şükela:  tümü | bugün
 • edit 2: dorock xl'in avukatıyla ilgili enteresan bir flood geldi:
  https://twitter.com/…evit/status/867156730144337920

  14 ocak 2017 cumartesi günü gerçekleşen inanılmaz olay.

  https://twitter.com/…odur/status/866655805176770561

  bu adresteki flood'dan okunabilir. asıl skandal mekanın tek bir kuruş dahi ödememiş olması.

  edit: dorock xl açıklama yayınlamış, bir yazarın uyarısıyla onu da ekliyorum:
  https://i.hizliresim.com/z3dgz6.jpg
 • haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

  malumunuz ülkemizde hiçbir olay patlak vermeden çözüme kavuşmaz. duyurulması için en çok okunan yerlere taşınması da haliyle çok normal.

  geçmiş olsun.
 • yarın öbür gün bizim de başımıza gelebilecek olay.

  polis'ten yargıdan aradığınızı bulamayınca, elinizden bir şey gelmeyince siz son çare olarak olayı sosyal medyaya taşımayın ama taşıyana da "bize ne abi?" diye serzenişte bulunmayın.

  hepimizin başına her an herşey gelebilir.

  çok iyi hatırlıyorum, örnek tam yerinde olmayabilir ama uygun olabileceği için yazıyorum;

  --- spoiler ---

  geçtiğimiz zamanlarda babası işten khk ile atılan bir yazar konu açmıştı. elemanın biri; "kesin bir teroristlik yapmıştır. yoksa neden atılsın" mealinde birşeyler karalamıştı.

  aradan birkaç ay geçince bu sefer bu eleman atılmış ve "beni haksız yere khk ile attılar" diye başlık açmıştı. sözlükte çok konuşuldu, emin değilim ama gelen tepkiler üzerine entry'lerini falan sildi diye hatırlıyorum.
  --- spoiler ---

  bu yüzden, "bize ne abi?" gibi umursamaz tavırlar sergilemek yerine, yarın öbür gün başımıza bu tür bir olayın geleceğini düşünüp mağdur kişiyle empati yapmak daha ahlaki olacaktır diye düşünüyorum.
 • şu memlekette bir /kurum/işletme/yetkili de desin ki:"evet hatalıyız, zararı karşılayacağız."

  bir tanesi desin ya.

  bu olayda da işletme bir kusuru olmadığını söylemiş. özür mözür hak getire.

  görüntülerden anlaşılıyor mekan sahibinin net bir şekilde sorumlu olduğu.

  şu haberi gördükten sonra hâlâ oraya giden de "kaşınıyoruz biz" diyordur.

  tiviti yazan mağdur, protesto edin diye yazmadım, demiş.

  ama bu kazanın ardından kazazede için hiçbir şey yapmayan bu mekan, yarın bir başkasının başına aynı şey gelince yine yapmayacaktır. dolayısıyla oraya gitmemek salt bir protesto değil, aynı zamanda can güvenliği için alınacak bir tedbir demektir.
 • milyonda bir başa gelebilecek bir olay gibi görünse de her gün/her an başımıza birşey gelme ihtimali olan kazalardan sadece biri....

  yaşayan için inanılmaz üzüldüm!!!

  ortada kasti bir durum yok belli ki. mekanın hukuki olarak bir sorumluluğu olduğunu da düşünmüyorum fakat sen istanbul'un en popüler barlarından birisin, binlerce müşterin var, sayısız sanatçı senin mekanında sahne alıyor. yani senin sosyal bir sorumluluğun da var!!!
  en azından vicdanen bile olsa mekan sahiplerinin sorumluluk alması gereken bir durum olduğunu düşünüyorum.

  ben yakıştıramadım dorock xla!!!
 • bu kazada mekanın hukuki bir sorumluluğu olup olmadığını tartışmak bile içine düştüğümüz acınası durumun en büyük işaretidir.
  içine düştüğümüz o acınası durum, ruhumuzda en ufak insanlık kırıntısının bile kalmamasıdır.

  talihsiz olayı yaşayan hanım kızımızın üslubundan belli ki gayet yapıcı bir insan. zaten böyle şeyler hep böyle insanların başına gelir. bu olayla ilgili yaşananlardaki asıl rahatsız edici durum mağdurun tamamen hiçleştirilmesi. dünyada bir insanın başına gelebilecek en ağır şey "hiçleştirilmektir". bakın birinin size sövmesi, vurması inanın bundan çok daha hafiftir.
  hani içimden neler neler demek geçiyor ama boş.

  sadece şunu söyleyeyim, biri evime misafirliğe gelse ve elma keserken kendi elini kesse ben onu hastaneye götürürüm.hiçbir şey yapmasam bile olay benim evimde oldu diye ister istemez sorumluluk hissederim. oysa bu olayda yaşananlar tamamen ortada. şu durumda insan hiç mi sorumluluk hissetmez arkadaş. el insaf be abi el insaf.
 • rezalet puanım 10-10
  bu asitli şişeler başlı başına patlayıcı madde tesirinde. benzer olay ulusal bir markette yönetici olarak çalıştığımda başımıza gelmişti.
  reyon personeli rafta boşalan yere depodan bir koli maden suyu getiriyor, ayağı takılıp sendeleyince şişeler birbiri ardına patlıyor. bir şişenin camları ise diğer reyon personelinin gözüne geliyor. sağ göz görmüyor şu anda. dava yıllar sürdü, en sonuna market yüklüce tazminat ödedi.
  siz siz olun, markette olsun veya başka bir yerde cam şişe kırıldığı zaman asidin de basıncıyla çok kuvvetli bir patlama oluyor, o anda ilk iş gözünüzü kapatmak olsun.
 • edit: durumla ilgili mekanın açıklaması.

  https://i.hizliresim.com/z3dgz6.jpg

  şimdi bir çiçek bile göndermediler diyen arkadaş mı doğruyu söylüyor yoksa mekan mı tabi bunu da hukuk belirleyecektir. ben bir yazar olarak elimden geldiğince farkındalık yaratmaya çalıştım.

  aylar sonra duyduğum bir kazadır. hafta sonu kafa dağıtma amacı ile bu mekana giden bir insanın başına gelmiş çok kötü bir olaydır. bir yazar arkadaş buraya yazılınca ne olacak şeklinde söz etmiş olaydan. hiciv mi yapmış yoksa gerçekten mi böyle belirtmek istemiş tam emin değilim fakat neden buraya yazılması gerektiğinden biraz bahsetmek istiyorum.

  öncelikle dorock xl adlı mekan alternatifi pek de olmayan oldukça rağbet gören müşterisi eksik olmayan kalabalık güzel bir mekan. alternatifinin olmamasından ötürü müşterilerine davranış biçimlerinde oldukça katı ve umursamaz olabiliyorlar. garsonları sizinle laubali bir şekilde konuşuyor ve yüzünüze bile bakma nezaketinde bulunmadıkları da oluyor. genel olarak müşterisine nasılsa buraya gelecekler şeklinde yaklaşan bir mekan
  (bkz: dorock xl)
  (bkz: dorock xl'da bir kadın müşterinin aşağılanması)

  ve
  (bkz: dorock xl'de kör eden kaza)

  şimdi sayın arkadaşlar, kaza tabi haliyle, hem de çok talihsiz. kimsenin de günahı yok bunda hepimiz hem fikiriz sanırım. o şişelerin birbirine çarpması, gazın basıncıyla camların hanım arkadaşın gözüne saplanması önceden hesaplanması çok zor bir hadise. ancak böyle bir olayın akabinde kazanın gerçekleştiği mekanın,firmanın,işletmenin biraz olsun duruma müdahale etmesi gerekmektedir. senin işletmeni tercih eden bir müşterinin biraz olsun kıymeti olmalı, olmasa bile öyleymiş gibi hissettirmen lazım. orada bir hafta sonu elde edilen karın yüzde biri etmeyecek tedavi masrafına destek olunsa ne olur sanki arkadaşlar batacak mı koskoca mekan. bir çiçek bile göndermediler demiş ben utandım yemin ederim.

  yanında bir tane daha alternatif mekan olsa ya da insanlar tepki gösterip oraya gitmeyecek olsa muhtemelen elinden geleni yapardı hanım arkadaşın tedavisi için. fakat suç burada biraz da bizde. umursamıyoruz böyle şeyleri, kardeşim ben de müşteriyim ve alışveriş yaptığım herkimse biraz insan yerine koysun beni. benim gibi insanların parasıyla dönüyor bu işletmeler ayıp değil mi yahu. ben şimdi oraya gidip nasıl eğlenebilirim ki.
 • bir zamanlar mutfağında çalışan bir arkadaş içeride olanları bilseniz burada yemek yemezsiniz demişti, o olaydan sonra bir daha uğramadım. şimdi bu olayı görünce nedense şaşırmadım, bu tür mekanların çoğunda durum aynı. mekan güzel, bilinen bir yer ama sonuç itibariyle önemli olan şey para, her şey para için yapılıyor ve bu para için kendi çalışanlarının bir insanı kör etmesine bile göz yumulabiliyor.

  gitmeyin şöyle mekanlara amk bok mu var manzarası olmayan, önünden sürekli insan selinin aktığı, hiçbir zaman gürültü eksik olmayan yerlerde. nerede böyle bir yer açılsa boka üşüşen sinekler gibi etrafına üşüşüyorsunuz. yaz geliyor, alın biranızı modaya gidin, caddebostana gidin, bebeğe gidin. hem açık hava, hem de sanki bedavaya içiyormuşsunuz gibi size köpek çeken elemanlar yok.

  tamam sakinim..
 • sen birinin yaşam standartını al yerle bir et, sen al birinin görme yetisine zarar ver. sonra bunu alıp "bizim mekanımızda oldu, istemeden oldu görünmez kaza ama yine de masrafları karşılayalım" diyeme.
  bi gram sorumluluk alama.

  yazıklar olsun.