şükela:  tümü | bugün
 • gus van sant'ın yöneteceği karikatürist john callahan hakkındaki biyografik film. 21 yaşında geçirdiği trafik kazası sonrası felç olan ve bir terapi biçimi olarak çizimle uğraşan john callahan'ın aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanacak.

  joaquin phoenix, filmin başrolünde olacak. rooney mara, jonah hill, jack black, göreceğimiz oyunculardan bazıları.
 • trailer'ı gelmiş, yayın tarihi mayıs 2018 olan yeni gus van sant filmi.
 • berlinale'de izlediğim, bütün salonu gülmekten haşat etmiş gus van sant'ın son filmidir.
 • filmekimi 2018 kapsamında izleme imkanı bulabileceğimiz,merakla beklenen gus van sant filmi.

  edit: bir başyapıt değil ama izletiyor kendisini.
 • son yıllarda iyi filmler yapamayan, hatta önceki filmi the sea of trees'le dibi bulan gus van sant'ın vasatı aşamayan biofilmi. en azından the sea'den sonra hafif toparlanmış sant. gerçi istese de the sea'den kötüsünü yapabileceğini sanmıyorum, o denli berbat bir filmdi, ki cannes'nın son yıllarda en düşük ortalamasını almıştı eleştirmenlerden (4 üzerinden 0,5). neyse, don't worry alkolik john callahan'ın kaza yaptıktan sonra sakat oluşuna, aa'ya gidip bağımlılığıyla mücadele etmesine, aşık oluşuna, arkadaşlıklarına ve karikatürlerine odaklanıyor. senaryosu, olayların gelişimi hep bilindik. sürprizsiz, zaman zaman sıkıcı bir yapım. önplana çıkabilecek tek bir tarafı yok. üstüne bir de anneyle sorunları defalarca kez tekrarlıyor.

  oyunculuklar iyi tabii. joaquin gene iyi ama en iyi performanslarından değil. jonah hill galiba filmin en iyisi. rooney mara ise fena değil. gerçi yüzde yüz amerikalı mara'ya kalkıp isveçli bir karakteri vermişler, aksan için bile uğraşmamış. saçı boyatmak yetmiyor halbuki. biraz daha seçici olmalı mara.
 • malum mecralar da arzı endam etmiş film, meraklısına duyurulur.
 • günahıyla, sevabıyla sevdiğim film olmuştur.
 • filmi tek kelimeyle ifade edersem; garip bir ‘olmamışlık’tır. biyografik filmler risklidir. burda da öyle. ya çok seversin ya da hiç. ha bu john callahan üstüne film yapılacak kadar ulu bir adam da değil keza. ne katmış insanlığa? beni yakalayamadı,ama en azından kovaladı.
 • malum ortamlar sağolsun izleme şansına eriştim.

  film çok olmuş bir film bence. jonah hill zayıf çekilmiyor, bunu yeniden görmüş olduk. başı kopuk, hikayede bazı sorular var aklımda halen ancak anlatılmak istenen ana tema ve yan hikayeleri çok başarılı buldum. kişisel gelişim filminden hallice bir biyografi filmi olmuş. bu filmi, işte bu adamın 12. adımı gibi düşünebilirsiniz. bunun ne anlama geldiğini de filmi izleyince anlarsınız artık.

  sevgilinizle eşinizle güzel bir uykudan önce filmi olabilir. böylede değişik bir kategori yaratmış oldum.
 • haftasonunda sakin sakin izlemelik, gerçek hayata dayalı hoş bir film.