şükela:  tümü | bugün soru sor
  • e3 2018’de duyurulmuş yepisyeni doom oyunu.
  • ha soyle ya.

doom hell on earth.
  • trailerda yer alan gökdelenler, viyadükler, tabelalar ve trafik ışıklarından anlayabileceğiniz üzere bu defa mars'a ve dolayısıyla cehenneme açılan portallara gitmiyoruz.

onlar bize gelecekler!
  • ellerimi ovuşturarak beklediğim oyun.
  • doom serisinin e3 2018'de tanıtılan ve doom ile duygusal bağ kuran şahsımı heyecanlandırmış yeni oyunu.

aslında serinin old-school oyunlarından doom 2'ye tekabül ediyor. 2016'da çıkan doom'da mars'taydik, şimdi dünya'ya dönüyoruz. doom 2, grafikler ve oynanış olarak ilk doom'un hemen hemen aynısıydı; doom eternal da 2016'da çıkan doom'un üstüne inşa edilmiş olacak.

doom 2 her ne kadar dünya'da geçse de birkaç harita dışında "dünya" konsepti pek yansıtılamamıştı, bilhassa şehirler. teaser'da gördüğüm kadarıyla doom eternal'da dünya konsepti, özellikle şehir öğeleri ile daha iyi yerleşecek.
  • trailer ı ile elimi ayağımı titretmiştir kendisi. hadi bakalım
  • fena bir şey olacağa benziyor.

doom 2016 için zaten ekonomik ömrünü doldurmuş bilgisayarımı değiştirmiştim.

bunun için de ufukta bir ekran kartı değişikliği gerekecek gibi görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=_ovwrpfo_qa
  • dikkatinizi çekerim bethesda oyunu, fiyatı çıktığı gün 320 lira olacaktır at fava bekle.
  • ilk başta inanmadım, 2 sene de yeni bir doom oyunu gelmesini beklemiyordum. trailer başladı, biraz ilerledi ve sağ taraftan çıkan bir revenantı görünce hadi canım dedim. ekranın solundan bir eski zamanları yad eden spiderdemon geçmez mi iyice kalbim çarpmaya başladı sonra 2016 da çıkan oyunun ağız burun metal müziği de girmez mi off dedim. doomguy girmez mi o cehennem fatihi yeşil elbiseli adam, geliyor harbiden oyun.

bir detay çok hoşuma gitti o da teaser bitmeden önce iblislerin arasında bir arch-ville görünüyordu ve saldırma animasyonu doom 3 te olduğu gibi değil doom 2 de ki gibi olması ayrı bir gönlümü kazandı çünkü doom 3 te archville halay çekecekmiş kaldırırken, doom 2 de arch-ville ya rab der gibi kollarını kaldırırdı.

ayrıca aynı karede pain elemental ile cacodemon u ayrı göstermesi iyi bir ayrıntı.
    --- spoiler ---

bakın iyi düşünün

--- spoiler ---

--- spoiler ---

pişman olmayın sonra alt tarafa bakarsınız

--- spoiler ---
    --- spoiler ---

hevesinizi kırmak istemem ama doom 2 de icon of sin vardı ve onu birebir alıp son boss olarak koyacaklar mı yoksa başka bir şey mi yaparlar bilemiyorum.

daha büyük spoiler.

icon of sin ve doomguy arasındaki bağda daha derine inecekler mi acaba?
    --- spoiler ---
  • quakecon 2018'de tanıtılmış hayvan oyun.

bu ney laaaaan