şükela:  tümü | bugün
 • daha önce futbolcu olarak da beşiktaş'ta görev yapmıştır (70'lerde). beşiktaş'ı 15 yıl aradan sonra 1982'de şampiyon yapan teknik direktör olarak yeri ayrıdır, sevilir.
 • 83/84 sezonunun ortasında beşiktaştan ayrılmıştır.
 • 1975 yılında türkiye'den ayrılmadan önce milliyet'e röportaj vermiş. diyor ki;

  "...otoriteler anadolu'dan istanbul'a gelen bir takımın bir oyuncusunu beğenince "işte pele" diyorlar. ertesi yıl büyük takıma geçen oyuncu dört maçta ortadan kayboluyor. sebep çok ağır baskı altında kalmasından..."

  görünen o ki çok fazla bir şey değişmemiş.
 • 1990-1991'in ikinci yarısı ve 1991-1992'nin ilk yarısında bursaspor'u çalıştırmış hocadır, teknik taktik gibi yönlerinden çok eczacılığıyla nam salmıştır

  miliç o sene bursaspor'a sakaryaspor'dan yeni gelmiş, uzun boylu ama tıfıl, kafa toplarında, ikili mücadelelerde ezilen ve pek de istikbal vaadetmeyen santrforunu 3-4 ay içinde boğaya çevirmişti (bkz: hakan şükür), kimbilir belki 80'li yıllarda beşiktaş'ın başındayken rıza, gökhan, metin, ali, feyyaz gibi isimlere de emeği geçmiştir, burada kastım doping değil tabi
 • benim gibi fil hafizali ve dinozor yasindaki besiktaslilarin en cok altyapi hamlesiyle hatirladigi teknik direktordur. gordon milne donemine damga vuracak, adina sarkilar yazilan metin-feyyaz, riza hep dorde milic'in a takima cikardigi cocuklaridir.
 • adanaspor'un efsane futbolcusu. 70'li yıllarda gösterdiği performans ile adana futbolunda önemli izler bırakan futbolcu ve teknik direktördür. güneyin şeytanı lakabıyla anılan dorde milic futbolu bıraktıktan sonra adanaspor'da teknik direktörlük görevinde de bulunmuş lisansında oluşan bir problem nedeniyle bir süre takımı tribünden yönetmek zorunda kalmıştır. sempatik tavırları, yeteneği ve akıcı türkçesiyle akıllarda yer etmiştir.
 • şimdilerde pek az bilinmesine rağmen beşiktaş'ın tarihinde çok önemli yere sahip başarılı hatta efsane teknik direktör.

  1981 sezonunun yarısında beşiktaş küme düşme mücadelesi yaparken evet yanlış okumadınız küme düşme mücadelesi yaparken göreve gelmiştir. takımın başına gelir gelmez ilk işi as oyuncuları kadro dışı bırakıp genç oyunları a takımına yükseltmiş yedek oyunculara ise şans vermiştir. mesela o dönemde genelde yedek kalan ulvi'yi defansa monte etmiş zaten sonrasında bilindiği gibi ulvi defansın ortasında 10 seneden fazla çakılı kalmıştır. ligin ikinci yarısında neredeyse bütün maçları kazanan beşiktaş küme düşme mücadelesi yaptığı ligi birdenbire beşinci bitirmiştir bu arada belirtmek lazım aynı sezon fenerbahçe averajla küme düşmekten kurtulmuştur. ertesi sene aynı şekilde bütün maçları kazanmaya devam etmesiyle 15 senedir hasret kalınan şampiyonluk gelmiştir. miliç bu yaptıklarıyla yani genç oyuncuları a takıma alıp futbolcuya dayalı düzene son vermesi, sürekli kazanması ve 15 sene sonunda gelen şampiyonlukla bende dahil olmak üzere beşiktaş'a fazlasıyla taraftar kazandırmıştır. beşiktaş'ın sonraki senelerde kolej takımı olarak anılmasının yegane sebebi kendisidir.
  yukarıda bahsettiğim ulvi haricinde kadir, ziya, fikret gibi oyuncuları ilk onbir oyuncusu yapan, metin - ali - feyyaz, rıza, gökhan gibi birçok genç oyuncuya ilk formayı veren kendisidir aynı zamanda samet aybaba kaptanlığa yine kendisinin döneminde yükselmiştir. kurduğu kadro ufak tefek eklerle yıllarca türk futbolunu sallamıştır.
 • 1943 doğumlu yugoslav/sırp eski teknik direktör ve futbolcu.

  futbolculuğu sırasında:

  1970-1973 yılları arasında adanaspor
  1973-1975 yılları arasında beşiktaş

  formaları giymiştir.

  teknik direktörlüğü sırasında:

  1977-1978 : adanaspor
  1980-1983 : beşiktaş
  1985 : bursaspor
  1989-1990 : adanaspor
  1991 : bursaspor

  takımlarını çalıştırmıştır.