şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kartalkayada nitelik olarak grand kartal hotelden sonra gelen, ancak benim gibi gençlerin daha çok tercih ettiği, aktivitesi daha bol olan, özellikle bolulu aşçısı tarafından sunulan yemekleri dehşet güzel bir otelimizdir.kaya tourism şeklinde otele en ucuz ulaşımı sağlayan, ancak çok da kaliteli olmayan bir tur şirketi de vardır otelin. en çok orman pistini tuttuğum, genelde orta dereceli pistlerden oluşan, kayak ve snowboard kiralama, sauna, body salonu gibi fasilitleri olan süper eğlenceli bir mekandır. sitesine http://www.dorukkaya.com.tr/ adresine ulaşılabilir.
 • oberj kısmı, daha ucuz olup, ayrı yemek salonu ve ayrı menüsü bulunan, ancak beş çayları için yine otele gelinmesi gereken, arada da yürünmesi gereken uzuun bir yolu bulunan oteldir. hiç kalmadığım oberj bölümünün odalarının daha küçük ve çeşitli aksesuarları bulundurmadığını duyumsamıştım.
 • kartalkaya'daki iki en eski otelden biri. oberj ile oteli birbirine bağlayan bir yeraltı tüneli bulunan otelin, tipi olduğu zaman, konumundan dolayı çoğu pisti kapanır. fakat hava güneşli olduğu zaman ise gene bu konumdan dolayı pistlerindeki karlar kolay kolay eriyip yoğurt kıvamına gelmez ve tadından yenmez.
  diğer otel için (bkz: kartal otel)
 • cafe'sinde oturup kahve yudumlarken, dört bir yanın beyaz olması insana müthiş huzur veren yer. lakin otel ile oberji birbirine bağlayan yeraltı tüneli klostrofobi sahibi insanlar için son derece tehlikeli kanımca. buhrana sebebiyet veriyor. hatta klostrofobisi olmayanlarda bile stres yaratıyor. tecrübeyle sabittir.
 • adını sahibinin oğlunun isim ve soyadının birleşiminden almış olan otel.
  (bkz: doruk kaya)
 • mor ve ötesi'nin alakasız bir konser verdiği oteldir.
 • nazlı liftiyle çıkılan tepede, şezlonglarında yayılıp güneşle birlikte sıcak şarap içilesi mekanı barındıran otel. tadından yenmez bu molanın ardından snowparka doğru yol alınır; şarabın ve güzelce hazırlanmış rampaların etkisiyle vuku bulan yuvarlanmaların şekli bir başka olur...
 • kaya turizm'in sahibi olduğu bir otel. dikkat edilirse dağ oteli değil, otel olarak nitelendirilmiştir. çünkü yöneticileri dağ oteli işletmeciliğinden bihaber durumdadır. güzel bir otel olarak kurulmuşsa da kartalkaya'daki rakiplerinden alması gereken çok ders vardır.

  restoran bölümünde kaos yaşanan, masamız neresi sorusuna "bence boş masa bulup oturun yoksa ayakta kalırsınız" cevabını veren garsonları bulunduran, sponsoru tat ketçap olasada ahçılara ketçap sorduğunuzda "bugün çıkmadı" cevabını alabileceğiniz garip mekan.

  bir de bu otelin müşteri kitlesinden bahsedilmeli: çoğunluğu sonradan görme, patavatsız, görgüsüz cadde gençliğinden oluşan bir kitle. en pahalı malzemeleri alıp kafa göz yararak kayan, en ufak bombeden zıpladığında "yihhuu waoow" şeklinde anıran, birbirine "white nigga"* diye seslenen bir topluluktan bahsediyoruz.

  eğer onbeş yaşının üstünde, belirli bir kültür seviyesine sahip, efendi gibi kayıp, güzel bir tatil yapmak isteyen biriyseniz gitmemeniz gereken oteldir.

  kendimi genç hissetmek, delice bağırmak çağırmak, lift sıralarında önümdeki kişiyi rahatsız etmek, kroyum ama para bendeortamdan kız kaldırmak istiyorum diyenlerdenseniz gitmemenizin suç olacağı bir mekandır.

  bir nevi kartalkaya'daki uludağ.

  .
  .
  .
  pistleri ve kayak odası güzeldir o ayrı!
 • özellikle kayağa yeni başlayan kişiler için bana kalırsa baby pisti ile kayak öğrenmenin en kolay olduğu yerdir. lakin hocaları biraz ilgisizdir.