şükela:  tümü | bugün
 • q hayashiro adlı hatun kişisi tarafından yazılıp çizilen nev-i şahsına münhasır bir post apocalyptic seinen manga serisi. kasvetli atmosferi, orijinal kurgusu, kara mizahı ve detaylı çizimleri ile kendisine hayran bırakacak nitelikte. özellikle de mekan tasvirleri oldukça başarılı, okuyucuya hem steampunk havası veriyor hem de fantezi.
 • son bir yılda okuduğum en kaliteli manganın adı. kurgusu, mekan seçimleri ve karakterleri çok özgün.

  animesi vasıtasıyla tanıştığım da doğrudur. egzotik şeyler arayanlar kesinlikle okumalı.

  edit: işin güzel tarafıysa mangaka bütün karakterlere karşı yakınlık hissetmenizi sağlıyor. hikayelerini öğreniyorsunuz. böylece karakterler arası bir savaş çıktığında "üüfff iyi karakter kazanacak işte..." demiyorsunuz. güzel bir gizem havası var.
 • bu serinin mangakası hayashida kyu(takma adı, gerçek ismi halktan gizliymiş), bir zamanlar nihei tsutomu'nun asistanlığını yapmış.

  not: mangakanın ismini aratınca çıkan fotoğraf, mangakanın değil başkasınınmış(japon bir aktrismiş fotoğraftaki kişi).
 • her bölümü dolu dolu olan, çok güzel bir manga serisi ayrıca. yaklaşık 1,5-2 ayda bitirdim.

  hikayede bir kaç yerde kopukluk olsa da sonu absürd olsa da bağra basılasıdır.
 • mangasını oturup 1 haftada bitirdiğim hikayenin adı.

  eğer animesini izleyip mangasına geçmeyi düşünürseniz ciddi şekilde düşünün. zira izlediğiniz anime, manga için tamamen ufacık bir giriş sekansından başka bir şey değil. olaylar öyle saçma sapan yerlere gidiyor ki akıl almaz. spoiler vermemek için çok uzatmıyorum. ama sabrınız varsa okuyun derim. güzel vakit geçiyor. ama sonu yine tipik bir manga gibi bitiyor.