şükela:  tümü | bugün
  • adele'in 21 albümünden dokunaklı bir şarkı.

when will i see you again?
    you left with no goodbye, not a single word was said,
    no final kiss to seal any seams,
    i had no idea of the state we were in,

i know i have a fickle heart and bitterness,
    and a wandering eye, and a heaviness in my head,

but don't you remember?
    don't you remember?
    the reason you loved me before,
    baby, please remember me once more,

when was the last time you thought of me?
    or have you completely erased me from your memory?
    i often think about where i went wrong,
    the more i do, the less i know,

but i know i have a fickle heart and bitterness,
    and a wandering eye, and a heaviness in my head,

but don't you remember?
    don't you remember?

gave you the space so you could breathe,
    i kept my distance so you would be free,
    and hope that you find the missing piece,
    to bring you back to me,

why don't you remember?
    don't you remember?

when will i see you again?
  • bu şarkı ile böyle "dönse gelse ne güzel olma mı" modundayken tanışsaydım, loopta kendimle beraber eritirdim muhtemelen.

"don't you remember?

gave you the space so you could breathe,
    i kept my distance so you would be free,
    and hope that you find the missing piece,
    to bring you back to me, "

vay mk. hani bakıyorum, düz evet öyle edebi sanatlar yok da, anlatmış be abi. o don't you remember derken ki burulan sesini sevdiğimin.
  • bugunlerde aklimi basimdan aliyor bu sarki. surup goturuyor, cok dogal cok samimi.. sozleriyle melodisiyle icimi burkuyor son zamanlarda.. su kismi da oyle tatli ki:

'' ...i know i have a fickle heart and bitterness,
    and a wandering eye and a heaviness in my head..''
  • melodisiyle, sözleriyle, ses tınısıyla pek leziz şarkı. ihtiyaç anında sekiz, on doz alınız. üst üste dinleyince insanda akıl bırakmıyor, sersemletiyor.

ben habire dinliyorum, üstelik bugünlerde hic öyle "beni bi zamanlar neden sevdiğini hatırlamıyor musun, hatırlasana ulan" modunda değilim, ama sanki yeni ayrılmış bir insan psikolojisine soktu beni de durup dururken. mazoşit miyim neyim.
    velhasıl çok güzel anlatmış o çaresizlik hissini, insanı etkiliyor, terkedilmişlik psikolojisine sokmayı başarıyor. bravo.
  • sonunda "when will i see you again?" derken sesi çatallaşmıyor mu... işte tam o sırada adele çekip kafanıza sıksa size daha az acı çektireceği şarkıdır.
    etten et kopartır, kandan kan alır.
  • şarkının sözleri, müziği, hissettirdiklerinden öte adele'in vokaliyle insanın canını acıtan bir şarkı. tamam adele zaten bütün şarkılarda harika vokaller yapıyor ama bu şarkı? bu şarkıda ağlıyor resmen ya. öyle bir söylemiş ki sadece kalbiyle değil sanki bütün hücreleriyle söylemiş gibi hissediyorsunuz.

"don't you remember? the reason you loved me before." bu şarkıyı kime yazdıysa ve duymasına rağmen hala hatırlamıyorsa, allah onun belasını versin o zaman.
  • amy winehouse tarafınca güzel yorumlanabilirdi.
  • adele' in her şarkıda olduğu gibi yine müthiş bir içtenlikle söylediği, o don't you remembeeeeeer kısmında ise insanın gönlünü bir hoş eden şarkıdır.
    canlı performans sergilediği video da ellerine, kollarına, mimiklerine tekrar hayran oldum, aşık oluyorum galiba artık bu kadına.

ayrıca da kızı kim üzüyorsa bu kadar harbiden allah harbiden belasını versin artık, gerçi kendisi onun için en iyisini istiyor ama (bkz: someone like you) ben kendisi için iyi şeyler hissetmiyorum. gel gelelim bu kadar üzülmese de 21 albümü çıkmazmış. üzülsün mü bu kadar, üzülmesin mi karar veremiyorum o yüzden. offf her şey çok karışık .