şükela:  tümü | bugün
 • national geographic'te yayınlanan bir program. maya takvimi nedeniyle 2012'nin bitiminde dünyanın sonunun geleceğine inanan insanların hayatta kalmak için yaptıklarını anlatıyor. insanlar yiyecek stokluyorlar, temiz su bulmak için yöntemler geliştiriyorlar, yağmaya önlem ve kendilerini savunmak için savaş teknikleri geliştiriyorlar, eğitim alıyorlar. böyle insanların gerçekten olduğunu bilmek ilginç yani insanlar dünyanın sonunun geleceğine inanabilirler ama hayatta kalmak için şimdiden tonlarca buğday biriktirmeye başlamaları ve kendilerine sığınak yapmaları oldukça ilginç.
 • anladığım kadarı ile dünyadaki malları su yüzüne çıkaran program.

  salak mısınız lan?
 • kıyamete kadar silinmeyeceğinden emin oldugumuz youtube linki icin http://www.youtube.com/show/doomsdaypreppers adresine bakabileceğiniz program.
 • abuk sabuk eleştiriler olmuş; lakin felaketlere hazırlıklı olmanın neresi saçma anlayamadım.

  psikolojik sorunmuş.. çok insan ölecek diye biz de ölmeliymişiz, sen böyle düşünüyorsan esas psikolojik sorunu olan sensin. adamlar ellerinden geldiğince hayatta kalmak ve ailelerini koruyabilmek adına bir şeyler yapıyor. şov maksatlı olarak da yayınlanıyor.

  bizdeki dandik yarışmalara on basan, öğretici bir program. severek izliyoruz.

  ayrıca adamların korkuları da boşa değil:

  (bkz: sandy kasırgası)
 • haftasonu izlediğim bölümünde bir çiftlik sahibinin tasarladığı otobüsleri tanıttığı programdır. ilk otobüsü kendilerine ayırmışlar, yatak vb malzemeler de yerleştirilmiş. ikinci otobüsü ise keçilerine ayırmışlar, hatta keçileri bu konuda eğitmişler. yaptıkları tatbikatta önce yiyecekleri yüklediler, sonrasında eğitimli keçileri otobüse doldurdular.

  bunu bir felaket neticesinde ele alıyorlar ve kafa yoruyorlarsa gayet tedbirli bir hareket ancak kıyamet günü için yapılıyorsa inanmadıkları içindir, zira kıyamet günü hiçbir canlı için kurtuluş yolu yoktur. keçini de alsan, otobüse de binsen değişen birşey olmayacak.
 • onca yıllık hazırlık ve yüzbinlerce dolar masraftan sonra aileleri ve kendi hayatlarını tehlikeye atmaktan başka bir işe yaramayan insanları anlatan program.

  kıyamete hazırlanan kişiler tanınıyor çevrelerinde.. kıtlık durumunda birkaç gün açlıktan sonra ilk saldırılacak kişiler kıyameti bekleyenlerdir..çünkü yiyecekleri var .hadi diyelim bunlara hazırlıklılar ve saldıran kişiyi öldürdüler.aynı gün saldıran diğer 1000 kişi ne olacak.açıkçası terlerim ve vücudumdaki su oranı azalır diye bir fakire asla saldırmazdım böyle bir durumda ben de olsam ..ama kıyameti bekleyen için değer..yani 25 yıl hazırlan ve bir avuç çapulcu gelip soğuk sandviçleri, domuz jambonlarını yesin ve tercihe göre evdeki karını kızını ve hatta seni de alsın üzerinize 15 yıl önce aldığınız kremayı sıkıp kendince eğlenmeye çalışsın, 20 yıldır bozulmasın diye sakladığın zeytini göbek deliğine koyup dişleriyle almaya çalışsın..

  uzmanların fikri : olay lüzumsuzdur
 • take shelter filminde bir nevi bu arkadaslari anlatiyorlar.

  kisaca yukaridaki arkadasin dedigi gibi kitlik durumunda yagma odagi olmamak adina herkeslerden gizli sekilde yapildigi ve filmdeki kadar abartilmadigi surece sorun yok. hatta faydasi vardir. keza kitlik, savas vb. durumlar icin hazirlikli olmak her zaman iyidir ve gunumuzde bunlarin gerceklesme ihtimali pek az da sayilmaz.
 • kafayı meyve bıçağıyla sıyıranların çıktığı program. hani bir öneri de ben göndereceğim programa o zaman reytingleri de kontrol edeceğim.

  (bkz: ebenizi tersten görebilme ihtimaliniz olursa nasıl hazırlanırdınız)
 • (bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik)

  saçma sapan bir belgesel, 2 yıldır gösterimde olması piyasada çok fazla mal insan olduğunun göstergesi. deli mi sikti olm sizi, gidin hayatın tadını çıkarın sapık herifler ya!