şükela:  tümü | bugün
 • millenicom' turkiyenin adls servisinin hizmeti... web sitesi: http://www.doping.com.tr/.... bir internet gazetesindeki roportajlarinda "kendi altyapimiz" gibi bir cumle var... ustelik de ayni fiyata 2 kat hizli internet slogani ile satisa baslamislar.

  ahanda okudugum haberin metni;

  "
  telekomünikasyon sektöründe 11 yıllık uluslararası tecrübeye sahip millenicom türkiye’nin sunduğu doping adsl2+ kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı internet erişimiyle pazara yenilik getiriyor. doping ile birlikte adsl pazarının yeniden şekillenerek hız kazanması ve türkiye’de toplam 6 milyona ulaşan internet abone sayısının 2012 yılı sonuna dek 13 milyonun üzerine çıkması bekleniyor. millenicom, doping adsl2+ hizmetiyle bu süre sonunda %10 pazar payına ulaşmayı hedefliyor.

  telekomünikasyon sektöründe öncülüğünü devam ettiren millenicom türkiye, doping adsl2+ hizmetiyle internet erişimi alanında yepyeni bir dönem başlatıyor. kendi altyapısı üzerinden hizmet veren doping, “aynı fiyata 2 katı hız” sunan hizmet paketleri ve 16 mb/sn’ye varan hızıyla türkiye’de bir ilk olarak öne çıkıyor.

  doping, kendine ait altyapısındaki gücünü adsl 2+ teknolojisinden alıyor. adsl 2+ teknolojisiyle donatılmış doping ile internet bugüne dek hiç olmadığı kadar hızlanıyor.

  millenicom türkiye’nin bağlı olduğu european telecommunication holding’in ceo’su şevki kuyulu, 11 yıllık uluslararası deneyime sahip olduklarını vurgulayarak, yurt dışında sunulan nitelikli internet erişim hizmetini doping adsl2+ aracılığıyla türk tüketicisiyle buluşturmaktan mutluluk duyduklarını belirtiyor: “internet kullanıcıları için kesintisiz, sabit hızlı ve uygun fiyatlı bağlantının önemini gayet iyi bildiğimiz için, tüm kampanyalarımızı da bu doğrultuda şekillendirdik. abonelerimize tüm sorunlarında ulaşabilecekleri müşteri hizmetleri ekibimiz yüksek müşteri memnuniyeti hedefiyle çalışmaktadır. tüketicilerin kafasını karmaşık fiyatlar ve paket seçenekleriyle de karıştırmıyoruz. doping adsl2+’da her şey çok açık; aldığınız hızı biliyorsunuz ve her ay sabit ödeme yapıyorsunuz. buna bir de ‘aynı fiyata 2 katı hız’ ayrıcalığını eklediğiniz zaman doping’in farklılığı ortaya çıkıyor. kısacası doping adsl2+ hızlı, güvenilir ve kaliteli internet erişimini, kolay anlaşılır kampanyalar aracılığıyla tüketicilerle buluşturuyor.”

  doping’li kampanyalar, aynı fiyata “2 kat hızlı” internet erişimi sunuyor. üstelik aylık ödemeler değişkenlik göstermiyor. sunulan tüm paketlerde, doping adsl2+ abonesi taahhüdü boyunca her ay aynı tutarı ödüyor.

  doping’li kampanya tarifeleri:

  1 mb/sn 4 gb fiyatına 2 mb/sn 4 gb : aylık 26,81 tl
  1 mb/sn sınırsız fiyatına 2 mb/sn : aylık 45 tl
  2 mb/sn sınırsız fiyatına 4 mb/sn : aylık 63,81 tl
  4 mb/sn sınırsız fiyatına 8 mb/sn : aylık 82,32 tl
  16 mb/sn * sınırsız : aylık 129 tl
  "
 • aynı fiyata 2 kat hızlı diyen internet servis sağlayıcı.

  ama aslında durum pek de öyle degil. fiyatlar ttnet'den daha düşük olsa da bunların da gizlileri saklıları var.
  kampanyalar 5000 kişide bitecekmiş. belki uzun sürer o kadar kişi bulmaları, ama komik gene de.

  statik ip ücreti ttnet'den daha pahalı.

  modem veriyoruz diyor, ama bedava degil. aylık para ekliyor modem için üyelik boyunca. bunu da sadece katılım koşullarını okuyunca farkediyoruz.

  sitede "bu fiyatlar 30 haziran'a kadar" diyor, sonrasında ne olacak kim bilir. aynı fiyata aynı hız kampanyası başlayacak anlaşılan.
  kampanyaya katılanlar da hızlarını değiştiremiyor. yani 24 ay zorunlusun o hıza. ttnet en azından hız değişikliğine izin veriyor.

  artı 24 aydan önce anlaşmanı iptal edemiyorsun. tüm indirimler de dahil paraları istiyorlar senden.

  klavyede iki tuşa basarak yapılan "hat aktivasyonu" geyiği için 30tl para istiyorlar.

  ttnet gibi bi şirket olmuş... farklı bir şey yok burada da.
 • millenicom un markasi olan adsl2+ hizmeti saglayan kurulu$. hizmetleri ile alakali detayli bilgiler sitelerinde varmi$

  (bkz: http://doping.com.tr/)
 • evimi arayıp beni 1mbit sınırsız tarifeye geçirmek için bağırarak ikna etmeye çalışan adsl şirketi. tamam abicim enerjiksin de evini aradığın insana haykırmaman lazım. verdikleri 1mbit hızın da ttnet'in verdiği 1mbit hızın 3-4 katı performanslı olduğunu söyledi. bizim bağlantımız onun bağlantısını döver dedi. gözüne vurur dedi.
 • ttnet'in ver(me)diği hizmeti başarıyla verdiğine inandığım hizmet.

  lakin, gelin dsl'le uğraşmayın, quicknet gibi ayağı yere daha sağlam basan sistemlere yönelin... arz-u halinizi kapınıza kadar fiber gelmesi yönünde şekillendirin...

  son tanım: quicknet'in olmadığı yerde dsl'in abdurrahman çelebisidir...
 • satış politikası kafa karıştıran hizmet. adı şanı duyulmamış şeylere bulaşmamak lazım aslında. 24 ay zaman dilimi için sözleşme yaparsanız sonra yarın öbür gün tarifelerini değiştirdikleri zaman göt olup kalırsınız oracıkta. ondan sonra uğraş hattı iptal etmekle veya hız değiştirmekle. umarım türkiye'de fiber hizmet önümüzdeki yıllarda daha çabuk gelişim gösterir. ayrıca sözlüğe de reklam vermişler ki aman diyeyim. böyle sağ taraftan pörtlüyor.
 • izlediğim en iyi reklamlardan birine sahip adsl.reklamlarından birinde iki genç internet akışı hızlansın diye kabloları vazelinliyor.
  (bkz: vazelin kullanılan alanlar)

  edit: http://www.dailymotion.com/…-adsl-reklam-filmi_tech
 • adsl 2+ olmasına ve hızlı internet erişimi ile minimum 10240/2560kbps, maksimum 40960/10240kbps hıza ulaşılması mümkündür denmesine rağmen upload'ı 1024 veren sırf bu yüzden boşu boşuna çırpındığını düşündüğüm şirket.

  gelen mesaj üzerine edit: adsl 2+ itu g.992.5 annex m standartı 24 megabit down 3 megabit upload verebilecek bir standarttır. adsl 2+ modemlerin bir çoğunun kapasitesi 2.5 megabit olduğu için dslam kapasitesine bağlı olarak bu değerleri verebilir. finlandiyada adsl 2+ firması 4/3mbit, 8/3mbit, 12/3mbit 24/3mbit şeklinde hizmetler sunmaktadır, 3 megabit upload'ı isveç ve belçika firmaları da vermekte, britanyada da upload plus diye bir abonelik çeşidi sunulmaktadır. doping kendisini adsl 2+ firması olarak tanımlamıştır.
 • cidden yardıran reklamda youtube'un görünmesi de sansürcü zihniyete güzel bir ayardır, reklamı daha da güzelleştiren detaydır.
 • telefonla ürün tanıtımı yapma stratejisini benimsemiş firma. random seçilmiş kişileri arayıp marka bilinirliğini filan artırmaya çalışıyorlar.
  çalışan elemanın, çukurova grubundaki belli başlı tüm kuruluşları saydıktan sonra "mehmet emin karamehmet'i tanıyor musunuz? işte onunla çalışıyoruz." demesi, "a ben de güler sabancı'yla çalışıyorum" deme arzusu uyandırmıştır.