şükela:  tümü | bugün
  • bkz. khrispy kreme'i lokmacı sanmak.
  • tadı gayet güzel ''düzgün yerde'' yerseniz. zırlamayın, saçmalamayın da.

bir tanesinin 11 lira olmasından dolayıdır. 50 cent'e satılan simit muadili yiyeceği 11 liraya yüksek zümre tatlısı yaparsan böyle olur. el kadar bile bir şey değil birde. iki lokmada gidiyor 11 liralık şey.

edit: "tatlı bolluğundan kim niye yesin tutmaz" diyen çomarlar. bu millet waffle diye boktan bir şeyi tutturdu, krep tuttu, pancake tuttu, tramisu tuttu. durumun tatlı bolluğuyla alakası yok. tatlı bolluğu ne amk, her gün aynı şeyleri yemeye ne meraklısınız. zaten bir cümlenin başında ''mis gibi '' varsa çomarsın aga.

edit 2: künefe yiyipte buna ''çok şekerli yenmez o yüzden'' diyen var...

dün donut aldım, verdiğim paranın hıncını çıkartayım diye bi' yazdım. millet ne dolmuş herkes bir şey yazmış peh.
  • alman pastasi diye 90 larda ici kremalisini satardi pastaneler.onu da bulamiyorum artik.

edit = arkadaslar mesajlar icin cok tesekkurler.turkiye de bulundugum zaman ( istanbul) mutlaka bakacagim.ısmi berlinermis , bir tanesiniz.dusunup konum atan , pastaneci olan bile ben yapiyorum , buyrun ikram edeyim yazmis , ben bir tek gurmeler de var biliyordum, eskiden her yerde olurdu artik pek yok pastanelerde.

donut bu arada turkiye de hakki ile yapabilen yer yok.ondan tutmadi.hakkini vererek yapsalar bizdeki lokma, annemin dökmesi gibi orjinali, iki tane yuvarlayinca kahve ile hayatin anlami oluyor.
  • şekerli poğaçayı dolar bazlı franchise bedeli ve avm kirasını çıkarabilmek adına 10 tl'ye sattıkları için elbette tutmaz, tutmayacaktır.
  • yarrak gibi bir tatlı olduğu içindir.
  • pahalı olması amk. yapın tanesini 1.5-2 lira bakın nasıl satıyor.
  • ona gelene kadar bizim milyon tane güzel tatlımız olduğu içindir.
  • kimsenin nasıl telaffuz edildiğini bilememesinden dolayı satıcıdan istemeye korkmasıdır.

"merhaba danıt alabilir miyim?"
    "merhaba donat alabilir miyim?"
    "merhaba donıt alabilir miyim?"
    "merhaba do not reply this mail"
  • çünkü bizim polis geleneğimizde öyle köşede araba içinde pusup donut yiyerek , kahve içerek beklemek yoktur.

bizim polisimiz gider mekana dalar, ağız burun dümdüz eder,herkesi alır emniyette bir tur daha temiz bir dayak çeker işi en kısa yoldan çözer gecenin finalinde gider bağdat ocakbaşı'nda adanasını söyler keyfine bakar , kısacası bizi bozar öyle şeyler

;)
  • eşek gibi kilo aldırdığı için olabilir.

itü/ayazağa metro istasyonunda donut yapan bir pastane var. yüksek lisansın ilk yılı çok pis sarmıştım. okula her gelişimde ve her gidişimde 2'şer 3'er adet gömüyordum. o dönem 7 kilo aldığımı farkedince tövbe ettim. tövbe ettim de demeyelim, biri getirse önüme 1 kutu koysa soluksuz gömerim bütün kutuyu :/