şükela:  tümü | bugün
  • dostluğu ve anıyı metalaştırmıştır.

sadece instagram'da paylaşmak için bir konsere gidebilir, gezdim demek için bir yeri gezebilir, yaptım demek için bir şeyi yapabilir. iticidir.
  • sosyal medya çağının prototipi. bir de kaliteli insan, hayat kalitesi gibi ultramateryalistik söylemleri vardır.
  • cektigim en guzel fotograflar, yazdigim en guzel anilar zihnimde. ayni sekilde en boktan olanlari da, kimseyle paylasmaya niyetim de yok. paylastiklarim da en kategorisinde olmayanlardir zaten.

yalniz yillar sonra yasiyor olursam da hafizami kaybedersem ya da buna sebebiyet verecek bir hastalik gelir de beni bulursa iste o zaman uzulurum.
  • boş beleş aforizmalar kasmayın.
    ben sosyal medya kullanmıyorum.
    maddi durumum dönem dönem değişsede bu cümleyi kurabilecek yaş ve olgunluktayım.

dostta biriktirdim, anıda biriktirdim.

beklentisiz, menfaatsiz bağlı olduğumuz insanlar var.

kişi kendinden bilir işi.
    asosyal, içine kapanık, egoist ve kendi dünyasından çıkmayan tipler tabi dostta ve anı biriktirdim cümlesini hafife alır, alay eder.
  • durup dururken "beni çok üzdüler, bana çok yanlış yaptılar." diye hayıflanan, birkaç dakika sonra da "ben bu hayatta ben herkesi affettim, artık allah'a havale ettim." diyen, üstüne arada "benim gönlüm zengin." diye avunan tiptir. kafasında hâlâ çözümleyemediği bazı sıkıntılar ve iç hesaplaşmalar vardır. en azından benim gözümde öyle canlandı. olay anında "haklısın abi/abla" denilerek gazı alınmalı fakat üstüne fazla düşmeden bu konularda açılabilecek daha derin muhabbetler savuşturulmalıdır.
  • “ben de dayak biriktirdim, sopa biriktirdim. bi gelir misin canım buraya” denmesi gereken tip.
  • az insan çok huzur felsefesini zaman içinde acı biçimde benimseyecek tiptir. fazla tatava, edebiyat yapmaya gerek yok.
  • ne pazarlandığını merak ettiğim hadise. böcek gibi ölüp toprağa koyacaklar işte. anı yaşa geç git. lazım değil arkanda dost bırakma. tek geldin tek sitil git.
  • büyük olasılıkla mutsuzluktan götünden işiyordur ama yersen işte.
  • biriktirdikte ne oldu zor günlerimde herkes bir avuç fare gibi gitti, dost olmak başka bir şey daha çıkmadı karşıma desem yeri...