şükela:  tümü | bugün
  • yakında kanal d de başlayacak dizi.
  • ekranların en antipatik ikilisinin (çağla şikel ile alişan) başrolünde olduğu dizi.
  • cennet mahallesi ile akasya durağı'nın çocuğu.
  • ekranlardaki mahalle dizisi eksikliğini doldurmayı amaçlayan dizi. lakin kanımca tutmayacaktır, zira hem milletin gözüne gözüne biz mahalle dizisiyiz diye sokuşturulmuş, hem de eskimiş yüzlerle doldurulmuştur. alişan çağla şikel nedir abi allah aşkına!
  • keşke çağla şikel ve alişan olmasaydı kadroda. kafadan bu iki itici isim yüzünden kaybediyor.

ekranlarda en sevdiğim dizi formatı "mahalle" ve "aile" dizisi. perihan abla ,bizimkiler, ekmek teknesi, ikinci bahar, süper baba, papatyam ve son olarak doksanlar ve seksenler bu anlamda izleyici ekran karşısına çeken yapımlardı.

ailemle beraber ekran karşısına geçip stressiz, gerilimsiz, güzel ve sıcak aile ve mahalle ilişkilerinin anlatıldığı dizilere bayılıyorum.

bu dizi de bu noktada seksenlerden sonra kalan boşluğu doldurma amaçlı herhalde ancak alişan ve çağla şikel denen arkadaşlar kafadan negatif intiba oluşturuyor. başka adam mı kalmadı allah aşkına?
  • bunu izleyen beni unutsun. selam bile vermem.

bak kanal d, seni kınadım ve sana laflar hazırladım.

çiçek taksi ilk zamanlar güzeldi. sevdik izledik. bitti gitti. bir daha çiçek taksi yapamazsın.

mahallenin muhtarları, perihan abla şahaneydi. yedik yuttuk bitirdik. bir daha yanından geçemezsin.

gırgıriye gibi bi şahaserin adını bile anamazsın.

kalkıp bunları harmanlayıp dizi yapacaksın ? üstelik çağla ve alişan ikilisini oynatacaksın. nasıl bi şuursuzluk örneğidir bu yarabbi. yok ol kanal d. giderken arka sokaklarını da götür.
  • az önce tanıtımını gördüğüm ve "inşallah ilk bölümden hemen yayından kaldırılır" dediğim dizi.

ayrıca bunun yapılmışı var : (bkz: çiçek taksi) (bkz: akasya durağı)

işin üzücü olan kısmı ise alişan ve çağla şıkel dışındaki kişiler o kadar sağlam oyuncular ki... insan "bu oyuncuların bu siktiriboktan dizide ne işleri var?" diye düşünmeden edemiyor. sektör o kadar yerlerdeyse demek ki...
  • ölü doğacak dizidir.

hele ki, 3. entry gerekli benzetmeyi ziyadesiyle yapmış. bu kirma dizi, o iki itici isimle reyting yaparsa gelin beni yeşillendirin.

bu nedir ya, senaryo-konsept mi kalmadı türk medyasında? bu ne tekrarciliktir? halkı salak yerine koymaktan öte bir şey olamaz bu proje. (reklamları bile bu denli irrite etmişken, başladığında düşünemiyorum)