şükela:  tümü | bugün
 • boyoz master fırın... şişko fırıncının suratsızlığına katlanabilirsiniz hemen oracıkta, yok "çekemem ben bu lavuğu" diyorsanız paket yaptırtıp dışarıda 5-6 boyoz, 2-3 tane de fırında haşlanmış yumurta götürebileceğiniz süper mekan... yeri kolayda ama sokağın adını bilmiyorum ki... alsancak garının önündeki göbekten sola döndükten sonra sağda garanti bankasının yanındaki ilk aralığa girip dümdüz ilerlemek yeterli... ya da kıbrıs şehitleri caddesinde iletişim kitabevini de geçtikten sonra dümdüz ilerlemeye devam edince limana varmadan önce karşınıza çıkar...

  izmirde sabahın vazgeçilmezlerinden...
 • kardeşlerin işlettiği tam bir aile işletmesi olan izmir'in en iyi boyozunu yiyebileceğiniz küçük bir yer,vakt-i zamanındaki kapı komşum..şişko fırıncının aksine güler yüzlü insanları da barındırır burası,sıcak,sevimli içi dolu turşucuk bir yerdir.
 • kibris sehitleri'nin liman ucuna dogru giderken astsubay gazinosunu gecince sagda kosede bulunan izmir'in ve dolayisiyla turkiye'nin en guzel boyozunu imal eden firin. cay bulunmaz yanniz, cay disardan gelir. bi de burasi bi ara, 1998 di galiba, boyozu moyozu bosverip pizza pide lahmacun yapan bi yere donusmustu ama allahtan boyozcuya rucu etti yine. bi de eskiden saat 16:00 civarinda da ilave boyoz imalati olurdu. 3+1 cakip handan da caya dayanirdik. handan mandan kalmadi tabi simdi. ben de izmir'de degilim zaten, olsun.
 • her yerden pahalıya satıyorlar, ama iyi yapiyorlar keratalar..bi pazar sabahı oturup gireni çıkanı izlemek zevkli..geceden kalanlar, transseksüeller, pazar alışverişinden dönenler,izmirli ecnebiler...

  ha bi de her içeri giren ordu mu besliyor ne, bana 29 tane, bana 52 tane..
 • musterilerinin yuzde 65'nin musevi oldugunu soyleyen sevimli bir ihtiyarin 1997 yilinda ufak bir tadilat ile simdiki halini almis olan firin. gidip gormedim ama kanal b' de bir roportajda gordum. boyoz yemek icin bir gun alsancağa ozellikle gidecegim.

  edit: yeni iş yerimin 100 metre ilerisinde olması sebebiyle sık sık ziyaret etmekteyim ve lezzetini başka yerde aramıyorum bile.
 • izmir''de boyoz'un en güzel yapıldığı mekan.

  http://www.alsancakboyoz.com/
 • godot'u bekler gibi dikildikten sonra nihayet sipariş vermek için ikinci sıradasınızdır. o sırada müthiş kokusu ile dumanı tüten bir tepsiyi fırından çıkarırlar. sıcacık boyozu midenize indirmenin hayalini kurarken önünüzdeki kişi ben tepsiyi alıyım der ve bir 5 süre daha beklemek zorunda kalırsınız; beklersiniz de. o derece lezzetlidir.
 • tahinli ve ıspanaklı olmak üzere yalnız iki çeşit boyoz ve fırın yumurtadan başka hiç bir şeyin satılmadığı, saat 15:00'ten sonra taze boyoz satışının yapılmadığı dükkan.
  boyoz sevmeyenler bir de burdan denesin. zira ıy yağlı yemem diyenlerin üçer beşer götürdüklerine şahit oldum.
 • doğma büyüme izmirli biri olarak ilk kez bugün boyozlarını tatma şerefine nail oldum. gerçekten diğer boyozlardan farklı ve oldukça güzel boyozlar yapıyorlar. sabah kahvaltı yapmak için alsancak'a her gün gitmek zor; fakat gittiğim zaman da buranın boyozlarını almadan dönmemek lazımmış ben bunu anladım.
 • yeryüzünde boyoz un boyoz gibi yapıldığı yegane işletmedir.

  bu mekan dışında aldığınız her boyoz, alakasız bir hamur parçasıdır..

  boyoz' u merak eden her bünyenin uğrayacağı adres burası olmaldır..