• çok değişik bir noktaya parmak basılmış bu entryde yazan arkadaşa tebrikler.
    bu arkadaşı dünyayı yönetmeye aday olarak göstermek istiyorum onun kontrolünde kimse kimseyi öldürmeyecektir eminim.
  • arif tekin'in bilinmeyen yönleri ile hz. muhammed'in ölümü kitabında hz. ebubekir ve hz.muhammed'in de öldürülmüş olabileceği speküle ediliyor. peygamberinki bana inandırıcılıktan uzak gelse de diğeri olası görünüyor.
    halifelerin en az 3'ünün öldürülmesi bir yana halifelerin birbirleriyle ve peygamberin akrabaları ile olan ilişkilerine kavgalarına bakınca mesela aynı anda hem hz. ömer'den hem hz.fatma'dan övgüyle söz etmek ya çok cahilce, ya çok ikiyüzlüce...
  • ehli sünnet olarak tarihi karakterleri sahabe , sahabe i güzin, aşerei mübeşşere gibi tanımlamalarla insanlıktan çıkartıp,
    insan üstü özellikler yükledik.
    bu insanlar tamamı hayatın içindeydi.
    yaşıyorlarda toplumla birlikte.
    kendilerine ne ulema ne din alimi ne de başka ekstra sıfatlar veriliyordu yaşadıkları dönemde ve kısa zamanda bölgenin en büyük gücü olan islam devletini yönetiyorlardı.
    aralarında çok sert mücadeleler vardı.
    hadiseyi böyle anlatsalar,
    şey şıh hocaefendi vs. gibi günahsız kabul edilen modeller rol model olarak gazlanamaz.
    bakın hz. ebubekiri çok severim fakat hz. fatma ile olan tartışmasında haksız.
    bakın net yazıyorum haksız.
    içtihat hatası, tutarsa iki sevap tutmazsa bir sevap saçmalığını bırakın.
    hz. ali hz. ayşe mücadelesinde başlangıçtaki ifk hadisesinde hz. ali nin tavrı hatalı.
    şimdi ben hz. ali düşmanı mı oldum.
    oğlum adını hiç düşünmeden ali koyan ben ehli sünnet e göre afarozum.
    örnekler tonla.
    fakat islam tarihi denilince nihat hatipoğlu gibi masalcı rantçılar akla geldikçe bizden bir bok olmaz.
    gerçekle yüzleşmeden ileri gidemeyiz.
  • guzel mevzu. oldurenler ve oldurdukleri yerlere de dikkat
  • islam cografyasinin bugun icinde bulundugu rezil durumun, bizim seriatcilarin iddia ettigi gibi ''bati'nin oyunlari'' safsatasayla aciklanamayacaginin kaniti.

oldurme, zulum, kardes katli ve gozyasi bu dinin kurulusundan beri genlerinden hic eksik olmadi.
  • hep ameriga' nın oyunu bunlar.
    (bkz: gerçek islam bu değil)
  • birini bir yahudi, birini bir mecusî, ötekisini de bir haricî öldürmüştür; hiçbiri sünnî değildir. ağlamayın boşuna... yallah.

ha, müslümanlar arasındaki ''hak kavgasını'' mı merak ediyorsunuz, biz yazdık, okursunuz: (bkz: hz. osman/@fenahuyluspazo).
  • gerçekten de çok trajik bir durumdur.

dahası peygamberin vefatından sonra kuzeni ve aynı zamanda damadı olan hz.ali ile hanımı hz.ayşe nin birbirleriyle savaşmaları ve bu savaşlarda onbinlerce sahabenin birbirini öldürmesi.bakın bu fikir tartışması değil bildiğiniz savaş.

yine ilerleyen zamanlarda temelinde kabilelerin iktidar mücadelesi yatan ümeyyeoğulları ve haşimoğulları kabilelerinin birbiriyle savaşları ve kadın çoluk çocuk demeden onbinlerce müslümanın yine müslümanlarca katledilmesi.

ortadoğu'nun günümüzdeki sorununu anlamak için geçmişe bakmak lazım.
  • islam coğrafyası 1500 yıldır değişmediğinin göstergesi.
  • o zamanlarda avrupa bizi kıskandığı için hep müslümanları birbirine düşürmüştür.
    olayı çarpıtmayın.
    kuran-ı kerim de bu konuda ayet bile vardır.

müslümanlar savaş nedir bilmez. hep avrupa veriyor eline silahı...
hesabın var mı? giriş yap