şükela:  tümü | bugün
  • köpeklerde görülen yalancı gebelik durumundaki dolmuş memeleri biraz olsun rahatlatmak için de kullanılan beşeri ilaçtır. hayır veteriner değilim, ama veteriner tavsiyesi ile kendini anne, peluş oyuncağıda yavrusu sanarak mıyklayan kızımın derdine devayı bu ilaçla buldum. 20 kiloluk bir köpek için 0.5 mg'lik dostinex'in 1 tek tabletinin 1/4 ünü kullanmam önerildi ki bu da 2 gün içinde olumlu sonuçlar yarattı. tabi ilaca alışıp kusmaması zaman aldı haspamın. ha bir de buzlukta dondurulmuş ıslak havlu ile yapılan meme masajı var yangınını alsın diye.

ps: yukarıda yazılanlar öneri değil sadece deneyimdir. bilimsel bir değeri bulunmamakta, makalelere konu olmamaktadır.
  • faydasını misli misli gördüğüm ilaç. 6 aylık tedavi gördüm prolaktin hormonu yüksekliği tedavisi için , şu an her şey güzel. zaten prolaktin hormonumun hala yükselmediğini, normal bir seviyede olduğunu her şeye ağlamamamdan anlayabiliyorum.
  • ...
  • 2 aydır haftada 5 adet kullandığım, burada yazılanları okuduktan sonra korkuyla başladığım ilaç. ilk başlarda hafif bir sersemlik yaratıyor, içtikten sonra araba kullanmayın derim. çok korkutucu yan etkilerini görmedim umarım sizlerde görmezsiniz...

edit: 6 ay haftada 8 adet kullandım, etkisini hissetmedim korkmayın yani...
  • prolaktin inhibitörü olan son derece faydalı bi ilaç. hipofiz adenomu teşhisi sırasında çok yüksek çıkan prolaktinimi düşürmek amacıyla kullanmaya başlamıştım ve çaaat diye prolaktini normal seviyeye çekmişti. hala yıllardır kullanıyorum ve herhangi bi yan etkisi de yok, yapana teşekkür etmek gerek valla ne diyim *
  • dun yüksek çıkan prolaktin hormonum için kullanmaya başladığım ve zerre yan etkisi gormedigim ilac. halbuki bugünü heyecanla beklemistim. 24 lerde çıkan hormonumu düşürmek için sevgili doktorum (bkz: oskar oguten) tarafından 2 tablet olarak yarimsardan haftada 2 kere şeklinde önerildi. bir dahaki kan testimden sonra görüşmek dilegiyle.
    yam etki konusunda biraz efsaneleşmiş gibi geldi bana.
  • ilk kullanmamda benim de hiç bir yan etkisini görmediğim ilaçtı. ama 3 yıl aradan sonra yine kullanıyorum. bu defa kafam 1 milyon hem de gerçekten yuttuktan 2 gün sonra böyle oldu. sanki yürümüyorum uçuyorum. sanki kafamı zorla boynumun üstünde taşıyolar. sanki kafama 2 yönden baskı var. sanki her an düşeceğim. sanki sanki... çoğalarak gidiyor bu. yerimden kalkmaya korkuyorum.
  • son mr sonucum itibariyle hipofiz bezimdeki tümörü tamamen yok ettiğini öğrendiğim gözümün nuru, şeker topağım. tahliller de temiz eheh.

kendisine mahkum olup "nedir acaba" diye bakınanlar için;

kişiye göre tatsız ve yan etkili olabiliyor evet. beni uzun bir süre mide bulantısıyla sınadı şebek. biraz da sabırsızlıkla dr'a operasyon tercih edeceğimi söylediğimde de hele bi soluklan yiğenim dediydi. (operasyon ihtimali varsa video'larını izlemeyin)

bu ilaç sayesinde 8-10 ayın sonunda hadi geçmiş olsun dedi en son. sanırım sadece yılda bir rutin kontrol bla bla... güvenin minik şeytana iyisi mi. geçmiş olsun.
  • gebe kalamamak şikayeti ile gittiğim doktordan bu ilaçla ayrıldım. prolaktin 42, dostinexin verdiği etki ise paha biçilemez. o ne güzel uyku, kalkamıyorum resmen. bi de ilacı içtikten sonra 24 saat bulantım oluyor. gerçi ben yarım yarım şeklinde haftada 1 tablet alıyorum. içmeden önce yan etkileri okuduğumda ufak çaplı kalp krizi geçiriyodum ama korkulacak bi şey yok cidden. 2 ay kullan gel dedi şu an akıbeti merak ediyorum.
  • yorumlarını okuduktan sonra korkarak başladığım ilaç.
    yan etkilerini yaşadıkça editleyeceğim.
    edit 1: inanılmaz uyku ve baş dönmesi yapıyor.