şükela:  tümü | bugün soru sor
 • don't starve'a bu yaz eklenecek çok oyunculu ek paketi. steam'de don't starve'a sahip olanlar herhangi bir ücret ödemeden edinebilecekler. dört kişiye kadar destek verilmesi planlanıyormuş.

  http://forums.kleientertainment.com/…g-summer-2014/

  biraz tükürdüklerini yalamış oldular ama iyi olacak düşüncesindeyim.
 • arkadaşlarla oynamak icin dört gözle beklediğim ek paket.
 • reign of giants ek paketi ile gittikçe zorlaşan oyun bir nebze olsa kolaylaştıracak durum. reign of giants'ta ölmemek için daha çok oturup ateş başında beklemek gerekiyor ve bu oyunu sıkıcı yapmaya başladı.
 • arkadaş ile unturned'de aradığımızı bulamadık ve başka bir co-op oyun ararken;

  -don't starve'ın co-op'u olsa ne güzel olurdu he.
  -harbiden ya, delllli gibi oynardık.

  gibi bir muhabbet geçmesiyle, haberini almamız bir oldu. evet, deli gibi oynayacağımız ek paket. heyecanla bekliyoruz.
 • hakkında ses seda çıkmayan, deliler gibi oynamak için tetikte bekleten oyun.
 • bugün erken erişime çıkmış oyun.

  http://store.steampowered.com/app/322330/

  lakin don't starve sahiplerinin oyuna ücretsiz sahip olabilmesi için oyunun erken erişimden çıkması gerekiyormuş. böyle saçmalık görmedim.
 • gmail hesabıma devamlı bakıp geldimi gelse de arkadaşla oynasam dediğim ek paket. 2 senedir aktif oyuncusuyum ben çok iyi bilirim.

  yeni kendine özgü arayüzü ile çok şık bir oyun haline gelmiş.
 • 3 kişi kış vakti 85.günde gelen 20 kadar hound saldırısından kurtulamadığımız efsane oyun.
 • bir türlü hevesimi alıp da sıkılamadığım ek paket.

  ulan herkes yok şöyle bok gibi böyle iki güne sıkılıyorum modunda. kim ağzını açsa "kolaylaştırmışlar...", "survival ruhu kalmamış..." gibi şeyler söylüyor. şahsen ben bir kolaylaşma görmedim, 6 kişilik serverda da oynadım iki kişilikte de.

  "edit world" sekmesinde "map size" seçeneğinin olması büyük avantaj bu arada. hiç standart boyutun altına çekmedim ama iki kişiden fazla olunca haritayı büyütmek eğlenceden ödün vermenizin önüne geçiyor.

  oynamak, oyununa çağırmak, oyunuma gelmek, sevişmek isteyen olursa steam id: gosh ıv
 • adam gibi oynamayı pek beceremesem de uzunca bir zamandır don't starve ve don't starve reign of giants* oynamışlığım vardır ve kim ne derse desin gerçekten son derece eğlenceli, hazmı kolay, şeker tadında bir standalone survival oyundur.

  yapımcıların, başlıkta da geçen don't starve together adlı oyunlarının, geçtiğimiz senenin ortalarından beri muhabbeti dönmekteydi ve biz gamer'lar yapımcıların başını az ağrıtmadık "aağğbii multiplayer yapın aağğbbi çok zor abii oynanmıyo abi noolur çok eğlenceli olur" falan filan diye... onlar da sağolsunlar bizleri kırmayıp, böyle bir projenin var olduğunu ve 2014 yazı sonlarına doğru çıkartacaklarını bildirmişlerdi. tabi bizde başladı uykusuz geceler...

  nitekim yakın zamanda da piyasaya sürdüler lakin oyun şuan early-access* aşamasında olup; fiyatı 31 liradır.

  yalnız buraya dikkat, olur da daha önce duymamış olan vardır diye bir kez de ben duyurayım; don't starve oyununu halihazırda satın almış olanlar için steamde don't starve together'in fiyatı 7,75 liradır, ayrıca 2 tane veriyorlar. yani 7,75 liraya 2 tane birden satın alıyorsunuz, isterseniz birini arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. yapın, güzel şeyler bunlar...

  ayrıca oyunun early-access aşaması bittiğinde, yine halihazırda don't starve oyunu satın almış olanlara bedava olarak verilecektir. yani şayet "yok ben şimdi almayayım çok şiştim de" diyorsanız, ve halihazırda bir don't starve sahibiyseniz, bekleyip bedavaya edinebilirsiniz. bu da oyunun yapımını ve dağıtımını üstlenen klei entertainment stüdyosunun bizlere verdiği güzel bir derstir; her zaman her şey para demek değildir; bazen de taraftarlarınızın memnuniyetini sağlamak sizi onların gözünde daha da yüceltir. yani sağolsunlar, var olsunlar; bu "çaylar şirketten" anonsunu ta 2014 ortalarında yapmışlardı bizlere ve sevindirdiler gerçekten.

  çok güzel, çok tatlı oyundur, lakin o 2 boyutlu görüntüsüne ve karikatürize çizimlerine sakın ola ki aldanıp da, "bu ne lan böyle, 0-3 yaş grubu oyunları gibi !" havalarına girmeyin; survival oyunları içerisinde en zor olanlarından bir tanesidir. hound'lar poponuzdan kan alırlar valla s.çırtırlar adamı söyleyeyim şimdiden. karikatür gibi de olsa bazen zıplatıyor adamı namussuz oyun.

  haydi iyi oyunlar olsun sizlere dostlarım ;)

  edit: sanırım 3-4 aydır doğru düzgün oynadığım yok. sebebi de oyundan sıkılmış olmam değil. yani evet, sıkıldım ama kısmen; betadan bir çıksa yardıra yardıra oynayacağım. buradan oturup konuşması kolay elbette, adamlar kim bilir ne kodlarla boğuşuyorlar. ancak süreç biraz yavaş ilerliyor gibi. bir an evvel betadan çıkması lazım artık, sıkılmaya başladık. boş boş hayatta kalmaya çalışmaktan sıkıldık.

  ayrıca yeryüzündeki birçok kaynak sınırlı. cave olayı geldi gelmesine ancak kendi arkadaşlarınız arasında oynamak istiyorsanız, dedicated server kurmanız gerektiriyormuş. o da uğraştırıyor ve bir kere denedim beceremedim. server'i kurduk, ancak cave'ler yine açık değil. cave'in olduğu madeni kazdığımızda küçücük bir delikle karşılaşıyoruz. haliyle içeri girilmiyor. çözemedim gitti.