şükela:  tümü | bugün
  • dostum işine bak diye terleyerek cevapladığım cumle.içimden sana mı soracam hırt 5 yıldır yapıorum bn bu sporu ne doğru ne yanlıs azıcık anlıoruz cok sukur dediğim ama dışımdam daha kibarını sarf ettiğim cümül
  • kilolu birisiyim ve spor salonuna 2 defa kaydolma girişiminde bulundum.

bu cümleyi kesinlikle söylüyorlar. (dostum yerine, arkadaşım, adamım, kanka gibi kelimleler de gelebiliyor.)

bir de yulaf ile besleneceksin, yumurta yiyeceksin demelerinden nefret ediyorum. elin dietisyeni 4 yıl okuyor. benim dinamiklerime göre program veriyor, beni takip ediyor. sonra sen gelip, adamım sabahları yulaf yiyeceksin de. üstüne bir de dietisyenlere laf at. he gardaş he...
  • bu cumlenin bir baska versiyonu da, bir yetenek sınavından hemen önce, sınava girecek diger adaylar tarafindan kurulabiliyor. birnevi motivasyon dusurme teknigi diyebiliriz bu durum icin.

mesela bir okulun muzik bolumu icin ozel yetenek sinavina gireceksiniz. sinav oncesinde hazirlik yaparken, sizinle sinava girecek, sizin rakibiniz olan baska bir aday yaklasip "dostum, parcanin o kismini piano cal, sonraki cumlede kresendoya gec. en sonda da o si'yi uzatma" diyor.

ulan 2-3 sene boyunca ben zaten bu dediklerinin tersini yapmak icin calistim. isine baksana sen.
  • 'hocam yanlış kası çalıştırıyorsun!' un can dostudur
  • (bkz: kardeşim o hareket öyle değil)
    kasılarak söylenmezse olmaz.
  • spor salonunda; deadlift, squat, overhead press tarzı hareketleri icra ettiğinizde yanınızda biten, şişko, bazen çorapla dolaştığını görebileceğiniz spor salonu fenomeni.

halet-i ruhiyesi eşcinsellikle babacanlık arasıdır. nazikseniz, söylediklerini donuk bir tebessümle dinleyerek içinizden acırsınız. aşağılık kompleksi ve mürit kazanma dürtüsü üzerine düşündürür de.

kendisini göğüs çalışacağınız gün bench press'de gördüğünüz takdirde, sırayla çalışmak yerine idmana incline press ile başlarsınız. mesajı alan türleri, aniden samimi oluşu gibi, aniden trip atar ve selamlaşmayı dahi keser.
  • bugün bir tane eleman bench'i doğru düzgün kaldıramadı,ağırlıkları bir taraftan devrildi can çekişiyodu salak ben de yardım ettim doğal olarak ve mandal takmasını söyledim.bu gerizekalı benim yüzüme tip tip baktı he deyip geçti sonra yine aynı ağırlığa girdi yine ağırlıklar bir taraftan devrildi bu sefer başkası kurtardı.bunu söyleyen adam yardım etmek niyetiyle söylüyordur yaptığınız hareketin doğruluğundan eminseniz bile teşekkür edip geçin bunu ego savaşına dönüştürmeye gerek yok.
  • genellikle spor salonunda en fazla 2 ay devam etmiş kişilerin davranışıdır.
    daha uzun süre spor salonuna devam etmiş bir kişi bu cümleyi kurmaz, en fazla kardeş bir el atar mısın der, yardım ister. yoksa spor salonunda spor yapmak için bulunan kişi, başkasının hareketi doğru mu yanlış mı yaptığıyla pek ilgilenmez.
  • genelde salona kaydolurken ronnie coleman posterini göstererek “ben böyle olmak istemiyorum, brad pitt’in fight club’daki hali kadar olsam yeter” cilerin karşılaştıkları uyarı cümlesi. düzgün çalışın hacılar, alete tecavüz eder gibi spor yapmanın mantığını yok!