şükela:  tümü | bugün
  • frito lay firmasinin uretmekte oldugu, bir zamanlar turkiyede de bulunabilen enfes misir cipsi. mavi paketiyle gonullerde taht kurmustur.
  • doritosun en leziz, en şahane ürünü iken, artık türkiye'de üretilmeyerek tadını damakta bırakan cips.
  • türkiye'de senelerdir üretilmeyen, kendisini çok çok özleten, olsada yesek dedirten, gece yarısı akla düşüp hasret çektiren cipstir.
  • üstündeki şekillerden birini tavuğa benzettiğim için tavuklu olduğunu sandığım cips. tavuk sevmediğim için şüpheyle yaklaşmış olsam da kısa sürede tavuk mavuk dinlemeden bağımlısı olmuştum. uzun süredir tükiye'de bulunmuyor ama burdan yetkililere sesleniyorum tekrar üretin nooluuur! *
  • mavi paketli ekşi tatlı cipsler familyasının özlenen üyelerinden biri.**
  • küçükken mısır cipsi yeme nedenimdi. baharatlı lay's ile birlikte en sevdiğim 2 cipsten biriydi bu şey. ayrıca üstündeki ne bir tavuk, ne de bir timsah.. o bir penguen !* penguenli cips derdim eskiden buna..
  • doritos'un hangi akla hizmet turkiye'de artik satmadigini anlamadigim cips. doritos cesitleri arasinda en lezzetli olani. gavurdagi aromali gibi hayatimda yedigim en igrenc cips ve diger yeni sacmaliklarla ugrasacaklarina, sunu geri getirseler ya!
  • doritosun tek sevdiğim ürünüydü.. lakin mavi pakedini bi sevememiştim.. bir paket de yetmezdi ayrıca

(bkz: olsa da yesek)
  • eğer o da bu da aynı şeyse, türkiyede 'cool original' adıyla vardı bu cips. paketi maviydi, gitar çalan tavuklu bir amblemi vardı.
  • sadece benim o zamanlar bütün paramı yatırdığım cipsti. günde 3-4 pakete tekabül ediyordu. birden ortadan kayboldu.

tanım: gece gece o hafif ekşimsi tadı akla gelen, özlenendir.