şükela:  tümü | bugün
  • izmit "meyhaneler sokagi"nda ,zombar yalan olunca abanilan hos,yeterli bar.
  • içeriye damsız alırlar fakat masalara oturtmak istemezler. barda oturmak zorunda kalırsınız. birkaç kez üst üste gidilirse bu sorun da çözülür. istediğiniz yere oturabilirsiniz. biraları haddinden fazla suludur. klip arşivi oldukça geniştir. izmit'te progressive çalan başka bar olmadığı için tercih edilir.
  • müzik kısık sesle çalar, ekranlarda dream tv ya da mtv açıktır ama sesi kapalıdır. bu nedenle amacı müzik dinlemek değil de arkadaşlarıyla muhabbet etmek isteyenler gider. canlı müzik isteyenler 262, groove ya da zombar gibi mekanları tercih edebilirler. ortam nezihtir. damsız da girilebilir. buna rağmen amele mekanı değildir. karı kaldırmak da pek mümkün değildir. çünkü o tip bir yer değildir.
  • 3 katlıdır, genellikle en üst katta boş masa bakılır. en üst katında terası vardır ve izmit yürüyüş yoluna bakar. film aşifleri ile süslüdür duvarlar. ben 3 kere j'y suis jamais alle çalındığına tanıklık ettim. o derece de güzel bir mekandır. (bkz: ben bugün tespit yaptım)
  • kel, ortama hakim, kibar bir sahibi vardır, ilk katı genelde ilk gençlik yıllarını geride bırakmış, çoğunlukla iş çıkışı eve yollanmadan önce iki lafın belini kırmak maksadıyla gelen müdavimlere, diğer iki katı ise çoğunlukla üniversiteli kanı deli, kendi genç arkadaşlara hitap etmektedir.

ilk gidişinizde hafif bir alışma dönemi rahatsızlığı hissedebilirsiniz ki bu patron ve garsonların temkinli ve mesafeli yaklaşımındandır ve çoğunlukla müdavimlerin takıldığı giriş kat için geçerlidir. sözlük misali, 10 olmasa da ilk birkaç içkinizi içmenizi incelerler, onu bunu öpmüyor, etrafa sarkmıyorsanız, tamamdır, sonrası güzeldir.
  • izmitin en gidilesi barıdır,bangır bangır müzik yoktur arkadaşlarla gidip muhabbet etmek için en iyi yerdir.the doors gibi klasik rock da travis gibi alternatif rock da çalar yani müzikler gayet kalitelidir.yılbaşından sonrada zamlanmıştır biraz.
  • 3-5 kişi gidip hem bir şeyler içip hem de sohbet etmek için izmitte ki en ideal mekandır. fiyatları normal denecek düzeydedir, arkadan hafif hafif güzel müzikler çalar, duvarlarında herkesin sevdiği kült filmlerin (bkz: fight club)(bkz: pulp fiction) afişleri vardır. koltukları genellikle doludur, masalara geçer boşalmasını beklersin çoğu yerde olduğu gibi. ama koltukları da masaları da 4, zorlarsan 5 kişiliktir. daha kalabalık gidilirse sıkış tepiş oturulacağından memnun kalınmayabilir.
  • kocaeli barlar sokağındaki canlı müzik olmayan ve bunun yanında zombardaki canlı müziğin de en az duyulabildiği bar.
  • ızmitte geceleri takilinabilecek en efendi bar. muzikleri de cok hos. en ust katindaki teras biraz daha buyuk olsa daha guzel olur herkes sıkısik oturuyor.
    arkadaslarinizla burda sohbet etmek oldukca guzel.
  • kocaeli'nde kız arkadaşınla gidebileceğin, yegane nezih bar/pub.tek kusurları yemek ve meze konusunda çok az çeşitleri olması.ama bu da bahsedilen yerin kocaeli olduğu düşünülürse sivrisinek ölçeğinde bir sorun.