• mabil matiz'in şu yaz gününde, üstelik anlamı olan şu yaz günlerinde ellerini yine kana bulayan şarkı.

yapılır mı lan bu mabel!
  • underrated bir seyyal taner şarkısı. yurtdışında ingilizce olarak piyasaya çıkmış olsa 1980'lerin disco hitlerinden biri olacağına kalıbımı basarım.

http://www.youtube.com/watch?v=_brcy0lhn7g
  • ruhu burkup kaçan mabel matiz şarkısı. üstüne kalbe iğne batırması da cabası.
  • yine mabel matiz'in şaheserlerinden biri. bu adam her şarkı yaptığında "bu kadar güzel bir şarkı olamaz" diyorum, hangi şarkısını en çok sevdiğime karar veremiyorum. tuhaf ama bir o kadar da güzel bir sürü (bkz: en sevdiğim şarkı) oldu.
  • bir seyyal taner şarkısı. sene 1986

günler geçmek bilmiyor
    bir haber yok senden
    bu acı beni bitiriyor
    tek arzum geri gelmen

sen gittin gideli
    durdu vakit dünya dönmüyor
    son gördüğünden beri
    dört duvar beni çürütüyor

yetişmek istedim ardından
    koştum gündüz gece
    affet beni yaradan
    bende dert daha nice

sen gittin gideli
    son gördüğünden beri

istemem bitsin bu çile
    dönüş yok ne yapsam nafile
    ben de suç yok
    bütün suç sende
    sen attın beni ateşe

sen gittin gideli
    son gördüğünden beri
  • idob tarafından süreyya operası'nda sahnelenmiş rezalet eser. bu yüzden olsa gerek, sadece 3 temsille sona erdi.
    her halinden belli ki aceleye gelmiş.
    hem de eserde, selçuk borak, erdal uğurlu, alkış peker gibi isimler varken... hem de olay mozart'ın şahanesi requiem üzerine hazırlanmışken... kötü bir deneme olmuş sadece.
    bu fikir ve konseptle bir şaheser ortaya çıkabilirdi halbuki.

ama ben idob'a, idob sanatçılarına asla kızamıyorum... onların süreyya'ya hapsolmasına neden olan, akm'nin hala kapalı olmasına neden olan "istemezükçüler" utansın!
    sanatçıların içlerinde zerre şevk ve motivasyon olmaması o kadar normal ki!!
  • dinlediğim gibi aşık olduğum şarkı. hakikaten bu sefer çok güzel olmuş.
  • dinlemeyin günün bu saatinde geceye saklayın bunu. günümün içine etti. o ne biçim ezgi lan mabel.
  • seyyal taner' e cok yakisan bir sarki olmus bu. leyla adli 1986 yili albumunde ikinci sarki olarak yer aliyor. bati normlarinda tipik seksenler soundunda bir sarkida kabak kemane kullanmak da ayrica hos bir detay olmus.
  • vokalin sakin ve huzurlu sesiyle grubun son mektuptan sonraki en iyi şarkısıdır, melodisi bile garip bi şekilde iç burkar...

"gidecek yerim olsa inanki beklemem
    ama bildiğim her yer sana çıkacak nasıl olsa"

gidecek bir yer buldum; hem de bilmediğim bir yer, gidiyorum ve aklımda tek bir istek: bildiğim ya da bilmediğim hiçbir yer sana çıkmasın...
hesabın var mı? giriş yap