• ilk duyduğumda doom metal severleri işaret eden bir kelime olduğunu sandığım, fakat konuyla ilgili yapılmış meme/caps 'leri incelediğimde (mahlas dahil) yılların doomer'ı olduğumu fark ettiğim kafa/düşünce yapısı, ruh hali.
  • 5-6 yıllık doomer kariyerime dayanarak diğer doomerlara çok basit bir kaç tavsiye vermek istiyorum. anlamsızlığınızı estetizm ile anlamlandırın. gerçekten insanın ruhunu rahatlatıyor. schopenhauer sayesinde ufakta olsa bir kaçış bulduğum tek nokta. ayrıca modern insandan çok fazla bir şey beklemeyin. zira sistem kapital ve statü etrafında dönen anlamsızlıklar silsilesinden başka bir şey değil. egoya ve insanın hayvani içgüdülerine oynayan bir sistem. yakın zamanda etik ve sistemsel bir düzelme beklenemez. insanlık hakikaten çökme noktasında. gelişmiş ülkelerin çoğu evliliklerin ve doğum oranının azalmasından yakınmaya başladılar bile. tabi bu arada kapital sahipleri hala daha fazlasının peşinde olduğundan, yasa yapıcıları lobi faaliyetleriyle yönlendirip toplumu daha fazla çürümeye itiyorlar. bütün bunların suçunuz olmadığını bilin o yeterli.
  • already given up on girls, wish to die in his sleep every night but always wake up the next day, forgot how to laugh or cry
    kısacası ben, siz, biz....
  • bir internet meme'inden çok daha derin bir olgu. nietzsche ve schopenhauer'lı felsefi ve terminolojik yorumlaması için;

https://www.youtube.com/watch?v=aaz4jdlqhsk
  • gece 4'ten erken yatmazlar (o da yatarlarsa).

post-punk, ambient, black metal falan dinlerler.

kadınları salmışlardır, kadınlara yaklaşacak ne enerjileri ne umutları kalmıştır. (doomer'lar 25-30 yaş arası erkekler olarak portrelenir)

boşuydu dolusuydu derken bol bol sigara içerler.

kafalarını güzelleyip, eski fotoğraflara bakarak üzücü nostaljiler yaşarlar.

göz altları çökük, duruşları eğri büğrüdür. kişisel bakımsızlıklarına üzülmekten önce üzülecek hayatlarına dair tonla şeyleri vardır.

eğer arkadaşları da doomer phase'inde değilse, onları kesinlikle anlamazlar hatta onlara yabancılaşırlar. tabii doomer birey daha önce onlara yabancılaşmadıysa.
  • kaç gecedir videolarının bağımlısı olduğum şeysi
  • yaşamak için bir amacı olmayan ama ölmek için de bir nedeni olmayan insanlar. bir nevi anarşist olmayan tyler durden
  • aktif bir 4chan kullanıcı olarak biraz bahsetmek istiyorum. bu karakter ve diğer boomer, zoomer, chad vs. hepsi wojak olarak geçer. boomer normal, cahillikten nasibini almış, ignorance is better diyen türden biridir. chad, kaslı, kızlar tarafından çok sevilen ama bence tam bir şerefsizdir. doomer'a gelmek gerekirse,
    genellikle 20'li yaşlarda olur bu tipleme, joy division, radiohead, anathema gibi gruplar dinlerler, marlboro red favori sigara markalarıdır, çoğu çizimde araçları toyota ae-86 initial d modelidir, night walk bu tiplemenin en sevdiği olaylardan biridir fakat eğer arabası var ise night ride yapmayı tercih ederler. yaşama amaçları yoktur, genellikle dead-end yani bitmeyen, asla kafasını bok çukurundan çıkartamayacakları işlere sahiptirler (mc-donalds, burger king vs.), yalnızlıktan muzdaripler, varoluşsal sıkıntılar çekerler, çoğu bir boomer'a göre oldukça bilgilidir, chad tarafından zorbalık görmüştür (çoğu çizim için geçerli), hayatında sevgiyi, mutluluğu, rahatlığı bulamamışlardır ve bulamayacaklarına inanırlar.
    son olarak "everybody is gangsta till life loses meaning"
  • bir aralar warherooguzhan'ın bana taktığı lakap. memelerini izledikçe ne kadar isabetli olduğunu fark ediyorum. müzik zevki, eskilere olan düşkünlük falan tam uyuyor. neyse ki sonunda uyku düzenimi toparladım da yarı zamanlı doomer'a dönüştüm.
  • "i cannot see a purpose through life. everything seems to repeat itself and contains no joy within it."
hesabın var mı? giriş yap