şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cnn türk'te haftada iki kere yayınlanacağı söylenen yeni tartışma.

  altan öymen, enver aysever, nagehan alçı, nazlı ılıcak daimi kadroyu oluşturacak deniyor. muhtemel ilk yayın tarihi 27 eylül 2011 salı.
 • hiç susmadan konuşan ve karşısındakini dinlemeyen iki kadının gölgesinde geçen program. erkekler fırsat bulup konuşamıyor bile. fırsat bulduklarında ise konuşmaları kesiliyor. nazlı ılıcak ve nagehan alçı ayrı ayrı çekilmezken, ikisi bir arada akıllara zarar olmuş. düşman başına, diyorum. özellikle de nazlı ılıcak'ın o mumyamsı suratı! çok feci, çok.

  nagehan alçı: kamer genç provokatör bir milletvekilidir. süreyi aşar, kürsüde olayları çarpıtır.. bıdı bıdı.

  altan öymen: o zaman dövelim adamı di mi, kürsüden indirelim.

  bu şekilde enteresan diyaloglar da barındırır. böyle de eğlenceli bir program!
 • liselere, tartışma nasıl yapılmaz, başlığı altında örnek olarak konabilecek program.

  hele o ikisi yok mu?
 • sözün etrafını sarandır

  kelâm-ı alidir bir tarafı sırt yaslanan
  kelâm-ı latiftir bir tarafı gülüşlerin duvara asılan
  kelâm-ı metindir bir tarafı serin tutan
  kelâm-ı makbuldür bir tarafı sesleri yansıtan
 • enver aysever bu akşamki programa server tanilli'yi anarak başladı. kendisi konuştuktan sonra "böylesine değerli bir insan için söyleyecek bir şeyleriniz mutlaka vardır" diyerek ilk sözü nazlı ılıcak'a verdi. ve nazlı hanımın ilk cümlesi şu oldu: "server tanilli sizin dünyanızın temsilcisi"! sonrasını dinlemedim. sonrasında ne söylediği de hiç önemli değil zaten. bu kadarı yeterli. aynen böyle devam etsin. bayılıyoruz sahip olduğu sığ düşünce anlayışına.

  nagehan alçı'ya gelince; güvenilir bir kaynaktan aldığı haberlerle gazetecilik yapmaya devam ediyor. şimdi de bir doktor arkadaşından gelen mesaja dayanarak bilir kişi gibi konuşuyor. çünkü kaynak çok güvenilir*. tartışma üslubundaki seviye de hiç değişmiyor. çizgisini hiç bozmuyor maşallah!

  yalnız, bu iki kadının azmini de takdir etmek gerek. altan öymen ve enver aysever tarafından mütemadiyen bozulmalarına rağmen hiçbir şey olmamış gibi konuşmalarına (daha doğrusu saldırılarına) devam ediyorlar. ne kadar da benziyorlar birbirlerine. ne kadar da...
 • haftanın bu günü ve saatinde izlenecek bir şey olmadığı için her hafta bu saatte izlediğim programdır. hani bilgisayardayken arkada bir ses olsun dersiniz ya işte öyle. genelde ciddi önemli konular yerine. ama bana söz vermediniz, ben hiç konuşmadım, sözümü kesmeyin, iki kelime etmek istiyorum lütfen gibi kalıplarla dönen bir program.
 • çok sesli koro! altan öymen bağırmadan konuşuyordu en azından. şimdi bu gürültüye can ataklı da eklendi tam oldu. konuşmaya aynı anda başlayıp, hep bir ağızdan bağırıyorlar. hiç kimse diğerini dinlemiyor.*

  bu arada enver aysever ve nagehan alçı kapışmasının galibi de hiç değişmiyor:

  enver aysever: "kayıkçı kavgası yapmaya gerek yok."
  nagehan alçı: "kemal kılıçdaroğlu’nunkini kastediyorsun herhalde?"
  enver aysever: "yok seninkini!"
 • 12 ocak itibariyle bağırışmaların havada uçuştuğu programdır. altan öymen, bir kez daha bu programda ne aradığını ve hayatı sorguluyordur muhtemelen.
 • cnn türk'e yakıştıramadığım programdır. sebebi ise orada bulunan iki dişinin enver aysever'i ve altan öymen'in konuşmasına izin vermemesidir. şunu da hiçbir zaman anlayamacağım; ülke aydının suyu mu çıktı? her tartışma programında nazlı ılıcak, nagehan alçı ikilisinden bir tanesi bulunmak zorunda mı? lütfen daha kaliteli insanlarla bu tür programlar yapılsın, yoksa sonuç göründüğü gibi olur.