şükela:  tümü | bugün soru sor
 • inanılası bir öngörme değil. kurtlar vadisi senaryosu bu sözün üstüne inşa edilmiş diyolar.
  ayrıca çağımızın einsteinı olmak isteyenler için 8.,12.,16. dünya savaşı öngörmeleri boştur. başvurularınız için geç kalmayın. ingilizce önşart, bilgisayar da bilin tercihen. *
 • "i$in sopasi" ve "anti madde ta$i" kastedilmi$ olabilecek ongoru.
 • yillar once cultus' ın eye albumunde "third world war is unknown, in the fourth just stones are thrown" sozleriyle dile getirilmisti.
 • son durumda "dördüncü dünya savaşında savaşan tür homo sapiens sapiens olmayacak" düşüncesi eklenmesi elzem olan öngörü. zira biyolojik silahlardaki gelişme, nükleer silahları korkulur olmaktan çıkarmıştır. şehirleri haritadan silen nükleer bombalar, ülkeleri bomboş bırakan mikrop bulutları karşısında çocuk oyuncağıdır. eğer bir dördüncü dünya savaşı olursa, bunu yapan evrimin gerekli salaklık seviyesine ulaştırdığı sıradaki tür olacaktır.
 • bu sözden anlıyoruz ki dördüncü dünya savaşı yeşil vadi üstüne olacak.

  ~

  bak einstein,
  iyi adamsın, hoş adamsın, sempatik adamsın ama özlü söz söyleyeceğim diye biraz fazla kasmışsın burada.
  sen de ben de iyi biliyoruz, sopayla taşla olsa olsa mahalle kavgası olur.
  eğer taşla sopayla dünya savaşı olsaydı şu anda rahat bir 50li sayılara ulaşmıştık, ama gördüğün üzere henüz 3'ü bile çıkaramadık.

  sevgiler,
  morti
 • meali, "üçüncü dünya savaşı dünyayı bitirir arkadaş." olsa gerek.
  hani üçüncü savaş dünyayı bitirdi, dördüncü savaş dünya yeniden başladıktan sonra oldu.
 • karl marks şu an dünyanın her yerinde egemen olan kapitalizmin bir gün kendi kendini yok edeceğinden bahsederdi. ona göre kapitalizm sonrası gelecek olan sistem ise ya komunizm ya da barbarizmdi. barbarizmin, komunizme göre çok daha olası olduğundan bahsederdi.

  sanırım einstein da bu noktaya değinmek istemiş. barbarizm egemenliğinde gerçekleşecek bir dünya savaşında türk milleti olarak bir hayli üstünlüğümüz olacaktır levye kullanma kabiliyetimiz sayesinde :)

  einstein gibi bir insanın söylediklerini "heheyt zopa demiş" şeklinde yorumlamak bence bu şahsı çok fazla küçümsemek olur.
 • ikinci dünya savaşı'nda atılan atom bombasından etkilenen bir gazeteci einstein ile yapılan bir basın toplantısında sorar:

  +efendim, ikinci dünya savaşı'nda atom bombası, jet uçakları gibi inanılmaz silahlar geliştirildi. sizce 3. dünya savaşı eğer çıkarsa dünyada ne gibi teknolojilerle karşı karşıya kalırız?

  einstein: üçüncü dünya savaşı'nı bilmiyorum ama, dördüncüsü taşlar ve sopalarla olacak.