şükela:  tümü | bugün
100 entry daha
 • scrappy çok ama çok güçlü. özellikle 2 yıldızlı para bonusu gelirse, inanılmaz güçlü hale geliyor. her round aramanıza rağmen, rakiplerinizden daha fazla paranız oluyor.

  4 primordial 4 scrappy koyunca, gerçekten çok ama çok fark yaratıyorsunuz.

  4 primo + 6 mage de çok başarılı oluyor.
 • bir oyunun çok uzun sürdüğü oyundur.

  dota bu kadar uzun sürmüyor, 2-3 oyun oynadım neredeyse 40-50 dakikadan aşağıya bitmedi oyun. grafik ve mekanik olarak oldukça hoş aslında ama sanırım bu da artifact gibi valve'in oynanmayan bir oyunu olarak kalacak.

  napalım valve, dota'yı bu kadar üst düzeye çıkarmasaydın. kendin bile kendi oyununu geçemiyorsun.
 • oyuna yeni başlayanlar için söyleyelim, underlords'un en zayıf grubu scrappy'dir. scrappy damage yapıp birbirlerini heal'lamaktan başka bir işe yaramıyor. assasins bir diğer cafcaflı ama özellikle yüksek rank'lı maçlarda hiçbir şey yapamayan bir başka grup. scrappy, assasins ve demon'lardan uzak durmanızı öneririm.

  şurada güncel sayılabilecek bir tier list'i ya da diğer gruplara göre daha başarılı olan team comp'ları görebilirsiniz. bunu dikkatle incelemenizi, düşük etkili ittifak gruplarıyla zaman kaybetmemenizi öneririm.

  son nerf'lere rağmen oyunun en güçlü grubu knight+troll'dür. kolay yapılabiliyor olması, oyunda özellikle knight'ların sayısının çeşitli ve fazla olması, bir araya geldiklerinde karşı taraf için etten duvar örmeleri ve karşıdaki damage ne kadar yüksek olursa olsun bir şekilde en azından birkaçının hayatta kalabiliyor olmaları önemli. ittifak halinde gerçekten güçlüler. ben mesela mage main'im ve takıma da çok hakimim. fakat 6 mage damage kapasitesi kuvvetli gruplardan biri olmasına rağmen knight'lar tarafından kolay counter'lanıyor.

  ayrıca oyunun stun üzerine kurulu olduğunu da söyleyeyim. bence valve'nin bir an önce bu işe el atması gerekiyor. oyundaki karakterlerin önemli kısmının silence ve stun'ı var. troll'ler bu yüzden önemli, onlarca kredi harcayıp 3 yıldıza getirdiğiniz karaktere maçın 2. saniyesinde stun atıp, geri döndüğünde de tavuğa çevirebiliyorlar. üstüne takımda kunnka falan filan gibi haritanın bir kısmına stun atan başka karakterlerden varsa geçmiş olsun. o 3 yıldızlı karakter doğru düzgün kimseye damage veremeden board'u boylar. şu anki meta'da bir kere assasins oynamayı da bu bakımdan unutmak lazım. neyse severek oynuyoruz tabi.
 • boss 3 seviyesindeyim. pro değilim tabi ki ama ölü bir seviyede de değilim. ve 6 mage + 4 primo veya 4 primo + 4scrappy alıp ilk 2 dışında bitirdiğim oyun yok.

  o verilen link'teki başarılar da temmuz ayına ait şeyler. son güncellemeden sonra özellikle primo çok güçlendi. scrappy'nin tüm birimleri tier 3'e yükseldi. güncelleme de yanılmıyorsam 17-19 temmuz arası bir zamanda gelmişti. yani ordaki istatistiklerin hiçbir değeri yok.

  edit: bu arada troll kombosunu yapmak kolay değil. 4 troll kombosu için, en az 8 level olmak gerekiyor. troll level 5 oldu, bilginize. troll kombosu yapmak için, oyunun büyük bölümünü pek bir boka yaramayan shaman'la ve batrider'la geçirmek gerekiyor. sadece trollere gelen +25 hızın hiçbir değeri yok, oyunda troll warlord yokken.

  ben patch öncesi her zaman troll kombosuna yer verirdim. (beast + troll, knight+ troll) ama artık troll ile uğraşmak sizi early game'de kaybettirebilir.
 • leş oyundur, hatta bilgisayar oyunu falan denmemeli, direk şans oyunu kategorisine girmelidir. tamam rng her oyunda iyidir hoştur ama bu oyunda hiçbirşey kontrolünüzde değil. oyunun tüm mekaniği rng üzerine kurulmuş ve ayırca oyunda savaşların otomatik olması yüzünden ekran başında otistik çocuklar gibi ekrana boş boş bakmaktan başka yapacak birşeyi kalmıyor insanın. lölö yapcak fanboylar.. sende bi zahmet aynı renkli şeylere tıklayıver bi zahmet.

  edit: şahsına küfür edilmiş gibi kendini savunabilecek fanboy kitlesi oluşturmuş oyunmuş, az önce öğrendim.. bakın bu bir başarıdır. helal olsun.
 • savaş başladığında dümdüz ekrana bakanların oynamayı hiçbir zaman beceremeyeceği oyundur. kendi savaşımı bile izlemiyorum çoğu zaman rakipler neler yapıyor kim hangi herolara gidiyor, hangi combolara gidiyor savaş boşlukları bunları incelemek için var aslında.
  diğer bir nokta şu kombo herkesi alır, bu kombo havada karada siker tarzı bir olayı yoktur. bazı oyunlarda rakibe çok şanslı eller gelebilir kabul ama her 10 oyunun 9 u karşı tarafından taktiklerine göre tersine çevirilebilir oluyor.
  bir diğer nokta bir iki komboya yüklenip fullemeye çalışmak yerine küçük küçük bir sürü kombo yapmaya çalışın.başkalarının hali hazırda bitirmeye yaklaştıgı heroları 3 lvl yapmak için boşuna mesai harcamayın.
  bir de sadece mage gidip herkesi alabileceğini sananlar için iki scaled sadece knight gidip herkesi yenebileceğini sananlar için de pure damager bir demon(qop or terror) ya da hayvani bir pure damager enigma yı koz olarak kullanın.