şükela:  tümü | bugün
 • klei entertainment tarafından yapılan hayatta kalma oyunu. güzel bir sanat tarzına sahip. 3 boyutlu bir dünyada iki boyutlu karakterler var, minecraft severler bu oyunu da sevecektir diye tahmin ediyorum. http://www.dontstarvegame.com/ adresinde chrome üzerinden demosunu oynayabilirsiniz.
 • hayatımda oynadığım en heycanlı, en eğlenceli, en sürükleyici oyun. geceye tek odunla girip sabahi ateş böcekleriyle ettiğim oyun!
 • permadeath özelliği sayesinde gerçek survival tadını aldığınız oyun. henüz 7 günden fazla survive edebilmişliğim yok. tam "aha işleri yoluna koydum, yemeğim falan var" derken kampınızı kurt basınca üzülüyorsunuz biraz.
 • domuzları monster meat ile beslememeniz gereken oyun. werepig'e dönüşüp siz de dahil etrafta ne varsa yiyorlar, yazık oluyor.
 • baya beğendiğim, beta haliyle bile çok zevkli olan oyun. minecraft kadar yaratıcılık istememesi, 2 boyutlu olması ve küçük bir haritaya sahip olmasına rağmen hayatta kalabilme duygusunu daha gerçekçi bir şekilde verebilmiş oyundur. özellikle yemek ihtiyacı insanın elini kolunu bağlayan cinsten. neredeyse her hafta yeni bir güncellemeyle karşımıza çıkan oyun full versiyonuyla birkaç mevsimi yememize neden olacak gibi.
 • 20. günü aşıp hala daha krallar gibi devam ettiğim survival oyunu.

  acayip bağımlılık yapıyor. güzel bir kamp bölgesi hazırlayıp her gece bi uyku tulumunu hazır ederseniz gayet rahat oynayabiliyorsunuz. gece saldırıları olacağı zaman zaten uyutmuyor karakter. o zaman da çıkarıyorsun mızrağını takıyorsun zırhını ve şapkanı sonra da beklemeye geçiyorsun. geleni sikiyorsun gideni sikiyorsun.

  yalnız haritadan haritaya bi ağaç sendromu var aga. ağaçları sikertip hiç yeni ağaç ekmezsen sonunda çılgın yaşlı ağaç amına koyabiliyor o yüzden kestiğin her ağaca iki ağaç dik.

  chest, science machine ve kalıcı kamp ateşini yan yana kur aralara bi sürü ağaç koy ki düşman geldiğinde takılsın.

  herkese öneririm. zira çok çılgın bir oyun.
 • bir beetlejuice, bir tim burton filmi havasinda geçen pek tatlı oyun.
  minecrafttan gözü korkup (ya da vakti olmayıp) yine de survival tadından vazgeçmek istemeyenler için birebir.

  meraklısı buyursun
 • meat effigy ya da amulet kullanılmadan 100 günü aşan oyunlarınızda dikkat edin. zira öher ölüm erken ölümdür ama bu oyunda öyle saçma şekillerde ölebiliyorsunuz ki bi yerden son ehh eytere bea diyip kaçmanız olası oluyor. patlayıp bütün kampını yakan köpek mi dersin, mouse un tışı takıldığı için saldramadığın kuşun gagalaması mı dersin gece tam olmadan iki saman daha toplayayım derken kampın yerini kaybedip karanlıkta tek vuruşta ölmek mi dersin. hepsini yaşadam ki sonuncusu da tamamen mallığımdan monster meat yiyip tüm health imi siktiğimden ötürü gerçekleşti. meyse klavye kullanımını keşfedip treeguard'ı falan öldürebiliyorum artık. o da bir gelişme sayılır.

  en fantastiği de 180 küsür gün sonunda böyle mis gibi kamp alanı yaypıp bütün kampa domuzevleri kurduktan sonra gerçekleşti. hani oyunda mümkün her şeyi yaptım. çok tavşan kestim diye gelen mahlukatı da öldürmek dahil her boku yedim.

  sonra dedim ki kendime bi spiderhat yapayım da gidip örümceklerle kanka olayım. hocu tam yaptım şapkayı o esnada ekrana da tam bakmıyorum menüye bakıyorm işte şu gerek bu gerek craft falan derken bi sigara yakayım dedim sigarayı yaktım bi baktım mütaahitliğini yaptıığım domuzlar tarafından yumruk manyağı edilmişim. yani neymiş şapkayı domuzun yanında takmayacaksın.

  ha sonra gene başlıyosun ora ayrı.

  bi de son update de yiyeceklerin çürümesi gibi bi olay getirmişler hiç yakıştıramadım. stokçu toplumuz. kültürümüzde yeri yok.
 • et verince kıçından altın atan pig king vardır. hava kararınca götünü devirip yatar yapabildiği 2. hareket budur. onun dışında hareketsiz ve gereksiz bir hayvandır.
 • örümcekleri bufalolara kırdırarak iplik kralı olabilirsiniz.
  şekilli şapkalar da cabası...

  http://youtu.be/62advbtnt00?t=8m40s
hesabın var mı? giriş yap