" olarak çevrilmiş neil gaiman kitabı. adından da anlaşıldığı gibi douglas adams, onun muhteşem eseri otostopçu ve diğer projeleri hakkındadır. okudukça, meğerse ne acayip fikirler de varmış adamın kafasında diye şaşırtan, ara ara ortaya çıkan anekdotlarla güldüren, eksik kalmış projeleri ve potansiyeli olup da gerçekleşmeyen ortaklıkları gördükçe hayıflandıran, bazı kısımların aşırı ingiliz olmasıyla* yanlışlıkla bbc2 kanalındaki bir tartışma programında stüdyoya girmiş kadar ortama yabancılaştıran, fakat en nihayetinde douglas adams'ı tanımanın sevincini tattıran bir kitaptır. özellikle eserlerini yazarken nasıl bir psikoloji içerisinde olduğuna çok detaylıca değinir kitap adams'ın kendi notlarından, bu şekilde kitaplarını anlamak da daha kolay olur.
 • hayatımın mottosu. gerek yok panik yapmaya, heyecanlanmaya, acele etmeye. sararım havlumu boynuma hallederim her şeyi.

  ayrıca vucudumu biraz -çok değil- şekle sokabilirsem yaptıracağım ilk dövme olacaktır large friendly letters ile yazılmış bir don't panic yazısı.
 • sözlüğün en son entrysi olması muhtemel söz. sözlüğün o keder dolu son gününde, ssg bilgisayar ekranının karşısında oturmuşken bir kez daha düşünecek. yakın çevresi ve beynindeki tüm nöronlar ona "yapma, etme" derken, gerçekleştireceği şeyi son bir kez daha sorgulayacak. ve son kararını verdiği anda don't panic yazarak bir efsaneyi sonlandıracak.

  ssg sözlüğün fişini çektikten sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı malum. sözlükte tüm ışıklar söndükten sonra, ne gri fon üzerine yazılan mavi renkli başlıklar, ne de siyah yazılar olacak artık. master betty'nin o malum sözü ekranda son defa arzı endam eylerken, her bir yazar hüzünlecek, hatta gözyaşı dökecek. sigara içen yazarlar tüm pakedi içmeye, içki içen yazarlar şişeleri üçlü beşli devirmeye kalkışacak. bunları kullanmayan yazarlar ise kendileri abur cubura vererek, obez olma yolunda çok büyük bir adım atmış olacak.

  ve master betty'nin malum sözü ekranda aktıktan sonra, ssg, sözlüğün rekor listesinin 1. sırasına ssg harflerini girerek her şeyi bitirecek.
 • bir havlum olsa da üzerinde "don't panic" yazsa dediğim kelime öbeği...
 • coldplay'in en güzel ama belki de en kisa sarkisidir, tipki diger her güzel sey gibi.
 • tam hakkını vermek için yağmur yağarken dinlenilmesi gerekir
 • filmlerini en çok merak ettiğim porno kanalı. yani insan isme bakınca panik yapma falan ne var acaba diyo ama izlemek bir türlü nasip olmadı. kırılmıyor şifresi namussuzun...
 • dinlerken hayatınızda yaşayamadığınız ya da asla yaşayamayacağınız hayallerinizi göznüzün önüne getiren ve onlar sanki yaşanmış gibi sizi mutlu eden umut dolu bir şarkı.yalnız kendinizi fazla kaptırmayın şarkı bitince mutluluk hüzne,pişmanlığa ve yorgunluğa parçalanır.
 • buyuk, dostane harflerle yazilmasi gereken slogandir.
  daglis, nur icinde yat.