şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kapalı betası başlamış olan oyun. her ne kadar eskisi kadar hype oluşturamasa da kapalı betası boyunca oynadıktan sonra buraya yorumları yazarım.
  • dlc kapalı betasına katılan herkesin*kütüphanesine ücretsiz olarak eklenmiş. 8 kasım'dan itibaren de early access olarak oynanabilecek.
  • ekim ayında betaya erişimi açılanlardanım. beklediğim kadar ilginç gelmedi.

yeni biome'lar, farklı birkaç item ve yeni varlıklar eklenmiş. ama shipwrecked kadar bile başarılı olacağını sanmıyorum. oyuncu kitlesi zaten çoğunlukla together oynuyor. together'da çeşitlilik de fazla. bir süre sonra hamlet'in getirdiği yenilikler together'da da karşılanacaktır muhtemelen. kimse yüzüne bile bakmaz sanırım.

shipwrecked oynayan var mı bilmiyorum ama ben senede bir ya da iki kez reign of giants oynuyorum anca.
  • erken erişime açılmış trailer, steam.
  • early access versiyonunu steam'dan edindigim, verilen parayi sonun kadar hakeden muthis oyun.

klei entertainment'den babam ciksa oynarimcilardanim. don't starve shipwrecked'i de bayila bayila oynadim. bunu da bayila bayila oynuyorum. bu adamlarin yaptigi oyunlarda yapabileceklerinizi kesfetmek cok keyifli. bu sirin grafiklerle ve harika muziklerle kesif hissini verebilen fazla oyun yok piyasada.

eger gercekten tadini cikarmak istiyorsaniz, wiki sayfasina hic girmeden kendiniz kesfetmeye calisin. daha cok egleneceksiniz.
  • az önce pintipandadan izledim ve aşırı hoşuma gitti. oyuna farklı renk katılmış stardew valley ve moonlighter karışımı bir şey olmuş. bildiğin rpg yapmışlar. yeni monitörümü alınca ilk işim bunu almak olacak. bu arada don’t statve’ın diğer paketlerine sahipseniz oyun 9 liraya denk geliyor.

edit: umarım yaz sıcağı yoktur bu hamlette. reign of giants’dan nefret etme sebebim olmuştu. yoksa anında alabilirim.
  • an itibariyle sadece üç sezonu (temperate, humid, lush) bulunmakta. dördüncü sezon aporkalypse 6 aralıkta oyuna dahil edilecek.
  • epey güzel dlc. bir domuz köyü haritada beliriyor. ve harita tamamen farklı yeni bir yer. domuzların köyünde para kazanıp eşya/yemek vs. satın alabiliyorsunuz, ev alıp döşeyebiliyorsunuz, paralı domuz asker tutabiliyorsunuz :) isterseniz kendi domuz köyünüzü kurabilirsiniz veya bu köyü kendinizin yapabilirsiniz (domuz kraliçeyi bulmanız gerekiyor). ayrıca pek çok mağara var ver bunlar bölüm-bölüm yapılmış. kapılardan geçerek başka bölümlere geçiyorsunuz.

aporkalypse mevsimi ise gerçekten çok kötü. bu mevsim gelmeden aporkalypse calender'ı bulmanız gerekiyor çünkü bu mevsimi sadece burada sonlandırıyorsunuz. bu mevsimde sürekli karanlık oluyor (ruh hali sürekli düşüyor). kötü olabilecek ne varsa oluyor bu mevsimde. her şey size saldırıyor falan. gidip hemen düzeltmeniz lazım.

altın kazanmak kolay. dont starve wiki'de kime ne verirseniz ne kadar altın alacağınız var. buna göre her gün bir şeyler verip para kazanabilirsiniz. bazı antikalar var. hatta bunları bulmak için bir iki eşya var daha fazla altın kazanıyorsunuz. altın bulmak başta zor gelmişti ancak mağaralara inmek gerekiyormuş (veya gidip almak).

henüz beta aşamasında ancak gerçekten güzel olmuş. ancak harita (açılan öteki kısımlar da dahil) biraz ufak geldi bana.
  • isminin hamlet değil de hamlet'in bahçıvanı olması gereken oyun. 3 kuruş için tezek toplayıp, çiçek satıyorsunuz. zengin domuzların bahçesinin bakımını yapıyorsunuz falan. gerçek hamlet bu değil!
    oyunu aldım ama panda'dan izlemeyi çok seviyorum. önce o kanser olsun sonra biz oluruz.