• doruknetin cafe restaurant havaalanı gibi yerlerde vermeye başladığı wireless internet hizmeti. starbucksların büyük çoğunluğu da sanırım artık bu şirketle anlaşmalı. iki temel sorunu var gibi gözüküyor. bağlantıda benzer problemler yaşayabilecekler için açıklayalım;

* öncelikle hizmeti kullanmak için dns ayarlarınızın otomatikte olması gerekiyor, cep telefonumdan bağlanabilirken bilgisayardan bağlanamadığımda farkettiğim üzere google dnsle sorun yaşıyor bağlantı. tahminen diğer dns servisleriyle de aynı sorunu yaşıyordur.

* bir diğer sorun olarak görülebilecek nokta da hesabınıza önce cep telefonunuzla login oldunuz diyelim, sonra başka bir cihazla internete girmeniz mümkün olmuyor, çağrı merkezinden aldığım bilgiye göre 10-15 dk arası bir süre beklemeniz gerekiyor bağlantıyı kestikten sonra farklı bir cihazla aynı hesaba bağlanabilmek için.

şimdilik karşılaştığım problemler bu kadar, ama çok sağlıklı bir hizmet sunduklarını söylemem mümkün değil maalesef. detaylı bilgi için web sitesi adresi de verelim [http://www.wispotter.com/ http://www.wispotter.com/]
  • bunun uzerinden internete baglanayim facebook'la dedim. butun $eceremi istiyorlar masallah. sadece temel bilgiler degil, neleri begendiginiz, nerelerde okudugunuz/ calistiginiz da dahil... bir de bunun uzerine egerm mumkunse butun arkadaslarinizin bilgileri...
    yok artik.

o sayfa ciktigi anda gecici internet erisimi veriyor ben daha onay vermeden once. simdilik oyle giriyorum internete. ilerleyen dakikalarda sark kurnazligimi anlarlarsa kurmak zorunda kalacagim sanirim.
    diren ve efsane ol modundayim.
  • sabiha gokcen havaalanindan bedava internete girmek için batmasını bekledigim sirket. 2 saati 8 tl ne ulen!?
  • anaa.. ttnet wifi'yi arayacağım aklıma gelmezdi! yahu bu kadar kötü internet hizmeti oluur? açık hava, bol gıda, kafa rahat çalışma dedik de.. demez olaydık! la çok kötü, o kadar kötü ki.. böyle wireless aleminin erol taş'ı gibi kötü..
  • eğer laptop'ta login ekranı açılmıyor ve internete giremiyorsanız bu adrese girin:

http://wifi.wispotter.com/

rica ederim.
  • starbucks'a gitme frekansımı belirgin düzeyde düşüren servis.

şöyle ki bu servisle internete girmek için internete girmeyi gerçekten çok istiyor olmanız gerekir.
  • kesinlikle kullanılmaması gereken, stabil olmayan, sürekli düştüğünüz ve bağlanamadığınız, bir de üzerine facebook'tan bir sürü bilginize erişen sistem. ttnet wifi'ı aratan sistem. sakın bunlara güvenerek starbucks vs gibi bir yere çalışmayın. on üzerinden bir puan verilesi olan. starbucks'ta çalışırken, durup dururken kesilip bir daha da bağlanmama izin vermediği için telefonumdan tether yaptırıp bana bu entry'yi yazdıran sistem.

uzun lafın kısası: bir çalışıyor, bir çalışmıyor. güvenilmez.
  • ttnet'i özlememe sebep olmuş sistem. düşünün artık ne kadar kötü. login sayfası açılana kadar 1 saat uğraşıyorsunuz. sadece dns de değil sorun. otomatikte bile olsa anlamsızca beklemeniz gerekiyor. bağlanabilmek için baldızınızın evlenmeden önceki soyadını falan vermeniz gerekiyor ve en önemlisi vpn kullanılamıyor. sırf bu yüzden doruk.net ten server alacaktım vaz geçtim. gittim natrodan aldım.
  • gloria jean's coffees hissedarı olduğundan şüphelendiğim internet servis sağlayıcısı. insana starbucks'ı bıraktırır, o derece.
  • mac'lerde chrome ile bağlanılması gereken servis.
hesabın var mı? giriş yap