şükela:  tümü | bugün
 • onunde bulusulan kitabevi. sube sube yayilmaktalar. ama kitap konusunda en guzeli eski dost'tur hala. muzik konusunda da karanfil'deki. ve tunali'da, ve zafer carsisi'nda var. (bkz: dost kitabevi)
 • (bkz: yok)
 • arkada$in 3-5 adim otesi , gerektiginde aci gerektiginde tatli konu$masi gereken kimse.
 • gecen gun biriyle bir tartisma yasadim. dostluk nedir ne degildir konulu. dostlugun illa ki beraber vakit gecirmek oraya buraya gitmek demek olmadigina inaniyorum.. ya da uc ay konusmasa da dost denilen varlik kaldigi yerden devam edebilmelidir aradaki iliskiye.. gel gor ki "ben senin dostunum, ama basin dertte de olsa, benden yardim da istesen benim icin hic bir zaman benden once gelmeyecek senin isteklerin " dedigin anda o insanin dostluk kelimesini haksiz yere kullandigina inanmaya baslarim. dostluk/arkadaslik ayrimi burda yatar bence.. gereginde elindekini birakip digerine yardima gidebiliyorsan dostusundur insanin.
  belki de (entry sayisina da bakacak olursak) gercekten de dostluk diye bi sey sadece cocuk hikayelerinde vardir ha? yani nasilsa buyuyup turlu ikiyuzlulukle karsilasan insanoglu akillanip sadece kendi istekleri dorultusunda davranacak,ancak kendi istekleriyle cakismiyorsa dostunum dedigi insanlara el uzatacaktir. ama zaman icinde hainlik, iki yuzluluk, asagilanma gorse de dostlugun yalnizca bir cocuk masali olmadigina dair inancini yitirmeyen cocuklar cikacaktir. tabii ki azinlikta olmalari muhtemeldir. tabii ki yaptiklari hiyarlik, salaklik olarak nitelendirilebilir kimileri (cogunluk) tarafindan... onemli olan dost kavraminin kapsadigi seylerden haberdar olanlarin konuyla ilgili fikirleridir, ki onlar da olmasaydi bu satirlar burada olmazdi.
 • birçok güzel türküye de ilham kaynağı olmuştur(hemde çok hassasdırlar,kırılgan):
  bin cefalar etsen almam üstüme
  gayet şirin geldi dillerin dostum
  eğer yad ellere gönül verirsen
  kış ola bağlana yolların dostum.
 • hayatta çok az karsılastıgınız insan türü.
  aslında karsılasmıyorsunuz. siz insa ediyorsunuz dostluk denen seyi.
  beni iyiligimi isteyen ve bu yolda beni kırmasına canımı yakmasına izin verdigim yegane insanlar. zaman zaman da varolmadıgına inandıgım bir kavram. ama kötümserligim çabuk geçiyor.
  tolga
  aslı
 • istediginiz zaman kafasini agritabileceginiz birlikte gulmekten buyuk zevk alinan sadik olmasi sart olan insan. az olur genelde degerlerinin bilinmesi farzdir.
  bazen de (bkz: sevgili)
 • ilgisini ceken ba$ka insanlar oldugunda sizi satmayan, anlattiklarinizi "lan bigun aramiz bozulursa lazim olur" zihniyetiyle degerlendirmeyen, dinleyen, anlatan
  sadece dertlendiginde iki kadeh atip bo$almaya degil hem dertlendiginde hem eglenmeye giderken arayan soran insana takilan sifat..
 • dost verdiginin - aldıgının hesabını yapmayan ,sizi oldugunuz gibi kabul eden ,gerektiginde tartıstıgınız ,gerektiginde sarılıp aglastıgınız insan.bencillikten uzak bir kavram oldugu icin cogu insanın asla tatmayacagı bir duygu ve guvendir.
hesabın var mı? giriş yap