• ne kadar ergen dolmaya baslasa da sozlugun kendine ozgu bir adalet terazisi oldugunu dusunurum hep. en sukela hizmet vericisi veya urun bile olsa bir kac tane hic bir halti begenmeye eksici basliklarda mutlaka olur, veryansin kotuler urunu..

lakin bu baslikta yok lan. bir tane bilemedin iki tane. madem bu kadar basarili bir yontem, neden hala ulusal duzeyde duyulmadi ki bu hafiza teknigi? ustelik egitim konusunda bak. turk milleti yemez-icmez colugu cocugu okusun diye varini yogunu basar la. eksi sozluk gibi hic bir halti begenmeyen yazarlarin oldugu mekanda bu kadar yagli balli entryler killandirdi beni.

bi is var bu baslikta da du bakalim kokusu cikar.
  • az önce instagram’da “gördün mü ikizi, indir dikizi” cümlesi ile ikiz kenar üçgeni anlatan videosuna denk geldiğim eğitim şeysi.

bir sayısalcı, ikiz kenar üçgende doksan derece dik bir çizgi çizdiğinde oluşacakları bu salak videodaki cümle ile hatırlayacaksa bıraksın gitsin geometriyi.

hele edebiyatta tarihte o kurulan saçma hikayeleri ezberleyeceğinize neler olmuş kim ne yapmış merak edin açın okuyun da kültürünüz artsın. her şey ösym sorularından ibaret değil.

para tuzağı olduklarını şöyle bir profile göz gezdirdikten sonra rahatlıkla anlayabilirsiniz. insanlar da ne kadar saf. yorumlarda süpersiniz, harikasınız, daşşanızı yiyim, bilgi almak istiyorum vs. şeyler yazmışlar. sanki black mirror anasını satayım. usb ile kafalarına yüklüyorlar bilgileri.

ne kadar veriyorlar acaba burada övmek için.
  • ekşi sözlük’e sağlam para yediren oluşum. haklarında yapılan olumsuz yorumlar gerekçe sunulmadan silinmekte. sansür yaparak kimden ne kopartsak diye düşünüyorlar sanırım.
  • bana biraz önce soruluncaya kadar haberim olmayan kurum.

hızlıca bir baktım. hakkımızda ve iletişim bölümünde resmi şirket ismi görünmüyor. kvkk bilgilendirmesinde şirket adını buldum: dh yazılım ve bilişim teknolojileri ticaret limited şirketi

istanbul ticaret odasına 170022-5 numarası ile kayıt olmuşlar.

şirketin kuruluş tarihi 24 aralık 2018.

bu başlıktaki ilk entry 2011 yılına ait. yukarılarda 5 yıldır bu şirkette çalıştığını söyleyen birileri var. belli ki eski şirketi kapatıp yeni şirket açmışlar. kurucusu semih hakyemez. kuruluş sermayesi 50 bin tl. ltd için

şirket adresi "yıldız mh. serencebey yokuşu sk. fırat iş hanı no:1/12 beşiktaş"

mali yıl bitimine 1 hafta kala şirket kurmak enteresan bir yaklaşım. diğer şirketi hızlıca ortadan kaldırmaları gerekti diye düşünmeden edemiyor insan. bunun dışında her şey normal.

bir yıl geçmeden, 9 eylül 2019'da sermeye arttırımına gidilmiş. yeni sermaye 500 bin tl. nakdi ödenmemiş. 24 ay içerisinde ödenecek.

yalnız şirket adresi beşiktaş, şirket sahibi eyüp adresli olmasına rağmen sermaye arttırımı bakırköy 3. noterliğinde yapılmış. takılmıyoruz, aşağıdakiler daha bi enteresan.

ilginçlikler başlıyor.

22 haziran 2020'de yeni bir karar var. konusu adres değişikliği ve amaç tadilatı. sözleşme uzun okuyamadım ama adreste sadece daire numarası değişmiş. 12 yerine 17 olmuş.

bundan tam bir hafta sonra, 29 haziran 2020'de bir karar daha. bu sefer sadece adres değişikliği var. sadece daire numarası değişmiş. 17 yerine 9 yapılmış.

bundan tam 2 gün sonra, 1 temmuz 2020'de bir karar daha. bu sefer de sadece adres değişmiş. yine sadece daire numarası. bu sefer 9 olan daire 7 olarak değiştirilmiş.

geçen ay son karar yayınlanmış. hem adres değişikliği hem de ortaklık yapısı ile ilgili değişiklik var. şirketin yarısı güngören'de ikamet eden ali haydar karakuş'a satılmış.

şirket adresi ise "maslak mh. aos 55. sk. 42 maslak b blok sit. no:4/588 sarıyer" olarak değişmiş.

eski adres şube olarak kalmamış. sadece yeni adres var. eski adreste bir yer varsa ya yeni şirket kurulmuştur ya da resmi bir hükmü kalmamıştır. ama internet sitesinde hala beşiktaş adresi var.

bu kuruma güvenip güvenmemek size kalmış. herhangi bir yargıda bulunmuyorum. yazdıklarım ticaretsicil.gov.tr adresinde bulunan kamuya açık resmi bilgilerdir. isteyen herkes erişebilir.
  • bu videodaki fatıma yavuz'un lise diploma notu 99.7

bu puanı elde eden öğrenci zaten başarılı demektir. doping hafızanın 1 yıllık paketiyle yapılacak bir diploma notu asla değil.

ayrıca değerli öğrencimiz fatıma yavuzun değerli velisi mehmet fatih yavuz videoda diyor ki: “dershaneye mi vericez, özel okula mı vericez yoksa doping mi alıcaz?”

aga sen zaten kızını yollamışsın özel okula niye söylemiyosun orda? trabzon valiliği ödül töreninden haber
    haberde özel fatma baş anadolu lisesi öğrencisi olduğu yazıyor.

bu örneklerin sadece bir tanesi. detaylı incelesem elbet diğerleride böyledir.
    yalanla dolanla reklam yapıp insanların vicdanını sömürüyorlar.
  • öncelikle tanım : bir eğitim seti.

daha önce kpss tarih eğitim setini alarak yorum yapmıştım. bugün bir arkadaşımı doping hafızadan matematik çalışırken gördüm. izlerken videolara bir göz atayım dedim. allah aşkına siz ne yapıyorsunuz ya :d eğitim setinde önce kısa bir konu tanımı yapıyor , sonra en temelden birkaç soru çözüp konuyu geçiyor. eee bunu yapmak için neden para veriyorsunuz ki? konu ismini youtube'ye yazmak bu kadar mı zor?

örnek vermek gerekirse işçi havuz problemlerinde , çözdükleri soru , " bir işçi bir işi bir günde yapıyorsa , iki işçi bir işi kaç günde yapar? ". bu sorunun çok daha zorları, çok daha güzelleri youtube'de zaten anlatılmış. sınav kazanmak isteyen adamın yapması gereken şey çok basit. yazıyorum buraya :

1 - sınav müfredatları boş bir kağıda yazılır.
    2 - bilinmeyen konuların başlıkları youtube'ye yazılır (örn : hız problemleri konu anlatımı )
    3 - onlarca farklı seçenekten birkaçı dinlenilir.
    4 - ardından " hız problemleri soru çözümü " yazılır. olabildiğince farklı videolardan izlenir. en az 50 soru izlemeniz tavsiye edilir.
    5 - piyasadan kolay - orta - zor olmak üzere 3 farklı matematik soru bankası alınır. zaten artık kitapların çoğunda , sorular videolu çözüm olarak da var. karekodu okutunca direkt çözüm videosu açılıyor. adamlar tüm kitabı çözmüşler.
    6 - 3 kitaptan konular bitirilir.
    7 - yapılamayan sorular izlenir , not alınır belli zaman aralıklarında tekrar edilir.
    8 - internetten " zor hız problemleri " yazarak aratılır , önce soru çözülmeye çalışılır, çözülse de çözülmese de çözümü izlenir. (belki farklı bir yöntem öğrenmiş olursunuz. )
    9 - en sonda telefona telegram uygulaması indirilir. matematik gruplarından birkaçına girilir. boş zamanlarda oraya atılan sorular çözülür. eğer canınız isterse kendiniz çözün, cevabı atmayın , canınız isterse soruyu atan adama çözümü atın , anlatın , hayrınız olsun :d

olay bu kadar basit. doping hafıza falan boş , gereksiz şeyler. oturun adam gibi konu konu çalışın. böyle para tuzaklarına kanmayın.
  • yıllar önce seminerine katılıp bin pişman olduğum kurum.

sadece burada değil reklamları her yerde! ben de yandım , ben de kandım.o yüzden siz yanmayın diye yaşadığım şeyleri tek tek anlatayım;

ilk önce reklamlarını gördüm.reklamları görür görmez buradaki yorumları okumaya başladım.facebook sayfasındaki yorumlara baktım hepsi iyiydi.kendi adamlarına yazdırdıklarını düşündüm.buradaki yorumları okumaya başladım.geneli iyiydi.ardından verdiğim paranın boşa gitmeyeceğine emin olmak için bir de mail atayım dedim ve şu maili yolladım:

''merhaba ,

izmirde olan seminere (25-26-27) katılmak istiyorum fakat birkaç sorum olacak ;

1-) lys de epey eksiğim olduğu için çalışma programını edebiyat dışındaki derslere ayırdım.edebiyati da seminerde hallederim diye düşünüyorum.sadece biraz tedirginim.56 soru da 50 net fazla iddialı.seminerden çıkan ogrencilerin net ortalamasını takip ediyor musunuz? başarı yüzdeniz nedir ?

2-) internette aynı tarzda videolar paylaşan bazı siteler var ( edebiyatseminerleri.com vs) fiyatları da sizin fiyatınıza göre 4 kat daha ucuz.neden doping hafızayı tercih edelim?

3-) seminerden sonra da bahsettigim
    sitelerden videolar alarak işimi saglamlaştırmak istiyorum.ayni konuda ki farklı çağrışımlar kolaylık mı yaratır zorluk mu? böyle birşeye gerek var mı ? ''

sonuçta memur bir ailenin çocuğuyum ve bu iş için bin iki yüz lira az değil.boşa gidecek diye endişeliyim.mail atmam üzerine numaramı istediler aradılar konuştuk.''zaten efendim gelenlerin çoğu arkadaş tavsiyesi üzerine geliyor'' cümleleri kafama yattı.iş annemi ikna etmeye geldi.annemin yanına gittim adamların cümleleri kullandım.işte annecimmm yağmurlu bir günde simitçiden simit alsan bunu unutursun ama gökten simit yağdığı bir günde simitçiden yağmur suyu alsan bunu unutmazsın dedim.kadıncağız yazık beni öyle hevesli görünce tamam dedi.çok sevindim.

beklenen gün geldi seminere gittim.salona bir girdim her yer dolmuş yanlara puflar atılmış.zor da olsa oturacak bir yer buldum.hocayı beklerken yanımdakilerle biraz sohbet ettik , birisi amerikan kolejinde okuyor diğeri san josefte okuyor öyle ahım şahım da bölüm hedefleri yoktu.herneyse hoca çıktı alkış kıyamet.benim anneme anlattıklarımı tekrar etti ve ders başlıyordu.konsantrasyonum hat safhadaydı.ders anlatılmaya başlandıktan sonra dik oturan gözleri cin gibi olan ben yavaş yavaş koltuktan kaymaya başlıyorken ''kendine gel ozan! o kadar para verdin oğlum doğrul '' sözleri ile kendimi motive ediyor dersten kopmamaya çalışıyordum.etrafıma bakıyorum kimi uyumuş kimi telefonu ile oyun oynuyor.ve salon o kadar sıcak ki.. (havalandırmada sorun varmış )

ilk günü yarı uyuyarak yarı dinleyerek berduş bir halde bitirdim.pişman gibiydim.çünkü paramı alıp çıkabilirdim.ama denize düşen yılana sarılırmış sınava az gün kaldı para gelir geçer 5-10 soru yapsak kardır mantığı daha ağır bastı.ikinci gün daha da sıkıcı olmaya başladı herkesin elinde bir iphone temple karpuz kesmece vs oynuyorlar gruplaşmalar başlamış muhabbetler koyu.tabi dersi dinlemeye çalışanlar da var ama mümkün mü salon yanıyor.oradaki yetkililerden birine söylemiştim önceki gün bunun üzerine kendini bile soğutmayan vantilatör koymuşlar.son derse gelirken sınıfın çeyreği sıcaklık dolayısıyla söylene söylene çıktı.

son gün ise 10 dakika geç kaldım sadece en arkada kendine hayrı olmayan vantilatörün önü boş olduğu için mecburiyetten oturdum.sen misin bana faydasız diyen dercesine enseme enseme vurdu 50 dakika boyunca(yukarı kalkmıyo bozuk) boyun fıtığı mı olmayayım diye kapattım.bunları neden yazıyorum.yazımın devamında anlayacaksınız.üçüncü günü de tamamladık memnuniyet formu verdiler.doldurduk geçtik.çoğunluk olarak memnun değildik.

bu arada şu konuyu hafıza teknikleriyle nasıl anlatacaklar diye merak edebilirsiniz.hah işte o merak ettiğiniz konuyu muhtemelen hafıza teknikleri ile anlatmıyorlar dümdüz tanım ve örnek var.

üçüncü günün sonunda eve geldim.bunların mail adresine baya uzun öfkeyle karışık düzgün bir üslupla şikayet mesajı attım.mesajdan bir kesit ; ''110 kişiden fazla kişinin katıldığı seminerde 110 kişiden 550 tl alındığını düşünürsek 60 bin ytl'den fazla para yapar.masrafları düşünürsek tahminimce ortalama 50 bin kar kalıyor.bir önceki gün dersten öğrenciler çıkıyor sıcaklık yüzünden ertesi gün o bölgeye kalitesiz bir vantilatör konuluyor.bu noktada ekibin biraz daha ileri görüşlü ve hassas davranması gerekmez mı ?( bu kadar yüksek ciro yaparken neden bir ufo tarzı bir şey alınıp öğrenciler rahatlatılmıyor?)

şikayet mailim sonunda haklı bulundum ve bir kez daha ücretsiz olarak seminere gitme hakkı kazandım.ilkinde anlamamıştım ikinci seferimde çaktırmadan seminerin ses kaydını alıp evde verilen kitapçıkla tekrar tekrar dinlemeyi planlıyordum( ses kaydı almak kesinlikle yasak ).

birkaç hafta sonra vasat edebiyat seminerinin ardından vasat ötesi tarih ve coğrafya seminerlerinin zamanı geldi.tarih seminerine gittim dersi dinledikçe edebiyat semineri iyiymiş demeye başladım.çünkü tanıtım videosu harici hepsi leşti.ayrıca tarih hocası yanlış bilgiler aktarıyordu.inebahtı deniz savaşını osmanlı kazanmıştır dedi adam.ben hemen arada hocanın yanına gidip hocam nasıl olur kazanırız bütün tarih kitaplarında kaybettik yazıyor demek istedim.engellendim hocaya soru sormak yasak denildi.derste herkes birden soru sorarsa ders akışı bozulur vs anladıkta arada niye soramıyorduk.önemli dedim.yine engellendim.barack obama mısın lan sen? tam dışarı çıkarken gittim sordum.öyle mi demişim pardon düzelttiğin için sağolasın vs bir cevap beklerken aslında bildiğin gibi değil osmanlı kazanmıştır dedi.ya hacım hocalığını geçtim.sınavda sorulsa ders kitabında osmanlı yenilmiştir diyor.sen yenmiştir diyorsun.biz seni dinlesek işaretlesek bir sorumuzdan edeceksin.bunu hiç düşünmüyor musun? tarih seminerinin hocası kişilik ve karakter olarak iyi birisi olsa da hocalık olarak en kötüsüydü.

coğrafya seminerine hiç girmeyeceğim o da diğerleri gibi can sıkıcı kötü bir seminerdi.edebiyat seminerinde tıklım tıklım olan salon coğrafya ve tarih seminerlerinde bomboştu.

derslerde üff püff diyen kızlar doping hafızanın videosuna geçip ''tişikkirler doping hafıza çok iyisin harikasın mükemmelsin '' diyorlardı.ilk edebiyat seminerinde öyle diyen kız ikinci edebiyat seminerinde ''ben hiç anlamıyorum siz anlıyor musunuz '' dedi.kız ilkinde bir şey anlamadığı için para verip ikinciye gelmiş bir de videoda ''tişikkirler süper harika sayende'' diyor.

sonra o kızı buldum facebooktan ekledim ve ona dedim ki; '' sen miydin sevgilimi çalann '' şaka şaka şöyle yazdım hatta direk url veriyorum. (bkz: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/…3c4bbab9c21)

-----------

bu kız tek de değildi.başka birisi daha vardı.sarışın dünyalar tatlısı (bugüne kadar gördüğüm en büyük göğüslü kız) o da diyordu ''hihihi teşekkürler doping hafıza '' ah be canısı öyle dedin de ne oldu? tarih seminerine sadece ilk gün geldin onda da sonuna kadar dayanmadan gittin.bir şey olmuştur falan diye düşündüm twitter adresini buldum.o da keyfi bırakmış.ben ilk mailimde gelenlerin başarılarını takip ediyor musunuz diye sormuştum ya.ben takip ettim.o tatlı kız 1.200 lira verdi 2.5 seminere geldi.yaşar üniversitesini kazandı %50 (puanı düşük bir bölüm ). şimdi baktım kurumun sitesine de hala duruyor videolar.
    (bkz: https://vimeo.com/…=["og.shares"]&action_ref_map=[])

yeni video eklememişler ve gördüm ki online eğitime geçmişler zamanında ''biz bu işi yedi yıldır yapıyoruz bu işin özü internetten olmaz teknik gelip görüp birebir bla bla bla '' derdi yetkili.ne oldu daha çok para için online eğitime geçmişsiniz işte.

unutmadan bir bug buldum.onu da bildirdim hala önlem almamışlar.ben 3 seminer parası verip 5 seminere gitme hakkı kazanmış birisi olarak maddi durumu iyi olmayan ve bu saçmalığa herşeye rağmen gitmek isteyen arkadaşlar dikkatlice okusun.facebookta ödüllü yarışmaları var.hile yapıldığı tespit edilirse verilmiyormuş güya da yalan.ben kendimi denemek amacıyla girdim bir de baktım ki benim bir soruyu okuduğum sürede birinci olan kişi bütün soruları çözmüş ve birinci olmuş.nasıl oluyor derken farkettim ki yarışmadaki soruların hepsi aynı.günde iki kez yarışmaya katılma hakkınız var.birinci katılımınızda sorunun şıkkını kağıda yazın.ikinci katılımınızda otomatik olarak işaretleyip geçin (1-a 2-c 3-b ) soru ve şıklar aynı olduğu için en hızlı kim yaparsa birinci o oluyor.ben hem kendime coğrafya semineri kazandım ( 2. defa gitmedim kazandığım halde ) hem de dershaneden bir kıza ricası üzerine edebiyat semineri kazandırdım.

uzuuuuuun lafın kısası arkadaşlar doping hafıza kesinlikle pişmanlıktır.siz siz olun paranızı böyle şeylere kaptırmayın.oralara gidip boş yere sıkıntıdan patlayıp paranızı kaybedeceğiniz yere evde aynı şeyi kendiniz yapın.öyle yaptım ben.bu ne kadar leş kurgu dedim üzerini çizdim kendim tek tek kurguladım.bir tane örnek vermek gerekirse ; '' dağlar'a ''kar'' yağınca ''olvido'' ''seranat'' a başlar ''fahriye abla'' yanına da basitce bir dağ cizdim kar yağıyo olvido elini kaldırıyor ''gölgeler!!!'' ''o böyle istemezdi'' bunların hepsi eser ismi.kendi söyledikleri de tiyatro oyunları.

gitmeyi düşünen arkadaşlara tek bir söz söylüyorum.gitmeyin.
  • yanıltıcı reklamları her tarafı kaplamış uzaktan eğitim şeysidir.

ayrıca, bir üstteki kişinin söyledikleri tamamen gerçekdışı ve insanları yanıltmaya yöneliktir, aman dikkat edin; her yerdeler bunlar, durduramıyoruz.

dopingciler sizde de ne reklam yapma hevesi varmış , tüm mecralara reklam yerleştiriyorsunuz .
    bir ekşi sözlük kalmıştı, oraya da el atmışsınız.

yukarıdaki kişinin söyledikleri çok çok büyük ölçüde yanlış ve insanları yanıltmaya yönelik; ‘doping hafıza’cıların görevlendirdiği biri olduğu o kadar net belli ki.

ben bu doping hafıza denen şeyin (en azından matematikçi olduğum için matematik açısından) kesinlikle yararsız olduğuna inanıyorum.

sistemlerini inceledim ve eminim.

sayın veliler, bu işler böyle dopingle falan olmaz, isim bile bir defa ‘matematik öğretimine’ çok ters.
    a’dan z’ye insanların ümitlerini sömürme var ; gerçekten ayıptır be.

çocuklarınızın iyi bir eğitim almasını istiyorsanız ve üniversite giriş sınavına sadece bir yıl kalmışsa, gidin çoçuğunuzun matematik öğretmeni ile konuşun ; çocuğunuzu en iyi o tanır, çocuğunuz da yanınızda olsun ama.
    onun tavsiyelerine göre bir yol haritası çizin ve çalışmaya başlayın .

bu okul kursu olur ( bazı okulların kursları çok iyi , biliyorum),
    özel kurslar olur,
    özel dersler olur
    ve hatta çocuğun durumuna göre evde de hazırlanabilir.
    youtube ‘ta yüzlerce konu anlatım videoları var ( örnek: hocalara geldik ). buradaki dersler emin olun bunların satmaya çalıştığı derslerden çok daha yararlı .

peki bu tavsiyeleri size veren ben kimim:

onlarca matematik ve geometri kitapları yazmış ,
    kitapları meb’in okullarında da okutulmuş biriyim .
    36 yıllık matematik öğretmeniyim, meslek hayatım üniversite hazırlık çalışmalarıyla geçti.
    hâlâ da tüm gücümle bu işin içindeyim, en ön cephede savaşıyorum.

dopingciler tekrar size sesleniyorum: yeter artık insanların ümitlerini sömürmeyin.
  • bu adamlar ile karşılaşmadan önce en kaliteli reklamlar mafia city'e ait sanırdım. ülkemde bu kadar iyi oyunculuklar görmek gurur verici. 10/10*.
hesabın var mı? giriş yap