şükela:  tümü | bugün
 • lys edebiyat'ta 56 soruda 50 net garanti eden, cesitli hafiza teknikleriyle 3 gun suren bir programin ardindan (sabah 8.30 aksam 17.00 arasi) 4 senelik edebiyat mufredatini ogrenciye aktaran bir kurulus. oldukca iddiali gorunuyorlar.

  sitede yazan feedbackler cok olumlu ve gercekten sasirtici.
  benim gibi supheci insanlar icin bir de ornek niteliginde bir video koymuslar. 8 dakikada 4 yazarin 49 eserini ezberletmeyi hedeflemisler ve basarililar da. yaptiklari sey bir mucize degil, resimler kullanarak hikayesel bir kurguyla hedefledikleri seyleri anlatiyorlar ve akilda kalici oluyor.
  ancak 56 soruda 50 net cok iddiali.

  programin komple ucreti de gunumuz sartlarinda yaklasik 3 ozel ders fiyatina (ders basi 150 tl kabul edersek) yani: 450 tl
  3 kisi ve ustune grup indirimi de uyguluyorlarmis, o zaman 400 tl oluyormus.

  en yakin program 18-19-20 mayis tarihlerinde etiler uygulama hoteli'nde gerceklestirilecekmis.
  ilgilenenler ve daha fazla bilgi isteyenler icin site linki : http://www.dopinghafiza.com/doping.html

  -daha once katilmis yazarlar varsa ve tecrubelerini paylasabilirlerse cok sevinirim.
 • referanslarında kendi okulumu gördüğüm, ancak adını ilk kez duyduğum sistem. mega hafıza gibi çağrışım üzerine çalışıyor olmalarına rağmen 8 dakikada 49 eser ancak hayaldi gerçek oldu kadar ciddiye almama neden oluyor.
 • bir tanıdığımızın gidip gelmesi vasıtasıyla haberdar olmuş bulunduğumuz kuruluş.

  yaptığım gözlemlere dayanarak şunu net olarak söyleyebilirim ki kurdukları sistem önyargıya mahal vermeyecek şekilde ve akılda hiç şüphe bırakmayacak ölçüde başarılı, aynı ölçüde de faydalı.
  yalnızca edebiyat değil, matematik müfredatını da aynı şekilde 3 günde öğrenmek mümkün oluyor seminerleri sayesinde.
  http://www.dopinghafiza.com/ sitesinden örnek videolarına ulaşmak mümkün.

  çocukların bu sınavlara hazırlanırken neler çektiğini, neler yaşadığını biliyoruz. daha geçen gün sınav yüzünden kalp krizi geçirip ölen bir kızın haberini okuduk.
  insanın hayatını önemli ölçüde etkileyen böyle hassas noktalarda genç beyinlerin yükünü azaltmak için sağlam bir adım atmış olan bu kuruluş tebriği ve takdiri hak etmektedir.
 • geçen sene kadıköy'deki bir arkadaşımın tavsiye ettiği edebiyat seminerine katıldım. hakkaten de beklentileri karşılayan bir seminer oldu, açıkcası bu kadar etkili olacağını zannetmedim.
  edebiyatta 48 net yaptım bu sistem sayesinde. bu yılki edebiyat seminerine kardeşimi gönderdim. benim kadar fayda görürse işe yarıyor demektir.
  seminer örnek videolarını izlemek isteyenler için http://www.facebook.com/dopinghafiza/videos
  http://www.dopinghafiza.com/ burda da her detay var zaten.
 • mother of dictionary'in bu yazısına bir forumda rastladım ve sırf bu yazıya cevap vermek için sözlüğe üye oldum.

  başına gelen olaya bir öğretmen olarak gerçekten çok üzüldüm. boşa geçen bir yılın, bir öğrenci için ne ifade ettiğini üniversiteyi bir yıl gecikmeli olarak kazandığım için çok iyi bilirim.

  geçmişle ilgili elbette yapılabilecek bir şey yok. ancak hem sana hem de senin gibi sınavlara hazırlanan öğrencilere birkaç öneride bulunmak ve "hafıza teknikleri" konusunda birkaç küçük bilgi vermek istiyorum. umarım faydalı olur.

  öncelikle "hafıza teknikleri" olarak bildiğiniz, akademik çalışmalarda ise "bellek destekleyiciler" olarak geçen teknik aslında her öğrencinin ve öğretmenin (öğretmenler teorik olarak formasyon derslerinde öğreniyorlar.) bilmesi ve kullanması gereken bir tekniktir. bu tekniğin temeli, beynin işleyiş prensiplerine dayanır ki burada izah etmesi hayli uzun süreceği için konuyla ilgili discovery channel tarafından hazırlanmış yaklaşık dört dakikalık şu videoyu (sayfadaki dokuz videonun tam ortasındakini özellikle izlemelisin.) izlemeni tavsiye ederim: http://www.edebiyatseminerleri.com/…leri-nedir.html

  ancak şunu da söylemek gerekir ki "bellek destekleyiciler" kesinlikle tek başına bir öğretim metodu olarak benimsenmemeli. evet, bilgilerin akılda kalıcı olması için "link, loci, fonetik ya da peg" gibi bellek destekleyici sistemlerden kesinlikle faydalanılmalı ama sadece bunları kullanarak "öğrenme"ye çalışılmamalı. aksi durumda sonuç hayal kırıklığı olur ne yazık ki.

  edebiyat, gerçekten çok zor (belki de öğrencilerin çok düşük netler yaptıkları fizik ya da biyolojiden bile zor ve karmaşık.) bir ders. özellikle son yıllarda sorulan sorular, daha çok detay sorguluyor. konulara hakim olmanız, karşılaştırma yapabilmeniz, verilenleri yorumlayabilmeniz gerekiyor. bu da elbette ki büyük bir emek gerektiriyor. sırf sorumlu olduğunuz eserleri okumanız bile aylarınızı alacaktır ki bu eserlerle ilgili sorulan soruları çözebilmek için sadece eseri okumuş olmanız da yetmeyebiliyor. eserin dönemiyle ve yazarıyla ilişkisini kurabilmek, onu çağdaşı ya da çağdaşı olmayan eserlerle karşılaştırabilmek gerekiyor.

  bu konuda size verebileceğim öneriler, daha önce duyduklarınızla aşağı yukarı aynıdır. ancak doğruluk payı yüksek ve denenmiş önerilerdir.

  çalışmalarınızı kısa süreler içinde yoğunlaştırmak yerine, daha geniş zaman dilimleri içinde ve birden fazla öğretim yöntemini kullanarak tamamlamanızı tavsiye ederim. birden fazla kaynağı kullanarak çalışmalısınız. özellikle test tekniğinizi geliştirmek için bolca soru çözmeli ve bu sorulardaki yanlışlarınızı mutlaka araştırmalısınız. 100 temel eseri olabildiğince okumalı ve bu okumalar sırasında arkadaşlarınızla eserler hakkında küçük yarışmalar tertip etmelisiniz. dönemleri, yazarları, eserleri birbiriyle karşılaştırabilme becerisini kazanmalısınız.

  umarım, önerilerim size bir katkı sağlar. hepinize hayat boyu başarılar dilerim.

  tanzer afat
  türk dili ve edebiyatı öğretmeni
 • hafıza teknikleriyle eğitim veren kuruluşlar çok ama aralarından sıyrılarak kendini fark ettiren bir kuruluş doping hafıza. eğitimlerine katılmadım ama bazı kanallar aracılığıyla videolarını izledim. gerçekten de dersi dinlerken zevk alabiliyorsunuz. hocanın adını bilmiyorum (affola) ses tonu, anlatım tarzı herşeyiyle dört dörtlük. kısacası dersi, ders dinlemeyi sevdiriyor efenim.
 • 3 günlük kpss tarih dopingine girmiş biri olarak şunları söyleyebilirim. sistemi iyi veya kötü olarak değerlendirmeden önce bazı realiteleri vurgulamak lazım. öncelikle olayın farklı boyutları var. eğer ben konularına en son üniversiteye girerken hazırlandım, üzerinden uzun yıllar gecti, tarih dopingi alayım da 3 gunde butun bilgileri beynime yüklerim dıyorsanız kesinlikle hüsrana uğrarsanız. bende bu hüsrana uğrayanlardan biriyim şüphesiz ki. o kadar cok görsel ve bilgi aktarılıyor ki bir yerden sonra her şey birbirine karışıyor ve takip edemez hale geliyorsunuz. ancak konulara hakimseniz ve sadece bilgileri karıştırmadan hafızama kodlamak istiyorum dıyorsanız faydalı olacağını düşünüyorum. dershaneye gidip sınava hazirlananlarda bu etkiyi biraktigi açıktı. tarih dopingini anlatan hoca türkiye'de bu sistemi bulan kişi. hatta konu uzerine tez bile yazmış ve vakti zamanında kpss'den 96 almış. adam ciddi anlamda zeki ve kapasitesi yüksek biri. konuların aktarımını iyi yapıyor. ancak kamuda istedigini bulamayıp ozel sektörde devam etmek istemiş o da ayrı bir soru işareti?
 • mucize yaratmayıp sadece bilinen bir kaç tekniği harmanlayıp kendi çaplarında iyi de bir iş yapıyorlar. fakat fiyat kısmı hakikaten acayip.

  öncelikle hafıza tekniklerini kullanmışlar fakat bunu örnek olarak verip uygulamasını kişiye bırakmaları lazım. zira zorlama yaptıkları noktalar çoğunlukta.
  ne kadar absürd o kadar kalıcı eve t ama bu absürdlüğü öğrenci kendisi yapmalı. aynı şekilde şifreli-yorum adlı bir edebiyat-türkçe kitabı da var. kalıcılığı kişiden kişiye göre değişir. ama kitabın uzun vadeli bir çalışmada daha faydalı olacağını düşünüyorum. sınavdan 1 gün önce çalışan bir millet olarak o parayı verecek çok kişi de bulunur tabi.
 • 18-19-20 haziran 2014 tarihlerinde izmir'de yapılması planlanan kpss tarih seminerini iptal eden eğitim kurumu. yeterli katılım sağlanamadığını gerekçe olarak göstermişler. hatta ankara'daki de iptal olabilirmiş. geriye bir tek istanbul kalıyor. sanki bu memleket tek şehirden oluşuyor da bir tek orada düzenliyorsun seminerlerini. reklamını, tanıtımını düzgün yap fiyatlarını ona göre düzenle, daha fazla kişi faydalansın. insanların hevesini kursağında bırakıyorsun. ayıptır.
hesabın var mı? giriş yap