şükela:  tümü | bugün
  • hadi doları dış güçler çıkarıyor. patates olmuş 3.5 lira, patatesi de mi dış güçler cikariy diye feveran eden dayıdır.
    video
  • (bkz: yaran başlıklar)

edit eklemesi edit editi:

bu tepkiler vatandaşta çığ gibi büyüdüğünde her şeyi anlayacak insanımız fakat dilerim iş işten geçmiş olmaz. köprüden sonraki son çıkıştayız. çok 'ince' bir yol bu çıkış.
  • yazık günah lan adama. valla üzüldüm. belliki fakir birisi, ah be dayıcığım çok uyardık sizi de olmadı.
  • konuşmasından çok kemerinin durumu daha üzücü malesef
  • ah bu seçimler bi 6 ay sonra olaydı sen o zaman görecektin yazar kasalarını, domates kasalarını.
  • konuşmasından anlaşılıyor ki bugüne kadar sürekli o bahsettiği şerefsizlere oy vermiş dayıdır.

dayım sen uyandın ama çok geç kaldın ya.

edit: ya olm bu sözlüğün yarısı çıldırmış herhalde. istediğimi yazarım buraya ve beğenmeyebilirsiniz fakat bu duruma küfürlü mesaj atmak nedir ağa?
    ayrıca burada adamın sivesinden dolayı böyle bir entry girdiğimi düşünenler var fakat ben adamın sivesinden değil serzeniş şeklinden dolayı böyle düşündüm.
    ve ayrıca dayının arkasında atatürk resmi var diyenler var; rte'de hergün arkasında atatürk resmiyle konuşma yapıyor, napayım samimiyetine inanayım mi yani?
    isine gelen, keyfi yerinde olan ataturke sövüyor canı yanansa ataturke sığınıyor ben napayım amk.
  • giresunlu olduğunu konuşmasından tahmin ettiğim dayı.
  • kolpaçino repliği gibi...

"bak götüme, donum görünüyor. donum olmasa bizzat götümün kendisi görünecek."
  • esasen"kotum" demektedir ama bu söylediklerinde ne kadar haklı olduğu gerçeğini değiştirmez.

ek: fark ettiyseniz arka duvara, üzerinde atatürk fotoğrafı olan istiklal marşı yapıştırılmış. belli ki aileden chp'li bu amcamız. orta karadeniz'de bu amcalardan çok vardır, kendi sülalemden biliyorum.
  • bu dayıyla laiklik elden gidiyeahh diyen hobbiti aynı odaya koyacaksın seyreyle cümbüşü.

ama diş macununa tepki olarak doğan antilaik dayı, kısa boyun vermiş olduğu avantajla bu dayımın halattan kemerini dişiyle koparıp harbiden götünden donunu düşürür.
    imdb puanım : 3 / 10