şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir oyuncu, youtuber, streamer...
  genelde league of legends oynar, twitch yayınlarından fazla youtube videolarına yönelmiş durumda. bir de mobil oyun çıkaracak yakında, bakalım...

  küfretmeden yayın yapan nadir türk oyunculardan biridir, izleyici kitlesinin ortalama yaşı da düşünüldüğünde olması gerekeni yapan düzgün bir yayıncıdır.

  şuan taiwan excellence'ın ve ülker'in (bkz: mutluluk oynanır) sponsor olduğu yayıncılardandır ayrıca, türkiye'de oyun sektörünü elinden geldiğince geliştirmeye çalışan biri kısacası.

  kullandığı nick stratera, zaten sözlükte de stratera oyun şeklinde başlığı açılmış.

  sosyal medya hesapları
  https://www.facebook.com/stratera
  https://www.facebook.com/kingasmodeus
  https://twitter.com/doraozsoy
  https://www.instagram.com/doraozsoy

  youtube kanalları
  https://www.youtube.com/stratera
  https://www.youtube.com/…l/uchxytsbehxfgfi9gxzec2mw

  twitch kanalı: https://www.twitch.tv/strateratv
 • sapıkça bir biçimde support morgana oynamayı seven youtuber. zaten kendisi de itiraf ediyor bunu. morgana'ya ap kasmak farz falan sanıyor bence kendileri. q'larına pek laf söyleyemem ama arada güzel satıyor oyunu.

  bunun dışında... diksiyonu gayet düzgün, kelimeleri seçerken dikkatli davranıyor ve yaptığı işte başarılı olduğunu düşünüyorum. ilk başta konuşma tarzı, tepkileri vs. çok yapmacık gelmişti bana ve ayar olmuştum. ama sonradan diğer videolarını izledikçe ve yaptığı işi görünce yapmacık değil, doğal olduğunu düşünmeye başladım.

  eğer oyunların sadece mouse ve klavyeden ibaret olmadığını düşünüyorsanız;
  arka planını merak ediyorsanız kendisini izlemenizi tavsiye ederim size. en azından lol için geçerli olan durum bu.
 • (bkz: stratera oyun)
 • şampiyonların hikayelerini ve oyunu lore'unu anlattığı videolarla tanıdığım bir youtuber. rengar main zamanlarımda rengarın hikayesini anlattığı videoyu izledikten sonra vay şerefsiz kha diye sövmeme sebep olmuşluğu vardır. eğer benim gibi oyunların mekanik kısımlarıyla değilde lore gibi arka plan ögeleriyle ilgilenen biri iseniz izlemekten zevk alacağınız işler yapan bir genç kardeşimiz.

  bu arada diksiyonu ve ses tonu sayesinde videolarını izlemeseniz bile bir işle uğraşırken arka planda çalması bile rahatlatıyor insanı.

  son olarak;

  (bkz: stratera güçlü çar)
 • dakikalar öncesinde tivitır profiline girdiğimde, stratera' yı tanıyan sözlük yazarlarımıza serzenişte bulunan muhabbeti hoş influencer. zaten aklımdaydı yazmak ancak yüzüme patlayan doğum günü balonları beni hemen entry girmeye itti. doğum günü kutlu ve mutlu olsun diyorum buradan kendisine.

  lol oynanış videolarıyla tanıdım kendisini. bana olayın - ben genel olarak her şeyde duygularımlarımla hareket etsem de - mantık tarafını anlatmaya çalıştı. lol' ü bırakana kadar noobluğuma devam ettim ancak oyunu sinir krizinden çıkartıp sevdirdi kendi adıma.

  geçen sene berbat bir hayat çizgisi çizdiğimde, sandalyeme oturup "ne yapsam" diye düşünürken hep bir moral kaynağı oldu bana. hayır oynayışıyla değil, ancak tepkileri ve de konuşmalarıyla.

  bu yaz okul başlayana kadar yaklaşık dört beş ay internetten uzak kaldım. döndüğümde bakalım neler paylaşmış diye göz gezdirdim. yeni yeni içerikler ve yeni kutu oyunları gördüm. uluslararası yayına çıktığı videoda o heyecandan kızardı ben de "yürü be muhtar" diye içimden hönkürdüm.

  her zaman güzel muhabbeti, güzel içerikleri daim olsun.

  ps. behemoth tişörtü benimkinden güzel umarım nazar değmez.*
 • sözlükte başlığına yazılanları görme ihtimali direkt mesajları görme ihtimalinden yüksek olan*, bir türlü lolden eklemeyen youtuber.

  edit: ekledi*
 • morgana ile evlendiğini duyduğum youtuber.