şükela:  tümü | bugün
  • lys edebiyat'ta 56 soruda 50 net garanti eden, cesitli hafiza teknikleriyle 3 gun suren bir programin ardindan (sabah 8.30 aksam 17.00 arasi) 4 senelik edebiyat mufredatini ogrenciye aktaran bir kurulus. oldukca iddiali gorunuyorlar.

sitede yazan feedbackler cok olumlu ve gercekten sasirtici.
    benim gibi supheci insanlar icin bir de ornek niteliginde bir video koymuslar. 8 dakikada 4 yazarin 49 eserini ezberletmeyi hedeflemisler ve basarililar da. yaptiklari sey bir mucize degil, resimler kullanarak hikayesel bir kurguyla hedefledikleri seyleri anlatiyorlar ve akilda kalici oluyor.
    ancak 56 soruda 50 net cok iddiali.

programin komple ucreti de gunumuz sartlarinda yaklasik 3 ozel ders fiyatina (ders basi 150 tl kabul edersek) yani: 450 tl
    3 kisi ve ustune grup indirimi de uyguluyorlarmis, o zaman 400 tl oluyormus.

en yakin program 18-19-20 mayis tarihlerinde etiler uygulama hoteli'nde gerceklestirilecekmis.
    ilgilenenler ve daha fazla bilgi isteyenler icin site linki : http://www.dopinghafiza.com/doping.html

-daha once katilmis yazarlar varsa ve tecrubelerini paylasabilirlerse cok sevinirim.
  • referanslarında kendi okulumu gördüğüm, ancak adını ilk kez duyduğum sistem. mega hafıza gibi çağrışım üzerine çalışıyor olmalarına rağmen 8 dakikada 49 eser ancak hayaldi gerçek oldu kadar ciddiye almama neden oluyor.
  • geçen sene kadıköy'deki bir arkadaşımın tavsiye ettiği edebiyat seminerine katıldım. hakkaten de beklentileri karşılayan bir seminer oldu, açıkcası bu kadar etkili olacağını zannetmedim.
    edebiyatta 48 net yaptım bu sistem sayesinde. bu yılki edebiyat seminerine kardeşimi gönderdim. benim kadar fayda görürse işe yarıyor demektir.
    seminer örnek videolarını izlemek isteyenler için http://www.facebook.com/dopinghafiza/videos
    http://www.dopinghafiza.com/ burda da her detay var zaten.
  • hakkında iyi şeyler duyduğum kurum. özellikle edebiyat gibi ezbere dayalı testlerdeki doğruluk oranlarında gözle görülür bir artış sağlıyor.
  • hafıza teknikleriyle eğitim veren kuruluşlar çok ama aralarından sıyrılarak kendini fark ettiren bir kuruluş doping hafıza. eğitimlerine katılmadım ama bazı kanallar aracılığıyla videolarını izledim. gerçekten de dersi dinlerken zevk alabiliyorsunuz. hocanın adını bilmiyorum (affola) ses tonu, anlatım tarzı herşeyiyle dört dörtlük. kısacası dersi, ders dinlemeyi sevdiriyor efenim.
  • katılmak isteyen bir öğrenci olarak buradan yetkililerine seslenmek istediğim kurum.
    çok pahalı yahu. azıcık azaltsanız ölür müydünüz mesela? bence ölmezdiniz. müşteri de artardı. eminim bir çok öğrenci pahalı olmasından dolayı katılamıyor.
  • 3 günlük kpss tarih dopingine girmiş biri olarak şunları söyleyebilirim. sistemi iyi veya kötü olarak değerlendirmeden önce bazı realiteleri vurgulamak lazım. öncelikle olayın farklı boyutları var. eğer ben konularına en son üniversiteye girerken hazırlandım, üzerinden uzun yıllar gecti, tarih dopingi alayım da 3 gunde butun bilgileri beynime yüklerim dıyorsanız kesinlikle hüsrana uğrarsanız. bende bu hüsrana uğrayanlardan biriyim şüphesiz ki. o kadar cok görsel ve bilgi aktarılıyor ki bir yerden sonra her şey birbirine karışıyor ve takip edemez hale geliyorsunuz. ancak konulara hakimseniz ve sadece bilgileri karıştırmadan hafızama kodlamak istiyorum dıyorsanız faydalı olacağını düşünüyorum. dershaneye gidip sınava hazirlananlarda bu etkiyi biraktigi açıktı. tarih dopingini anlatan hoca türkiye'de bu sistemi bulan kişi. hatta konu uzerine tez bile yazmış ve vakti zamanında kpss'den 96 almış. adam ciddi anlamda zeki ve kapasitesi yüksek biri. konuların aktarımını iyi yapıyor. ancak kamuda istedigini bulamayıp ozel sektörde devam etmek istemiş o da ayrı bir soru işareti?
  • mucize yaratmayıp sadece bilinen bir kaç tekniği harmanlayıp kendi çaplarında iyi de bir iş yapıyorlar. fakat fiyat kısmı hakikaten acayip.

öncelikle hafıza tekniklerini kullanmışlar fakat bunu örnek olarak verip uygulamasını kişiye bırakmaları lazım. zira zorlama yaptıkları noktalar çoğunlukta.
    ne kadar absürd o kadar kalıcı eve t ama bu absürdlüğü öğrenci kendisi yapmalı. aynı şekilde şifreli-yorum adlı bir edebiyat-türkçe kitabı da var. kalıcılığı kişiden kişiye göre değişir. ama kitabın uzun vadeli bir çalışmada daha faydalı olacağını düşünüyorum. sınavdan 1 gün önce çalışan bir millet olarak o parayı verecek çok kişi de bulunur tabi.
  • 18-19-20 haziran 2014 tarihlerinde izmir'de yapılması planlanan kpss tarih seminerini iptal eden eğitim kurumu. yeterli katılım sağlanamadığını gerekçe olarak göstermişler. hatta ankara'daki de iptal olabilirmiş. geriye bir tek istanbul kalıyor. sanki bu memleket tek şehirden oluşuyor da bir tek orada düzenliyorsun seminerlerini. reklamını, tanıtımını düzgün yap fiyatlarını ona göre düzenle, daha fazla kişi faydalansın. insanların hevesini kursağında bırakıyorsun. ayıptır.