şükela:  tümü | bugün
6735 entry daha
  • 200-300 mmr ortalamalı ranked all pick maçlarda habire storm spirit banlanan oyun. amk basit right click herolarla oynamayı beceremeyen adamlarız. pa falan banla, ss ne? intenational da çok mu ss seçtiler de onların gazına mı geliyorlar?
  • mmr boost yapan arkadaşlarımdan duyduğuma göre, 2k-4k mmr aralıklarında oynayanların yer değiştirdiği oyun.

zira 2k da boost yapmak bir o kadar zorlaşmış(her oyun booster hesaplar denk geliyormuş) ayrıca 4k soloq bracket ise boostlanmış hesap dolu hangi takıma daha az denk gelirse o takım kazanıyor.
  • şu 25 maç oynamadan önce sadece belirlenmiş 20 herodan birini seçebildiğiniz sistem yüzünden feederlarla dolmuş oyun.
    adam seri bir şekilde 25 maçın bitmesini istediği için direk midden feedlemeye başlıyor sonra da '' ff ''yszıyor, 15 20 dk içinde de maç bitiyor. çok denk geldim bunlara ve sordum hani neden yapıyorsun vs diye o zaman öğrendim işte sebebini. adam 25 maçı feda ediyor, sonra banlanmadığı sürece invoker pickleyerek mmr boostlamaya başlıyor. sürekli very high skillde oynayınca da o ilk 25 feeder maçın pek önemi kalmıyor.
    edit: beraber oynamak isteyenler mesaj atabilir bu arada. öyle daha keyifli oluyor.
  • turk pro dediginiz adamlarin cogu da mmr boostlayarak yolunu buluyor. bunu da acik acik twitch uzerinde yayinlarda soyluyorlar. umrunda olmasi gereken kimsenin umrunda degil bu durum.

solo ranked girmeyin, girdirmeyin. 3-4k arasi booster ve scripter kayniyor. party q hayat kurtarir.

edit: biraz sozde turk prosu ergenlere sovmeden rahatlayamayacgim sanirim. posingasme mesela. adam dun cancel'la oynuyor cancel takimi tasirken bu ergen irisi gelip orda cancel'a "ananin amina koyayim" yaziyor. cancel da aliskin turkce "ben de seni" yaziyor. bi cahil ergen gibi dalga gecmek icin kufur etmeyin ya nasilsa anlamazlar diye. dedemlerin koyde vardi bunlar gibi. eleman gelip gelip garip bi aksanla kufrederdi sehirden geliyoruz diye, aklinca dalga gecerdi. neden, nasil, niye kendisi de bilmez. ezik ezik kendini eglendirirdi iste. bunlar da ayni sekilde. ıki rekat karakter emaresi gosterin.

funkefal de surekli kendi hesabinda 7-8k'da oynuyor ama surekli twitch yayinlarinda mmr boostladigi hesaplarda. ogretici yayin diye baslik atiyor bi de vfnshdns dun bi denk geldim is arasinda adam invoker randomlayip mide giden adam yuzunden jungle alchemist gidiyor. ınvoker les gibi olmasina ragmen bizim ergen irisinin tek derdi mmr boostlamak oldugu icin feedleyip oyunu bitirmeye de kiyamiyor. sadece bu yuzden yani. oyun boyunca ana avrat duz gidiyor herkese, boostladigi hesap oldugu icin de kasip oyunu aliyor. al sana ogretici yayin hfkshdjsj

yok o kliseye hic girmiycem de bu elemanlarin oynadigi takimlarin basarili olmasini istemiyorum ben net. olmasinlar abi. yabanci doto prolarinin hepsinin karakteri cok mu duzgun? hayir ama en azindan surekli ana avrat duz gitmiyorlar. yapzor bunlardan daha sonra ortaya cikti adam iki senedir ti'da. bulba'dan daha yetenekli olabilirler ama yerleri belli. timado'nun bir roportajini izleyin cocuga hasta olursunuz. cocuk ergen ama oyunu seviyor fakir olmasina ragmen. bu isimler takip ediliyor cunku bir karakter ortaya koyabiliyorlar. bi de burdaki sozde prolara bak. ıki rekat duzgun insan oldugunuzu gosterin. oyuna, oyuncuya iki dakka saygi duyun. cok bi sey degil. valla bak. olayin sadece kufur oldugunu anlayacaksaniz zaten sizden bi bok olmaz.

edit 2: birkaç arkadaş mesaj attı cancel'la posing arkadaş diye. farkeder mi ki? mentaliteden bahsediyorum.
  • 2-3k'da smurf ve booster'ların hala cirit attığı oyun. o terbiyesiz ahlaksız smurf'lere bağzı laflar hazırladım ama gg olma ihtimali nedeniyle burada paylaşmayacağım. hem herkes 5k+'da oynuyorsa bu pislik smurf'ler kim? kim ama kim??*

her şey bir yana, 4k bracket'ı gerçekten bataklık. diğer tüm bracket'larda öyle ya da böyle yükseliyorsun ama 4k'ların 5k'ya geçmesi aylar sürüyor (öyle az buz da değil). bunun en büyük neden tabii ki de booster'lar. sonuçta söylendiği gibi hangi takıma daha az acc buyer gelirse o takımın kazanma ihtimali daha fazla. ben kendimi hatırlıyorum oyuna ilk başladığımda açılışı 3k'dan yaptıktan sonra 4k'ya kasmam 3-4 ayımı almıştı, sonra 5-5.5k'ya çıkmak rahat 1 yılımı almıştır. şimdi 1 yıldan fazladır solo q ranked girmiyorum kafam rahat. bu smurf ve booster'ların telefon numaralarıyla engellenemeyeceği ortada çünkü adam dedesinin, halasının telefonlarını girip 5000 farklı hesap açabiliyor. eğer bu olayın önüne geçmek istiyorlarsa oyun içindeki sistemle ilgili değişiklikler yapmaları gerekir.

4k'da takılıp kalmış arkadaşlara sabır diliyorum. naçizane tavsiyem şartlara uyum sağlayıp ne gerekiyorsa onu oynamaları ve yapmaları. o smurf'lerin klavyelerine de cyka blyat düşsün.
  • yani o kadar kompleks sahibi tip var ki community'de, adam cancel'in ne kadar toxic ne kadar flamer bi tip olduğunu bilmeden(ya da bilse bile umursamadan, soner'e sövecek umrunda olur mu?) soner'in cancel'a sövmesine türk kompleksi diyor. kaldı ki cancel türkçe küfürleri bilen yayınlarında tatlıses, tarkan falan şarkıları dinleyen bi tip, ayrıca bizatihi kendisi mdl'lerle ti open qual'e katıldığında singsing 7k'nın en toxiclerinden biriyle seyirci desteği almamız zor falan diye dalga geçtiğinde i know im trying to improve falan diyerek konuyu sahiplenmiş biri.

şimdi istatistiğini dökemem de cancel'ın kaç defa mid salmayıp 2-3 gank yedikten sonra abandon attığını, ff mid deyip afk kaldığını bilmeyen adam soner'in adama sövmesini "hehe türk mantığı falan" diye açıklayabiliyor. üstüne üstlük mesajlar atılmış ama yok canım yanılabilir mi? fark eder mi? türk'se istediğim gibi sallayabilir. soner 7k+ türklerdeki en düzgün karaktere sahip oyunculardan biri (klas erdikten sonra en efendisi olmayabilir eheh) kaldı ki mid carry salmayınca bile oyunu ruinlemeden oynuyor. o küfrettiği için kızdığı cancel'ın daha yüksek mmr/tanınmış oyuncular mid salmayınca offlane ya da roam gidip feedlemeleri kendine denk gelse steam'den raporlar çocuğu ama yok soner küfretti ya öff türkler işte abiii. kazanmasınlaarr.

booster'lara kızıp araya soner'i sıkıştırmak bile nasıl bi kuyruk acısı olduğunu (ne yaptıysa artık?) anlatır aslında da işte, millet posingasmee diye aratıp sadece bunları görmesin diye yazıyorum. yoksa kim napsın allahın yalova kaymakamını?
  • tanımam etmem, kuyruk acısı neymiş ya ahaha. kompleks yapmışım bir de haha. cancel'ı savunduğumu düşünmek zaten apayrı falso. adamı da sevmem etmem. çok da umrumda değil zaten.

bunların hiçbiri de posingasme'nin yabancı yayınları izlerken denk geldiğim her yayında benzer şeyler yaptığı gerçeğini değiştirmiyor.

dota dışında istediği kadar karakteri düzgün olsun, beni ilgilendiren kısmı bu değil zaten; bunu oyuna yansıtmadığı müddetçe ne yapayım? cancel'ın da bir bok kazanmasını istemem, kazanamaz da zaten kendini değiştirmediği müddetçe. ti elemelerinde sing stack'iyleyken kaybettiklerinde baya üzüldü onu biliyorum sadece.

cancel'la karşılaştırma yapan mı vardı bir önceki entry'de? ya arkadaş olsalar ne olacak? az önce waga elemanının yayınını açtım eve gelince, adam bir kill aldı, pause atıp all chat'ten soru işareti yaptı, takımdaki herkes ne oluyor ya sen böyle adam değilsin diye şaşırdılar. kill aldığı eleman bir önceki oyunlarında aynı şeyi yaptığı için ona özel yaptığını söyledi herkes de tamam o zaman deyip geçti. topluluk içinde bir persona böyle oluşturulur, aksini davrandığında da herkes şaşırır, üzülür. elemanlardan biri de hatta "idolümdün amk neden böyle yaptın ki" falan diye sordu.

anlatmak istediğimi ben mi anlatamıyorum bilemedim şimdi. dünyanın en iyi insanı olmana gerek yok, kimsenin umrunda da olmaz zaten. ama bir community içinde böyle edineceğin yer seni bir yere taşımaz.

kuyruk acım var, posingasme ne yaptın bana :(

kimseyi tanımam etmem, ti elemelerinde falan anca denk gelirse bakarım ya da böyle yayınlarda. denk geldiklerinde ilk bıraktıkları intiba bu şekildeyse takip etmeye de değer olmazlar zaten.

ha dünyanın en iyi insanıyım, sevgi dostluk kardeşlik falan gibi bir tribim de yok.

funkefal iyi wisp oynar, ben bunu görmek isterim sadece. posingasme iyi bilmemne oynar, oyun içi iletişimi iyidir vs vs. tamam bitti.

türk ezikliğine nasıl bağlamışım acaba ya. al hadi yurtdışındayken de ergen irisi biri gelip fransızca küfredip gülüyordu kendi kendine. adamın ortamından uzaklaşırdım sürekli. bi belçik de gelip "ama iyi çocuktur şimdi senin de ona küfür etme istatistiğini çıkartmayayım" demedi. dese miydi? bunu yüzlerce kişinin içinde böyle davranan birisini savunmak için argüman olarak kullansa mıydı? köylü örneği kullandım diye türk ezikliği olacaktı, bu şimdiki örneği yazsam da yabancı sevici olacaktım demekki. neyse, geçiniz.

anlatamıyorum galiba. o da benim gerizekalılığım muhtemelen. neyse gideyim de iki maç atıp arkadaşlarıma ana avrat düz gideyim. e onlar da yazıyor ama :( arkadaşız biz :(