şükela:  tümü | bugün
  • doruknetin cafe restaurant havaalanı gibi yerlerde vermeye başladığı wireless internet hizmeti. starbucksların büyük çoğunluğu da sanırım artık bu şirketle anlaşmalı. iki temel sorunu var gibi gözüküyor. bağlantıda benzer problemler yaşayabilecekler için açıklayalım;

* öncelikle hizmeti kullanmak için dns ayarlarınızın otomatikte olması gerekiyor, cep telefonumdan bağlanabilirken bilgisayardan bağlanamadığımda farkettiğim üzere google dnsle sorun yaşıyor bağlantı. tahminen diğer dns servisleriyle de aynı sorunu yaşıyordur.

* bir diğer sorun olarak görülebilecek nokta da hesabınıza önce cep telefonunuzla login oldunuz diyelim, sonra başka bir cihazla internete girmeniz mümkün olmuyor, çağrı merkezinden aldığım bilgiye göre 10-15 dk arası bir süre beklemeniz gerekiyor bağlantıyı kestikten sonra farklı bir cihazla aynı hesaba bağlanabilmek için.

şimdilik karşılaştığım problemler bu kadar, ama çok sağlıklı bir hizmet sunduklarını söylemem mümkün değil maalesef. detaylı bilgi için web sitesi adresi de verelim [http://www.wispotter.com/ http://www.wispotter.com/]
  • cep telefonu numaranızı bu adamlara verdikten sonra ara sokaktaki bakkaldan bile reklam mesajı alırsınız.

ttnet wifi olan yerde kullanmayın, kullandırtmayın.
  • sık sık bağlantı sorunları yaşatan iss. starbucks'larda ne güzel ttnet wifi vardı, tutup buna geçtiler, hiç iyi etmediler. allahtan gittiğim belli başlı starbucks şubelerinin birçoğunun olduğu yerlerde ttnet wifi mevcut.

"olmamış" internet servis sağlayıcıdır.
  • bunun uzerinden internete baglanayim facebook'la dedim. butun $eceremi istiyorlar masallah. sadece temel bilgiler degil, neleri begendiginiz, nerelerde okudugunuz/ calistiginiz da dahil... bir de bunun uzerine egerm mumkunse butun arkadaslarinizin bilgileri...
    yok artik.

o sayfa ciktigi anda gecici internet erisimi veriyor ben daha onay vermeden once. simdilik oyle giriyorum internete. ilerleyen dakikalarda sark kurnazligimi anlarlarsa kurmak zorunda kalacagim sanirim.
    diren ve efsane ol modundayim.
  • olmamış, rezil servistir. iki dakkalık internet keyfiniz için küfrettirerek tetheringe geçmenize neden olur. madem böyle bir servisin altından kalkamayacaksınız, girmeyin kardeşim. bir de utanmadan bazı yerlerde para istiyor. bat da ttnet wifiye geri dönsün hotspotlar
  • benim icin ttnet wifi'dan daha sorunsuz calismaktadir. ama 3-5 check-in, bikac e-mail okuma disinda dogru durust kullandim desem yalan olur. ha ttnet ile onu da yapamamistim.. uyelik kolay ve sorunsuzdu. uye olabilmek icin turkce sayfalari ya yoktu, ya da ben goremedim (ve aramadim). sifre sip diye geldi. aninda baglandim. kopmadi etmedi. ttnet gibi 3 dakikada bir yeniden baglanmak zorunda da kalmadim. o yuzden sevdim ben bunu.
  • baglanti hizi cok dusuktur. wetransferden bir dosyayi 70kb ile indirmektedir.
  • telefon vb. cihazlar haricinde giriş panelinin gelmesi için tarayıcınızın adres çubuğuna www.doruk.net.tr yazarak giriş yapmanız gereken wispotter. saçma ama gerçek.
  • sabiha gokcen havaalanindan bedava internete girmek için batmasını bekledigim sirket. 2 saati 8 tl ne ulen!?
  • kesinlikle kullanılmaması gereken, stabil olmayan, sürekli düştüğünüz ve bağlanamadığınız, bir de üzerine facebook'tan bir sürü bilginize erişen sistem. ttnet wifi'ı aratan sistem. sakın bunlara güvenerek starbucks vs gibi bir yere çalışmayın. on üzerinden bir puan verilesi olan. starbucks'ta çalışırken, durup dururken kesilip bir daha da bağlanmama izin vermediği için telefonumdan tether yaptırıp bana bu entry'yi yazdıran sistem.

uzun lafın kısası: bir çalışıyor, bir çalışmıyor. güvenilmez.