şükela:  tümü | bugün
  • hayvan gibi güzeldir. dost'un yoğurdu da piyasanın tartışmasız en iyi yoğurdu zaten. bu ikisi yegane bim'e girme sebebidir. bi de şeker piliç'in piliç hamburger köftesi ve normal piliç köftesi var; tadından yenmiyor ikisi de. normal köfteyi hatırlamıyorum ama piliç burger mitiş bişi, 8 adetli kutuda satılıyor ve 2 lira gibi bi fiyatı var. öğrencilere ve diyet yapanlara şiddetle tavsiye edilir. (eet kızlar diyetteyim yakında göbeksiz olarak daha dayanılmaz bişi olcam (h))
  • (bkz: tost ayran)
  • yazın ben bu ayrandan günde 1 şişe (birbuçuk litre) götürüyorum. buzlu buzlu ooooh.
  • kanımca piyasadaki en muhteşem ayrandır. tuz oranı ve yoğunluğu çok başarılı ayarlanmıştır ve bu sebepten enfes bi tadı vardır.

(bkz: dost dost diye nice ayrana sarıldım)
    (bkz: aç karnına entry girmek)
  • ateşoğlu tarafından üretilir. fabrikaları yanlış hatırlamıyorsam hadımköy tarafındaydı. gidip gezmişliğim hatta beğenmişliğim var.
  • geçirdiğimiz bu sıcak günlerde her 3 5 kilometrede bir bim mağazası olmasından dolayı rahatlıkla temin edilebilen, harareti alan, yoğun kıvamlı ayran.

bim'de satılan muhteşem ürünler kategorisine rahatlıkla girebilir. 1.5 litrelik şişesi sütaş ve eker ayranın 1 litresinden daha ucuzdur.
  • tuz oranı piyasadeki diğer ayranlardan biraz daha fazla. bim'in müşteri kitlesi de biraz daha tuzlu yiyecek-içecekleri seven bir kitle zannımca. çok tutuluyor, ben de çok seviyor ve bim'e her girdiğimde şu yaz günlerinde illa ki bir tane alıyorum. ucuz da ayrıca.
  • son zamanlarda tadlarını bozmuş ayrandır. ya da bana tadı bozuk olanı denk geldi bilemiyorum. gönlümde eker ayran'dan bile öndeyken, o acı tecrübe nedeniyle yaklaşık 3 haftadır kendisi ile selam sabahı kestim. hadi hayırlısı.
  • içine koruyucu olarak ne koyuyorlar çok merak ediyorum bu bim ayranının. birkaç ay önce bir şişe aldım ve yarım kaldı açtıktan sonra. bir hafta sonra * doldurup bardağa içtim ve bir gram bozulma yoktu tat olarak! (süt ürünlerinin ambalajında 'ambalajı açtıktan sonra iki gün içinde tüketiniz' yazar genellikle) bir yandan sevinirken bozulmadı diye, diğer yandan 'ulan ne koymuşlar bunun içine?' diye kurt düştü aklıma; yetkililerden açıklama bekliyorum.