şükela:  tümü | bugün
 • valve'in birkaç gün önce tescillediği marka.

  bugün de yayınladıkları mesajda popüler dota 2 modu auto chess'in standalone oyununu yaptıklarını açıkladılar.

  yani resmen açıklanmış bir şey olmasa da valve'in yaptığı auto chess oyununun dota underlords olacağı konuşuluyor.

  dota kadar da kafana taş düşsün valve. bir zamanlar hikaye anlatan oyun devrimini yapan şirket, dota şirketi oldu çıktı.
 • auto chess'in valve tarafından yorumlanmış hali. daha şekilli şukullu, daha stabil ve mümkünse mobil versiyonuyla birlikte gelecek olsa gerek.

  büyük ihtimalle the international 2019 sırasında duyurulacak.
 • dota 2 battlepass sahibiyseniz şu andan itibaren oynayabilirsiniz.ilerde herkese açık olacak tabi oyun.şu an beta aşamasında.hem mobil hem de pc'de oynanabilecek.

  http://blog.dota2.com/2019/06/dota-underlords/
 • riot games'in teamfight tactics'i açıklamasının ardından valve de daha fazla beklemeden projesini yayınlamış. an itibariyle popüler yayıncılar oyunu oynayıp ilk izlenimlerini paylaşıyorlar twitch.tv'de.

  http://blog.dota2.com/2019/06/dota-underlords/

  şöyle de bir blog yazısı paylaşmışlar.

  özetle; dota 2 battle pass'i olanların katılabileceği bir kapalı beta testi başlamış. yaklaşık bir hafta içinde ise herkesin katılabileceği açık beta'ya geçiş olacak. hem pc, hem mobil platformlara geliyor. oyunun henüz erken geliştirme safhasında olduğu birkaç kez vurgulanmış. (riot games üsküdar'ı geçecek diye acele ile yayınladılar herhalde)

  açıkçası ilk bakışta grafikleriyle sadece mobil oyun gibi göründü gözüme.
 • şu an oynadığım oyun. auto chessin karmaşıklığını toparlayıp sunmuşlar. ağırlık olarak mobile yöneleceklerini düşünüyorum zira tasarımı bana onu andırıyor, mantıksız da olmaz çünkü mobil piyasası tahmin edilenden daha büyük ve bu oyunu yolda oynamak keyifli olabilir. oyun içinden bir ss
 • valve'ın yaptığı auto chess.

  oyun çok tutulmuştu zaten dota 2'ye millet chess oynamak için giriyordu.

  riot games'in oyunu olacak olan teamfight tactics çıkmadan bunu piyasaya sürmek akıllıca bir seçim valve açısından

  mobil uygulaması da hemencecik çıkar zaten. milyarlarca android ve ios kullanıcısı var dünyada. onlara da hitap etmek en mantıklısı.

  edit: botlara karşı bir oyun atayım dedim, gayet güzel olmuş, sade ve anlaşılır.
  beğenmeyen olursa bilin ki ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi vip üyesidir. sallamayın, oynayın.
 • bence autochess in rüzgarını arkasına alıp "gelin kardeşim yapalım" deseydi yapımcılara, çok daha etkili olurdu. valve bünyesine alıyorum, şak özel sunucular şak mobil oyun şak mekanik/grafik düzenlemeleri yapıyorum deseydi çok daha başarılı olur ve pubg'nin domine ettiği gibi piyasayı domine edebilirdi. özellikle riot games in bile gireceğini açıkladığı bu sektöre, gerçek rakip olacaksa böyle olmalıydı. 1 ayda yaptıkları bir yapımla değil.

  autochess parody oyunu.

  edit: anguirel nickli yazarın mesajı :
  "zaten davet ettiler ve denediler ancak drodo epic'ten para almayı daha iyi bulmuş olacak ki kabul etmemişler. geçen gün auto chess'in epic'e özel çıkacağını duyurdular çünkü. ilk, duyuru gönderisinde anlaşmaya varamadıklarından ancak iki ekibin de birbirini desteklediğinden bahsettiler tevekkeli anlaşamama nedenleri epic parasıymış."
 • sanırım oyun cross platform olarak hem mobil hem de bilgisayarda oynanabilir olacak.

  belki bu özelliği teamfight tactics olarak çıkacak league of legends platformundan fazla tutulabilir. zira evde oynarken dışarı çıktın orda da devam edeyim mantığı olur ise daha verimli olabilir.

  sanırım yakın zamanda göreceğiz.
 • bir önceki entry'imde büyük ihtimalle ti 2019 sırasında duyurulacağını yazmıştım. riot'ın teamfight tactics'i duyurmasıyla birlikte olsa gerek apar topar duyuruldu ve dota battle pass sahipleri için oynanabilir oldu bile.

  detaylıca bir incelemek lazım ama çok beğendim. tek eleştirim ve sorum şu konuda: her ne kadar türkçe dil desteği çok hoşuma gitmiş olsa da şu kahramanların adlarının orijinal halleriyle kalmasının bir yolu var mı? enchantress'i "ahu" olarak anımsamak istemiyorum da.*
 • özet bir tanım yapayım maçın sıcaklığıyla unutmuşuyun: dota 2 bilgisayar oyununun masaüstü strateji oyunu gibi bir şey, kendine has kuralları var. ben popüler olacağını düşünüyorum, çok akıcı. oyunda akıcı grafiklerde kastırmıyor pcyi. mobili tadından yenmez.

  şu an yapım aşaması tam olarak tamamlanmamış oyun. çok zevkli , dünden beri oynuyorum. şu an biraz kaos ortamı var gibi en patatesi de aynı oyunda en prosu da sonlara doğru anlaşılıyor adamların ne kadar iyi olduğu.
  şu amına koduğumun üç yıldızını ne kadar kolay yapıyorlar onu anlamıyorum, ben bi üç yıldız yapmak için her şeyimi harcıyorum adam 2-3 üç yıldızla geliyor hem druid falan da değil özel bir yolu mu var bilmiyorum.

  şuana kadar gördüğüm kadarıyla hunter buildi op. çıkla çılgın assassin buildi ise oyuncuların yarısını dümdüz ediyor tank ağırlıklı takımlara patates oluyor. bir kere full warrior buildi gördüm late game'e doğru ilginçti +25 armor geziyorlar. early game de warrior buildi etkili +10 armor veriyor 3 warriora. mid game için troll buildi var, druid buildi var bir de. özel dizilimler var tam olarak anlamasam da taklit etmeye çalışıyorum. mesela assassin supportlara hunterlara ulaşamayacağı dizilimi çözemedim. belki millet bahsi geçen autochessten çözdüğü için bu kadar iyi oynuyordur, inci gibi dizilim yapıyor adamlar. henüz tutorial yok yapım aşamasında diyor. yeni oyun olduğu için hakkında tutorialler yeni yeni çıkıyor.

  botlarla maç var, bot deyip geçmeyin hayvan gibi oynuyorlar. telefonda olsa çok güzel olur. yata yata oynanır çizimler falan güzel zaten ayarlardan mobile pc modu diye seçebiliyorsun. pc modu bok gibi bulaşmayın, mobile modu çok göze güzel geliyor ve kullanışlı. umarım kaldırmazlar tam versiyonunda. he bir de türkçe olarak oynamayın hero isimlerini okurken türkçeden soğursunuz. yazarım yine öğrendikçe. oyunla ilgili olan veya bilgili olan varsa bilgi alış verişi yapalım.