şükela:  tümü | bugün
 • linkten detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz, yeni güncellemeyle dotaya getirilmiş, 1 aylık, 6 aylık ve senelik üyelik seçenekleriyle bir nevi "premium". gözüme çarpan bir kaç dikkat çekici özellik;
  -"süresiz compendium" konsepti
  - hero bazlı görevler (önceki compendiumlarda da benzer görevler mevcuttu
  - haftalık savaş kupasını da geri getirmişler, dota plus üyeleri için kupaya katılım ücretsiz, plus sahibi olmayanlar ise bilet alarak katılabilecekler.
 • dotabuff dan ulaşabileceğiniz önemli analizleri size oyuniçinde sunmaya yönelik bir nevi asistan uygulaması. kendinizi geliştirmeye yönelik çok iyi birşey
 • hiç de dendiği gibi pay to win'e falan döndürecek bir yanı yok. özel görevler mörevler var. şekilli şüküllü oyun alanları var. setler var. oyun içi asistanı diye bir şey var. hero'nun skill puanını seçerken daha önce oynanan oyunlarda hangi skill hangi oranla seçilmiş onu gösteriyor. ölüm özeti diye bir buton çıkıyor, basınca ne oluyor bilmiyorum ama tahminimce bu da kimin hangi skill'inden ne kadar damage aldın, ne kadar physical, ne kadar magic, ne kadar pure damage yedin ve sair gibi bilgileri gösteriyordur. bunun gibi çeşitli öneri ve istatistik analizleri içeriyor genelde. şu lane'e şu hero'yu al, bu hero bunun counter'ıdır vb. tırıvırı bilgiler.

  pay to win dediğinde parayı bastım itemi aldım hero'm daha güçlü oldu gibi bir durumun söz konusu olması lazım. bu gayet siktiriboktan bir danışmanlık hizmeti sunuyor. zaten dota'da her oyunun koşulları farklı olduğundan üst seviyelerde mevcut şartlara göre item kasılır veya skill build oluşturulur. dolayısıyla bu dandik asistanın verdiği bilgilerden ancak belirli bir düzeye kadar aktif yardım sağlanabilecektir.