şükela:  tümü | bugün
 • "mabet" adlı romanın yazarıdır.
 • 1982 yılında ankara, çinçin'de dünyaya gelmiştir. sırf bu yönüyle bile yazdıkları okumaya değerdir. kaldı ki, üslubuyla da adından söz ettireceğe benziyor. izlemedeyiz...
 • mabet isimli romanını bir solukta okuduğum genç yazar.

  devamını sabırsızlıkla bekliyorum. yolu açık olsun.
 • 2. kitabını sabırsızlıkla beklediğim yazar.

  yıllar sonra gelen edit: mabet adlı romanından sonra ölü doğanlar isimli kitabı da uzun suredir raflardadır. yine kendine has üslubuyla sürükleyici bir kitap olduğunu düşünüyorum.

  aynı zamanda polisiye öyküler seçkisi kanlakarışık isimli kitap içerisinde, kitaba ismini veren kanlakarışık öyküsünün de tüylerimi diken diken eden konusu ve anlatım tarzı sebebiyle bundan sonra kendisinin polisiye dışında da eserler vermesini arzu ediyorum.
 • yerli polisiye edebiyatının puzzle ustası olmaya aday genç yazar.

  birbiriyle ilgisi yok gibi görünen, on yüz bin milyon baloncuktan ibaret sanılan olayları çorba etmeden derleyip toparlıyor. kenarda parça bırakmadan kocaman bir tablo yapıyor, temiz ve akıcı bir dille romana dönüştürüyor. üstelik anlattıklarında boşluk ya da havada kalmışlık bulmak neredeyse imkansız.

  okur, sadece bir roman okumuyor; içine girip yaşıyor. adım adım sokaklarda dolaşıyor, lokantalara giriyor, içkiler ve çaylar içiyor, şarkılara eşlik ediyor, seviniyor, şaşırıyor.

  yeni romanı eylül, ekim gibi raflarda olacak. ama ben o kadar bekleyemem diyorsanız şimdilik şunu tekrar okuyabilirsiniz;

  (bkz: mabet)
 • (bkz: ölü doğanlar) adındaki harika polisiye romanın yazarı. çok çok iyi bir yazar.
 • ankara'da kocatepe camiinin altındaki black fishkafede çocuk kitaplarının yanında iki adet imzalı ölü doğanlar adlı kitabını görüp mabet ten sonra yeni bir kitap yazdığını böylece öğrenmiş olduğum yazardır.
 • satır arası grubunun dokuzuncu oturumuna konuk olmuş, kitabı ölü doğanlar'ı canlı yayında anlatmış, satır arası üyelerinin sorularına/eleştirilerine içtenlikle yanıt vermiştir.

  ölü doğanlar'ın devam kitabını da merakla bekliyoruz.

  yorum videosu - canlı yayın kaydı
  podcast versiyonu
  blog yazısı
 • goodreadsdeki biyografisi ile yarmis yazar.

  goodreads author
  1982 yılının sıcak bir ağustos gecesinde çinçin'de, cebeci asri mezarlığı'na komşu bir gecekonduda dünyaya geldi. evden dışarı adım atacak kadar büyüdüğünde çevresindekilerin ya "suçlu" ya da ölü olduğunu fark etti. "suçlu" olmanın ölü olmaktan iyi olduğunu anlayacak yaşa geldiğinde "suçlu" olmaya karar verdi.

  bu amaç doğrultusunda ilkokulu çinçin eski dörtyol'da, orta öğretimini ulus-ismetpaşa-hamamönü ve gençlik parkı taraflarında, ön lisansını adana ceyhan'da, lisans eğitimini ise sakarya dolaylarında tamamladı. tam devlete kapağı atmış "iyi" bir "suçlu" olacakken "delilikle" itham edildi. ülkemizin değişik hastanelerinin ruh sağlığı polikliniklerinde zorla tedavi altına alındı. sonrasında "suçlu" olmadığı halde tutuklandı. hastanelerden "sağlıkla" taburcu, cezaevinden "iddianamenin kabulüyle" tahliye oldu.

  cezaevinde yatarken ranzasının üst katında ikamet eden gerçek bir katilin, "kitaptan ne okuyorsun hoca! sor, anlatayım." demesi üzerine hayatını değiştirecek aptalca bir soru sordu: "birini öldürdüğün için üzülüyor musun?"
  cevap hem kahrediciydi hem de cevaplaması gereken bir soruydu: "ben ateş edenim, nesine üzüleyim?"

  bu cevabı ve cevabın yarattığı sorunun yanıtını aylarca düşündü. bir cevap bulamadı ama bir şeyi fark etti. yaşamakta olduğu çağda "suçlu" veya "masum" olması hiçbir şeyi değiştirmiyordu, masumiyete ve suçluluğa karar veren yargı organları ölüm gibi "adil" değildi. ayrıca ölüm, her an ve herhangi bir şekilde gerçekleşebiliyordu. bu aydınlanma ile geç de olsa "suçlu" olmaktan vazgeçip doktorunun tavsiyesi, eşinin de desteğiyle "yazmaya" karar verdi.

  dışarı çıkıp topluma her karışmaya çalıştığında kendini ya hastanede ya da karakolda bulduğundan uzun yıllardır evinden fazla dışarı çıkmayan doruk ateş, "her nefis ölümü tadacaktır" ayetinin bilinci, "yargıcın aynı zamanda şahit olduğu" mahkemenin yapılacağı ümidiyle katillerin sonunda öldüğü romanlar ve masumların daha en başında can verdiği öyküler kaleme alıyor.
 • kanlakarışık kitabına da adını veren hikayesini okudum. oldukça başarılı bulduğumu söylemeliyim. romanlarını da en kısa zamanda alıp okuyarak burada bir kritiğini yaparım.

hesabın var mı? giriş yap