şükela:  tümü | bugün
  • doritos cool ranch'in türkiye'de ilk adı buydu.

eğer çok yanlış hatırlamıyorsam, o zamanlar tek çeşit vardı ve "doritos panço" adıyla satılıyordu. daha sonra 2 yeni model gelinde ürün 3'e ayrıldı;

- doritos taco (normal yeşil)
    - doritos nacho (turuncu, peynirli)
    - cool original (bugün pek çok insanın "mavi doritos" diye debelendiği ürün)

cool original (yine saçmalamıyorsam) bir süre ortadan kayboldu, sonra cool ranch adıyla geri geldi diye hatırlıyorum.
  • çocukluğumdan hatırladığım müthiş cips. birkaç yıl evvel çok aradım bu mavi doritosu hatta hiçbir yerde karşıma çıkmayınca mavi doritos diye bir şeyin benim hayal ürünüm olduğunu düşündüm. türkiye'de yok bayağıdır sanırsam. gelse de yesek.
  • yıllar önce üretimi durdurulduğunda çok üzen cips. önceleri stoklarında kalmamıştır demiştim, süre uzayınca birçok kuruyemişçiye çemkirmeme sebep olmuştu sanki suçlusu onlarmış gibi. ara sıra aklıma gelir bu mavi doritos, yurtdışında üretimi devam etmesine rağmen türkiye'de neden durdurdular acaba diye. sebebi çeşidine göre kâr marjının düşüklüğüyse, biz milletçe ağız tadından bihaberiz demektir. hayır yani, seveninin suçu ne.
  • iğrenç kokusuna rağmen küçükkene en favori cipsimdi. keşke yeniden üretilse.
  • ingilterede yedigim mükemmel ötesi cips
    mavi pakettedir. tadı falan cok guzel
    burdada satılsa keske
  • bugun aldigim habere gore geri donusu uzerine calismalar varmis, hadi insallah..
  • çocukluk hatırası. evet, şaka değil şu an yiyorum arkadaşlar. en yakın markete uğrayın derim.

olmmmmm nasıl özlemişim laaaaaaaaaaan!
  • geri dönmüş efsane.
  • bunun için frito lay i mail yağmuruna tutmuşluğumuz vardır. umarım kalıcıdır dönüşü. çok heyecanlıyım doğru markete gidiyorum.
  • bira ile efsane uyum sağladı. tekrar piyasaya sürülmeden önce ilkokula gidiyordum. o zamanda pepsi ile mükemmel uyum sağlıyordu:)