• kahvenin türkiye'de yeterince tutmaması ile doğru orantılıdır.
    kahveyle simit, çayla donut gitmez.
  • simite oranla cok daha maliyetli olmasidir.
  • nimete olan saygıdandır, yoksa rulman ya da damacana farketmeden affetmiyor bizim insanımız.
  • çünkü baklavamız var.
    şaka maka, kreması ve şekeri az (bize göre) olduğundan olabilir. bu da türk damak tadına hitap etmiyor. türkiyedeki nutellaların daha şekerli olduğunu biliyor muydunuz?

o değil, boyoz keşke yayılsa..
  • kesinlikle pahalı olmasıdır.

evet waffle, son dönemdeki lokmalar ve hatta bazı sütlü tatlılar vb. donut’a alternatif olabilir, hatta artık insanların damaklarında yer ettiği ve dolayısıyla alışkanlık olduğu için donuta göre birkaç adım ilerde de olabilir ama tek başlarına donutun tutmama nedeni olamazlar.

sonuçta dünyanın her yerinde olduğu gibi tatlı gıdalar seviliyor türkiye’de de, yeni bir tatlıya her zaman yer var doğal olarak. zaten, donut dediğimiz türk damak tadını zorlayacak fantastik bir tatlı değil, hamur ve çikolata/karamel vb. kombinasyonundan oluşan birşey genel olarak, yani tat bakımından da tutmamasını gerektirecek bir sebep yok.

dolayısıyla, donutun tutmama nedeni türkiye’deki manasız derecede yüksek olan fiyatıdır. evet, türkiye’de genelde yurtdışında ortalama bir ürünü getirip premium gibi pazarlama alışkanlığı var açgözlü ihhalatçılarımız sağolsun ama bu bazı şeylerde tutmuyor işte. donut’ta da tutmuyor, ne kadar süsleseniz de ortalama franchiseları alıp getirip türkiye’de premium sunmaya çalışsanız da donut ucuz bir tatlıdır kardeşim, fakir dostudur. bunu asla donut’u aşağılamak için söylemiyorum, ama görüntüsü de yıllardır bunu yeme kültürü de böyledir. donut 6’lısını 5 dolara 12’lisini 8 dolara alıp kutuyla evine/işyerine götürdüğüm, sonra da kahveyle yumulduğun bir yiyecektir. ha sen ben bunu premium yapacağım tanesini 5-6 liraya verceğim diyorsan (ki bu benim gördüğüm 2 sene önceki fiyat), o zaman kusura bakma ama artı değer katacaksın, ne biliyim en azından bir iyi çikolata kullanacaksın; glikoz şurubu kullanmayacaksın. yok ben glikoz şurubuna da basarım size de bunu premium bir amerikan tatlısı diye itelemeye çalışırım dersen güzelim donut’un potansiyelini bitirirsin ülkede.

kısacası, donut, türkiye’deki açgözlü ve pazarlama/ürün yönetimi bilmeyen ithalatçıların saçma fiyat politikalarına kurban gitmiştir. adam gibi bir fiyata satılsa eminim ki sağlam bir yer edinebilir kendisine türkiye pazarında.
  • karbonhidrata olan sevgimiz
  • hayatımda yediğim en kötü şeylerden biriydi, yeterince reklam yapılsaydı tadı da güzel gelirdi demiş bir yazarkadaş, o kadar da değil..millet meraktan alırdı bir kez belki ama ikincisi olmazdı.mc donalds falan tuttu çünkü lezzetli.. bu kadar basit.
    hee, seri köz isteyen tayfaya ve onların hedefi olan digger veya kezolara bunun bir statü sembolü olduğu aşılansaydı olurdu. çünkü onlar marifet bilseler bok bile yerler.
  • profiterole olan sadakatimiz
  • tadının vasat, yoğunluğunun ayarsız, şeker oranının fazla olmasından mütevellit hiçbir türkün damak tadına uyum sağlamadığı için ülkemizde tutmamıştır.
hesabın var mı? giriş yap